yardim lutfen...

Konu, 'SUZUKI' kısmında hknctn tarafından paylaşıldı.

1. hknctn

hknctn Yeni Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    merhaba arkadaslar

yarin ins kendi motorumun yagini ve filtresini degistirecegim ama hangi marka yag ve hangi kalinlikta yag kullanmam gerektigini bilmiyorum bilhassa yag kalinligi hakkinda tecrubesi olan arkadaslar yardim ederseler sevinirim simdiden tessekkur ederimmm.....

2. Ekrem Kalafatoglu

Ekrem Kalafatoglu Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Honda
    Bende daha geçen gun değiştirdim biraz araştırdım 10-40 castrol koydum
    Genelde hep aynı marka yağ kullanmanı tavsıye ederım

3. Gökhan Yasdal

Gökhan Yasdal Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Suzuki
    motosikletinizin modeli neydi? En güzel bilgiyi kullanma kitapcığında bulabilirsiniz. Kış ayları için 10-40 genelde yanıltmaz. İpone - motul veya en son Castrol öneririm.

Okay Elaldı bunu beğendi.
  4. hknctn

hknctn Yeni Üye

Motosiklet:
    Suzuki

motorum suzuki gsxr 600 2006 model avatarda gordugunuz motor...

5. hknctn

hknctn Yeni Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    merhabalar arkadaslar 2 gun once kendi cabalarim ile motorumu sonunda yag hava ve yag filtresini degistirdim birde zincirini temizledim ve yagladim eee ustune de guzelce yikadim ve bitti .. :)
    hava ve yag filtrelerimi k&n den kullandim motor yagimi racing motor yahi mobil 1 kullandim full sentetik 10w40 hava filtrem de performans arttirici k&n anliayacaginiz motorum tabiri caise kiz gibi oldu simdi kaldi fren balatalarim onlarida EBC double H olarak deistirmeyi dusunuyorum bu konu hakkinda bilgisi olan arkadaslarinda bilgilerini bizimle paylasmasi bekliyorum ....
    bu arada artik havalar sogudu yani ben motorumun bakimini tam kisa girerken yaptigim icin motorumun yaginin bozulmamasi icin sizce ne yapmaliyim haftada 1 calistirsam yeterli olurmu cunku bildigim kadari ile sifir yagi motora koyduktan sonra 6 ay bozyunca marsa basmaz isek motor yagi ozelligini kaybediyormus ... bunu nasil oneleye biliriz paylasan olursa sevinirim ...