yardım lütfen..

Konu, 'Servis ve Teknik Destek Genel Konular' kısmında çağrı34 tarafından paylaşıldı.

1. çağrı34

çağrı34 Üye

öncelikle merabalar aranıza yeni katıldım.pıaggıo x8 im var.yağı olduğu halde yağ ışığı yanıyo ama sadece dururken.gaz verince ve giderken yanmıyo.yardımcı olursanız sevinirim.en ii ve uygun fiyatlı hangi sevise götürebilirim motorumu.teşekkürler.

2. Ferhat Taskın

Ferhat Taskın Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
    bana göre ciddi bir sorun ben bu şekilde motosiklete binmeni tavsiye etmiyorum en yakın servise götürmeni ve arızayı tespit ettirmen taraftarıyım. motor durduğunda yağ devir dayım yapmıyor olabilir

3. Hakan Karael

Hakan Karael Site Müdavimi

Motosiklet:
    Aprilia
    Sana tavsiyem en kısa zamande servise gitmen bu konu hakkında kadıköyde menderes usta var arzu edersen arayıp fikir alabilir ve servis desteği alabilirsin telefonu:0537 386 62 78 koay gelsin.

4. Metin

Metin Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    aramıza hoşgeldin arkadaşım... Arıza konusuna gelince arkadaşlarıma katılıyorum,Ferko servisine götür derim...;)

5. çağrı34

çağrı34 Üye

ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.ama motra baktırdım.görünen bişey yok dediler.yani motora yağ gidiyomuş zaten gitmese çoktan problem olurdu dediler..ben anlıyamadım bi türlü.iki ustaya götürdüm ikiside farklı konuşuyo valla.bi yaydan bahsetti bitanesi ona yeterince baskı uygulanmadığından olabilir dedi.tekrar bakıcak motora.

6. çağrı34

çağrı34 Üye

çok teşekkür ederim ilginize..

7. erdalpoli

erdalpoli Yeni Üye

arkadaşı merhaba motosikletinin yağ pompası basınç arızası var büyük bir ihtimalle yağ filtresi veya süzgecini değiştir yahud yağ pompan değişmeli geçmiş olsun

8. THE-SWAMP

THE-SWAMP Üyeliği İptal Edildi

Motosiklet:
    Henüz Yok
    hoşgeldin çağrı kardeşim sanırım motorunda yağlama sorunu var yağ filtresi tıkanmış yada yağ pompasında sorun vardır en kısa zamanda bakıma götürmen tavsiyem tekrar hoşgeldin

9. Emrah.Saka

Emrah.Saka Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Honda
    Arkadaşım motor yağı motorlarda bir pompa ile gereken yerlere pompalanır (çarpma tip yağlama sistemleri hariç) buda ne demektir? arkadaşım motor devrin arttığında bu yağ pompasınında devri artmaktadır tabiki yağın debiside artmaktadır. Tabi bu debinin ve basıncında belirli bir seviyede olması için çeşitli sistemler vardır ancak en az debi genellikle rölanti devrinde olur. buda senin sorununda yağ lambasının yandığı durumdur. Arkadaşım motorunun anladığım kadarıyla iki arızadan birisi var. ya servisinde sana dediği yağ müşürünün içindeki yay ile dolayısıyle yağ müşürü ile ilgili bir sıkıntın var sorun buysa değiştirilince çözülür diğeri ise motor rölanti devrin. eğer rölanti devrin olması gerekenden çok düşükse yine yağ lambası yanar. rölantim normal motorumdaki yağ seviyesi tamam diyorsan tek sorunun müşür anlattığına göre.

10. Recep Varlı

Recep Varlı Site Müdavimi

Motosiklet:
    Salcano
    yağ pompası arızalı yani yetersiz sen gaza yüklendiğinde zaten otomatik olarak yağ devirdaimini arttırıyorsun ama rolantide basınç yetmiyor umarım güvenebileceğin bir servisin vardır motosikletinin modelini yazmamışsın yani garantidemi değilmi anlaşılmıyor bence sen burda arızanın sebebini değilde iyi bir piaggio servisi bilen varmı diye araştır daha yararlı olacaktır şimdiden geçmiş olsun:)

11. o.somuncu

o.somuncu Organizatör

Motosiklet:
    Yamaha
    es 06 arkadaşım çok güzel bir teknik açıklama yapmış..Bir tavsiye de ben vereyim:Yağ müşörünü sökerek yerine basınç gösteren bir saat tak..(ölçme amaçlı ve motor sıcak iken) Rolantide yağ basıncı 2kg/cm2 nin altına düşmüyorsa bir sorun yok demektir..Yani sorun mişörün yayında olabilir.Motor için bir tehlike yoktur..Düşüyorsa (1,5 mesela) o zaman kesin yağ pompasında sorun var demektir kullanma derim..

Necmi OKAY bunu beğendi.