yardım honda shadow vites sorunu

Konu, 'Chopper - Cruiser Kullanıcıları' kısmında soner tarafından paylaşıldı.

1. soner

soner Üye

Motosiklet:
    Honda
    bana bu sorun hakkında lütfen yardım..benim 2006 model 6 bin km de shadowumda vites geçişlerinde sorun var yada bana öyle geliyo..sorun şudur ki sürüş esnasında hiçbi sorun yok sorunsuz geçiş var ama durdugum zaman boş vitesi bulmak sorun yaratıyo bunun hafif debriyajı bırakıp gaz verince boşu buluyo.motor çalışmazgen mükemmel ee giderkende sorun yok ama durdugumda 1 den direk 2 ye geçiyo servise sordum balata degişecek dediler yaw motor 6 binde daha.. ha diceksinizki 6 bin olmaısı debriyajın bitmicegi anlamına gelmez e bende 14 senelik kullanıcıyım anlamadım. daha sonra ise bir motor ustası arkadaşım shadowlara en uygun yag shell 10 40 yagdır sonra onuda aldım dün yeni degiştirdigim yagı boşaltıp tekrar shell koydum sonra bi test ediyim dedim 40 50 km yol yaptım şehir içi ve dışı walla yine aynı..kafayı yedim anlıcanız ..debriyajı test ediyorum ön fireni sıkıp kalkış yapıyorum ee kaçırma yok motor yükleniyo yükleniyo stop ediyo ee normal..kısacası bu sorunu bana anlatabilcek arkadaş yada usta varsa sevinirim servise gidiyorum direk balata degiştir diyo kimi sorun yok diyo...sonumuzu allah hayır getire

2. Doğukan

Doğukan Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Bu bahsettiğin sorun çin motorlarında sık sık yaşanan bir durum. Muhtemelen debriyaj balatasında sorun. Hiç shadow kullanmadım ama dediğim gibi çin motorları bu arızayı ilk yılından itibaren vermeye başlar onunda sebebi debriyaj ayarının bu motorlarda çabuk bozulması ve balatanın siz hissetmesenizde dişliye temas etmesinden kaynaklanır. Ancak honda gibi bir motorda böyle bir sorunun 6 bin km de yaşanması zor olsada muhtemeldir. Bu sürücü hatasından da kaynaklanabilir. Debriyajı iyi sıkmazsanız yada yarım debriyaj kalkışlarınız fazla ise balatanın ömrünü kısaltırsınız. Ayrıca bilinmeyen nedenlerle debriyaj telinin gevşemeside aynı sorunun erken yaşanmasına sebep olabilir. Diğer yandan balatada sorun olmayıp vites dişlisinde de olabilir. Siz en iyisi bir servise götürün. Zamanında yapılmayan bakım daha büyük sorunlar yaşatabilir size.

3. DEMİRAT

DEMİRAT Üyeliği İptal Edildi

6000km debriyaj gitmez yaaa,gider nasıl gider cok acemi olup motora kasıtlı karezine blincsiz kullanırsan gider ama arkadaş anlatmasından zaten öyle kullanmadıgı belli,görmedim motorunuzu ama sunu denesen zararsız bir işlem diyecem,debriyaj teli cokmu gevsek acaba,biraz debriyaj telini gerdirme yerinden gerdirin, sanırım sorun kalkar geliyo ,debriyajınız ayırmıyo geliyo sorun olarak

4. o.somuncu

o.somuncu Organizatör

Motosiklet:
    Yamaha
    İlkönce Debriyaj manetinin tesbit vidasının geçtiği deliğe bak..Bazılarında sarı burç veya yüzük vardır,bazılarında da yoktur.Aliminyum alaşım metallerden yapılır genellikle,o delik aşınıp bollaştıysa,manetin hareket mesafesi kısalır.Dolaysıyle debriyaj tam ayırmaz ve sendeki olay oluşur..
    Daha sonra da Ömer beyin dediğini uygula..Balatalarında bir sorun olacağını zannetmem..
    Kolay gelsin..