Yardım ltfn

Konu, 'Ne Almalıyım Nereden Almalıyım' kısmında Onur Erdogan tarafından paylaşıldı.

1. Onur Erdogan

Onur Erdogan Yeni Üye

merhabalar foruma yeni üye oldum önümüzdeki yıl motorsiklet almayı düşünüyorum motor tecrübem var fakt ne tür motosiklet alacağıma karar veremiyorum boyum 1.96 80 küsur kiloyum kalıplıyım diyebilirim motoru gezi tur amaclı kullanıcam 2. el motor almayı düşünüyorum 7000 liralık bir bütcem var hangi marka ve model tawsiye edersiniz beni yolda bırakmıcak satıs ve yedek parcada sorun cıkarmıcak aklımda bi kac marka var derbi,yamaha bunlardan 2si karar vermemde yardımcı olursanız cok memnun olurum şimdiden tesk ederim hepinize kazasız sürüşler :):)

2. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hoş geldiniz sefalar getirdiniz.
    Eğitimlerimize ve Gezilerimize de bekleriz.

Motosiklet sürücülüğü/Kullanıcılığınız hakkında bilgi alabilirsek birde yaşınızı daha iyi yardımcı olabiliriz.

3. Onur Erdogan

Onur Erdogan Yeni Üye

daha önce ybr 125 kullandım 21 yasındayım cok tesk ederim şenol abi şimdiden.

4. Tayfun Seyrekbasan

Tayfun Seyrekbasan Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    bana sorarsan derby ve yamahanın arasında tercih yapacak olursan kesinlikle yamaha derim çünki bildiğim kadarıyla derby nin parcaları çok pahalı vede parca için biraz beklemen gerekiyor.bi arkadasımda derby vardı motorun bakım fiyatını duyduğumda inanamamıştım fiyatın ne kadar olduğunuhatırlamıyorum ama bayağı ciddi bi rakamdı.

5. Onur Erdogan

Onur Erdogan Yeni Üye

anladım tesk ederim peki model konusunda aydınlatabilir misiniz beni biraz olsun gezi tur amaclı kullanacağım dağ tas demeden yol alabilcek 125 cc ve ya 250 cc lik bi motor baska marka alternatifleride sunabilirsiniz tesk ederim tekrar

6. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hazır Ybr 125 elinde iken önce "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimlerini al.Tamamla ve sonra 2005-207 arası bir Kawasaki KLE500 veya Honda Transalp al yoluna devam et.
    Bu dediğim motosikletler 50 bg dir.2 silindirlidirler ve konforludurlar.Tur içinde dağ taş içinde gayet makul motosikletlerdir.Amam eğitim almadan binersen iş sakata gelir.Ne kadar tecrüben olursa olsun eğitim almadan binme bunlara.

7. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    eğitimli insanla eğitimsiz insan bir olmayacağına göre
    eğitimli motosiklet sürücüsü ile tersi bir olmaz değil mi? :):):)

Şenol Abi ben ne zaman Transalp alacağım?

8. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Bana sorma canım biraderim.Senin Rahmi hocamla ilişkide olman lazım.Ona sor sana söyler.Ki sen eğitimlerde F650 GS ve Fazer kullanmış eğitimli bir ridersin.Kendiniz hazır hissediyorsan alıcan tabii.Amam bazı şeyleri sakın ama sakın unutma.
    Sen anladın benim ne demek istediğimi.
    Seni çok seviyorum seviyoruz.Benim/bizim için çok değerlisin.

Özgür bunu beğendi.
  9. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Çok teşekkür ederim Şenol abi, ben seni çok iyi anlıyorum. Rahmi hoca ile görüşmedim bu konuyu, ancak Mart'taki OMM 'nin Ankara eğitimini bekliyorum aslında, ondan sonra Haziran gibi Rahmi hocayı arayacağım, ondan birebir bir eğitim alıp kendisi ile alacağım motosiklete karar vermeyi düşünüyorum.

10. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Özgürüm, f650 gs ocağına incir ağacı diker :) Fazer'ın akibeti belli değil, yamaha beldeyama ile yollarını ayırdı ne olacak meşhul. Gel sana cbf 600 alalım beraber gazlarız.:) Ne demişler honda hayat onda :)

11. Tayfun Seyrekbasan

Tayfun Seyrekbasan Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    valla erol cbf 600 benimde cok hosuma gidiyor ama ilk önce güvenli şürüş tekniği dersi almam lazım.

12. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    abi CBF600 gerçekten güzel, ben dağ bayıra da rahatlıkla gidebiliyim diye transalp düşünüyorum. önümde çok seçenek yok zaten, transalp, cbf600 veya fazer. ama bana en uygunu transalp geliyor çünkü Çorum'un dağlarında ancak transalp işe yarar:D:D