Yardım Lütfen..

Konu, 'İç Anadolu Bölgesi' kısmında Fatih.Bektaşoğlu tarafından paylaşıldı.

1. Fatih.Bektaşoğlu

Fatih.Bektaşoğlu Yeni Üye

Ankaradan Scooter Tarzı Motor Almayı Düşünüyorum Bütçem 600-700 TL. Civarında Yardımcı Olursanız Veya Satmayı Düşündüğünüz Motorunuz Varsa İrtibata Geçebiliriz Burdan... Şimdiden Teşekkürler. . .

2. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Fatih bey siz bu foruma bilgi paylaşımına geldiniz değil mi.
    O zaman önce sizi tanıyalım.Ne aradığınızı öğrendik ama kim ne arıyor birde onu alalım.

Fatih.Bektaşoğlu bunu beğendi.
  3. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Malesef bütcenizi biraz daha arttırmanızı tavsiye etmekden başka birşey gelmiyor elimden :(

1000-1500 deseniz o paraya bile tabiri caizse ekmeği yenmemiş bir kalite scoter bulmak zor...( Honda,Yamaha gibi )
    Size tek tavsiyem bu hevesinizi biraz daha erteleyip bütçenizi kuvvetlendirmeniz..!

1000-1500 TL. yaptınız mı size 2. el japon bir scoterda önermiyorum.
    Piyasada gözle görülür kalitesi ile diğer Çinli modelllerden ayırt edilebilir markalar var.Bu para ile onlardan bir tane edinir ve dikkatli kullanırsanız sanırım işinizi görür..!

Sizin için üşenmedim ve hızlıca japon 2. ellere baktım.Malesef düşük fiyata ekmeği yenmemiş yok gibi birşey...O yüzden hiç istemeden de olsa Çin diyorum... :(

Ama unutmayın bakın bende de şuan moto yoko..! :) Bu hiç bir zaman olmayacağı anlamına gelmez.Moralinizi bozmayın..!Başka nediyebilirim ki?

Belki başka önerileri olan arkadaşlarımda olabilir...Açtığınız konuyu takip etmeye devam edin...!

4. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Fatih bey bu arada sizi tanımak isteriz...! Madem fikir alışverişinde bulunuyoruz.Kendinizi tanışma bölümünde tanıtırsanız seviniriz :)

http://www.motosikletforum.com/forumdisplay.php?f=20

5. Fatih.Bektaşoğlu

uzun zamandır piyasayı araştırdım. buraya da uğradım tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim.. bütcemi biraz sıkıştırıp kısa süreliğine de olsa bi çin malı aldık başımıza gelmeyeni kalmadı. bundan sonra aman dedim 5 fazla olsun sağlam, kaliteli olsun yazın tekrar değiştirmeyi düşünüyorum. gerçekten çok tşk ederim vakit ayırdığınız için

6. ANIL

ANIL Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Henüz Yok
    1.Konu yanlış yerde
    2.Uyarılara rağmen kendinizi tanıtıp,profil bilgilerinizi tamamlamamışsınız.
    3.yine uyarıları dikkate almayıp çin malına bulaşmışsınız..
    4.Hayırlı olsun..
    5.Geçmiş olsun..

Murat ORAK bunu beğendi.
  7. fuat karadag

fuat karadag Aktif Üye

:)4.ve 5. şıklara aynen katılıyorum anıl kardeş

8. Mesut Korkmaz

Mesut Korkmaz Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Hoşgeldiniz dedikten sonra ben de 2 satır kelam edeyim. Konu başlığını, içeriğin özeti şeklinde yazarsanız insanları panikletmemiş olursunuz. Örneğin "Motor seciminde yardım lütfen" şeklinde olsaydı mesela...

Yeni geldiniz yerden yere vurur gibi olduk ama siz de yazmadan önce forum kurallarını okusaydınız keşke :)

9. Baris Coskun

Baris Coskun Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Motora butce ayirmadan once korumalarini aldin mi?

10. serkan thundercat

serkan thundercat Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
    arkadaş 1 kaskın parasına motor sormuş.... gayet de samimi bi şekilde bütçesini söylemiş.... sanırım 1500 liralık tulum almasını beklemiyorsun..:confused:..

Turgay bunu beğendi.
  11. Turgay

Turgay Site Müdavimi

Motosiklet:
    Regal Raptor
    Merhaba Fatih sitemize hoşgeldin, 600-700 tl ile olcak iş değil bunlar. Yaşın kaç, ehliyetin varmı? Motoru 600 tl'ye buldun diyelim, motoru üzerine alıcaksın, ruhsata işleteceksin, muayenesi var bunun. 600 tl ye aldığın motor içinde 600 tl'lik de koruma kask parası vereceğini hiç sanmıyorum.
    Yani anlayacağın bu iş öyle bisiklet almaya benzemez, biraz daha bekelemeli ve daha kapsamlı bir şekilde girmelisin motosiklet tutkusuna. YOKSA; 2 içinde motoru alır bir kenara bırakırsın kardeşim..

Murat ORAK ve Recep Varlı bunu beğendi.
  12. fuat karadag

fuat karadag Aktif Üye

vallaha 600 lira ya motor olur olurda nereye kadar gider onu bilemem . bensenin yerinde olsam şöyle enaz 2500 ayırırım .yada biriktirene kadar beklerim .mesela bendede niyet var ama araştırıyoruz. 6500 7000 e kadar verecem gerekirse çünkü ne kadar ekmek okadar köfte.

13. Baris Coskun

Baris Coskun Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    En azindan strafor olmayan bir kask almasini dusunuyorum acikcasi. 700 lira butceye kask dahilse ertelemesi daha iyi olur.

14. serkan thundercat

serkan thundercat Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
    600 liralara alınan motor güvenli 60-70 kmh yapabilir.. 100 tl lik bi kask işini görür sanırım. 50 lira da dizlik ve dirseklik olayı tamamlar..

15. fuat karadag

fuat karadag Aktif Üye

vala tabii arkadaşın ekonomik şartları nasıldır bilemem ama güvenlik okadar ucuz olmamalıdır. hoç ekonomi derken sanırım herkes zengin paralı değil bende motor alırsam kredi mıredi bişiler denkleştirecez işte yoksa tırink para hesabını beklersek daha çoook bekleriz .:(

16. Fatih.Bektaşoğlu

öncelikle konun adını yanlış açtığım için özür diliyorum acemiliğme verin lütfen. soruların hepsini cevaplamaya çalışacağım. tanıtım bölümünde ' slm ben ankaradan ... ' gibi yazıları gördüm daha detaylı tanıtım yerini bulabilirsem hemen geçiceğim. motorda güvenlik tabiki çok önemlidir bahsettiğim çin malı motor ile bu sabah yerdeki su birikintisi ve dikkatsizlik sonucu bi kaza yaptım çok şükür kaskım vardı ufak iki üç sıyrıkla atlattım. arkadaslarında dediği gibi bende isterim milyarlık koruma önlemleri ama benim motora ayırabildiğim max. bütce belliydi. bütcemin tamamınıda motora vermek istemedim zamana bölüştürdüm. malumunuz motorun ; koruma, kask gibi önlemlerden ziyade sürmenin incelikleri ve püf noktalarıda çok önemli bunu kavramak için böyle bi motora ihtiyac duydum. önümüzdeki yıllara gelistirmeyi düsünüyorum. ANIL, suat29, mesut Korkmaz, baris coskun, serkan thundercat, turgay.( muhtemelen abilerimsinizdir hepinize ayrı ayrı teşekkürlerimi sunarım, bilgilerinizi paylaştığınız için minnettarım..

Turgay bunu beğendi.
  17. Goktug Uguz

Goktug Uguz Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Fatih kardesim suan icin derdini anlayabiliyorum tabiki herkes 1500-2000 tl verip en şık korumalı kıyafetleri ister ama elde olmaz bazen. Sana tavsiyem eldiven ve kaskı ilk oncelikle al. daha sonra eminim ki egitim icinde butce ayıramıyorsundur kendi egitimini yapğmaya calıs ben sana gerekli dokuman veya videoları da gonderirim talep edersen. (eger cidden bu konuda onem vermiyorsan lutfen beni de ugrastırma :) ) onun haricinde madem maddi butcen kısıtlı o zaman aslında ilk dusunmen gereken motorun fiyatı degil aldıktan sonra sana cıkarcaklarıdır cunku motoru alıp kenarda tutup binememek de var bu işte ve bu da senin 2 teker sevdanı baltalar. bu konuda arkadaslarım sana sonsuz yardımda bulunacxaktır.

Bu yazdıklarım dısında bir konuda destek istersen bana ozel mesaj da atabilirsin.

Turgay bunu beğendi.
  18. Fatih.Bektaşoğlu

motoru almadan önce sizin gibi tecrübeli ve içten kişilere danışma fırsatım olmadığı için değeri kadar da masraf çıkardı artık elimden çıkarmaya bakıyorum motoru. artık şuna kanaat getirdim ne alıcaksan 3-5 fazla olsun iyisi olsun. goktug hocam teşekkür ederim sizi ileride bikaç konu için rahatsız edebilirim. çok sağolun samimi davranışlarınız için :)