yardım

Konu, 'Servis ve Teknik Destek Genel Konular' kısmında kenan demir tarafından paylaşıldı.

1. kenan demir

kenan demir Yeni Üye

Motosiklet:
    BMW
    Arkadaşlar bende 2001 model bmw R1100RT motosiklet var ama sürekli benzini çiğ yakıyor benzinden dediler değiştirdim ama bu sorunu sürekli çekiyorum bi türlü çözemediler neden olabilir bana yardımcı olursanız sevinirim.:(

2. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Kenan motosiklet forum ailesine hoş geldin. Kendini tanışma bölümünde tanıtırsan seviniriz. Soruna teknik konulardan anlayan arkadaşlar cevap verecektir.

3. o.somuncu

o.somuncu Organizatör

Motosiklet:
    Yamaha
    Kenan bey foruma hoş geldiniz...Problemle ilgili biraz daha bilgi verseniz iyi olurdu...Örneğin duman yapıyor mu,100 km de ortalama yakıt miktarı normal fabrika verilerinden fazla mı?...Belirttiğiniz kadarıyla sanırım egzos gazı kokulu geliyor,bu motor soğuk iken her araçta olabilir ama bir ölçüye kadar..motor ısınınca kokusuz olması gerekir...Yine de tahmini olarak kanaatimi yazayım..Sorun motorda yanma zamanlamasının ayarsız olduğunu gösterir: 1-Ateşleme avans ayarı ellendiyse..(Doğrusu serviste elektronik ölçme cihazlarıyla hassas olarak ayarlanır)... 2-Motorun supap ayarları ellendiyse,..(doğrusu servis manual'ında emme ve egzost supaplarının boşluk miktarı verilmiştir,motorun sıcak veya soğuk olma durumuna göre)... Motorun yanma zamanlaması nı uzman bir teknik elemana (bu da BMW servislerinde)kontrol ettirmeniz gerekmekte!..Eğer bahsettiğim ayarlar bozuk ise zaten motor normal ölçülerinden fazla yakıt yakar ve gücünden de düşüklük gösterir..

4. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Motorunuzu BMW yetkili teknik servisine götürün.Orda onun dilinden anlayanlar vardır.