Yardım..Dragstar1100 vs Shadow750,Karar veremedim..

Konu, 'Chopper - Cruiser Kullanıcıları' kısmında yagiztuncel tarafından paylaşıldı.

1. yagiztuncel

yagiztuncel Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Sevgili abilerim,ablalarım ve kardeşlerim,uzun düşüncelerim sonucu ben de cruiser a geçmeyi uygun buldum.Şu an hali hazırda bir fzs600 kullanıcısıyım..Kafama takılan soru ise Dragstar1100 ve Shadow750 arasında.Karar veremiyorum.Dragstar arka disk,Shadow kampana ; shadow daha hafif ; 2003 dragstar fiyatına 2006 Shadow alınabiliyor ; Shadow görünüş olarak gözüme daha çok hitab ediyor ; Dragstar hava soğutmalı,Shadow su..Bunlar tabikide hız makinaları değil ancak Shadow beni sıkarmı hızlanmada??veya Dragstar,Shadowa göre çok daha fazla benzin tüketirmi??Hangisinde daha az sorun yaşarım??gibi sorular var kafamda,yardımcı olursanız veya kullanıcılarından yorumlar alabilirsem çok sevinirim..(Not: m800 de çok hoşuma gidiyor ancak sesini bir cruisera yakıştıramıyorum açıkçası)

2. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Yağız kardeşim valla fazer dan sonra seni bu motorlar kesermi bilmem. Hani halk arasında bir tabir vardır, attan inip eşşeğe binmek. Fazer gibi bir makinadan sonra bu iki motorda seni boğar gibime geliyor. Ama ben artık ağır ağbi olucam diyorsan o ayrı konu. Bu iki motor arasında benim tercihim Shadow750 olurdu.

3. yagiztuncel

yagiztuncel Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Bu motorlara tabikide sürat yapmak için binmeyeceğim.Custom motorlar çok hoşuma gidiyor,onun için biraz customlaştırmak istiyorum,yani chopper değilde chop edicem sadece motoru.Kafamda bir iki plan var onları gerçekleştirmek istiyorum,amacım ve isteğim bu yönde.

4. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    shadow 750 konusu bugün aramızda açılmıştı. bir arkadaşım geçen ay sattı
    onunkini denmek için kullandım, hayatımda gördüğüm en hantal motor
    traktör gibi birşey:) zaten bu hantallığa 1000cc altı yetmez.custom yada chooper
    1000cc altında almamak lazım.

5. yagiztuncel

yagiztuncel Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Acaba forumda hem dragstar1100 hemde shadow 750 kullanmış arkadaşlar varmıdır,çok güzel tam benlik bir yorum olur..Demek çok hantal diyorsunuz,ya gerçi onların özelliği de bir nebze hantal olmaları zaten,öyle değilmi?ama gereğinden fazla hantal diyorsanız bilemem..Bir de yanlış anlamayın ancak daha önce hangi cruiserları kullandınız,yani kıyas olarak alabileceğiniz herhangi başka cruiser kullandınızmı??Esasında istiyorum ki 1200cc üstü alayım ancak o zaman da hem benzin hem de vergi çok fena olacak biliyorum..

6. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    yazdım ama tatmin olmadın herhalde!! her ikisinide kullandım aralarında
    dağlar kadar fark var.kullanmadığım tip ve motor kalmadı diyebilirim.
    heleki eskiden biraz güçlü motor kullandıysan bu motor insanı ağlatır.

7. yagiztuncel

yagiztuncel Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Dragstar1100ü kullandığın belirtmemişsin de o yüzden merak ettim.Peki sizce temiz bulmak kaydıyla 2000model falan alsam hatamı etmiş olurum,mesela Dragstar1100ü??

8. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    valla temiz olmak şartıyla neden olmasın.zaten bu tarz motorlar
    diğerleri kadar çok yıpratılmıyor.endura yada croos değil dağa-taşa
    vurulmuyor, racing değil redline'a düşürülmüyor.genelde ekabir ve efendi
    sürücüler kullandığı için temizi bulunursa tad verir.ama yinede ne kadar
    yeni model olursa satışta ve parçada zorlanmamak için iyi olur.

9. yagiztuncel

yagiztuncel Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Bende aynen öyle düşünmüştüm,özellikle yıpratılmaması ile ilgili,ancak ne olursa olsun mesela 9000liraya 2000model dragstar1100 bulabiliyorum,ama aynı fiyatlara 2005-06 model shadow da bulabiliyorum,buda beni az gitse de yeni olsa daha mı iyi olura yöneltiyor,2000model dragstar ne kadar temiz olursa olsun..??Kafam karışıyor yani.Şuanda hali hazırda dragstar1100 veya shadow750 kullanıcısı yokmu görüşlerini yazacak??

10. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    e peki yılları farklı olmasına rağmen dragstar neden daha pahalıya
    geliyor diye düşünmedinmi hiç;)

11. LEVENT BOZDEMİR

LEVENT BOZDEMİR Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    yağız arkadaşım sana bir opsiyon sunabilirim . bende honda vtx 1300 var shadow un 1300 lüğü de diyebilirim. performansından memnunum. şölede açıklayabilirim harley davidson electra glide (1600 cc) dan çok daha iyi performansı var.
    uzun yol yaptım km de 130 bin yaktı. bana göre çok çok makul bir araştır derim

12. yagiztuncel

yagiztuncel Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    vtx1300e de baktım,ancak 15000tl den başlıyor fiyatları,uygun fiyatlara royalstar da var ancak onlarda 97-98.Eminim temiz bakılmışlardır tabi de,genede 11-12 yaşında motor olması beni düşündürüyor.M800 hoşuma gidiyordu,ancak açıkçası suzukinin sesini bir cruisera yakıştıramıyorum..