Yardım !!!

Konu, 'Ne Almalıyım Nereden Almalıyım' kısmında serdal.canitez tarafından paylaşıldı.

1. serdal.canitez

serdal.canitez Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    istanbul avrupa bölümüne yazdım ama cevap veren hala olmadı,ben racing motor almayı düşünüyorum ve 250cc likten başlamak istiyorum motora bindim ama daha önce manuel kullanmadım ama rahat kallanıcağımıda inanıyorum ama motor tercihi konusunda fazla bilgim yok aklımda 2 seçenek var,bunlardan birincisi kawasaki ninja 250r diğerise hyosung gt250r ben burdan tecrübeli abilerimden kardeşlerimden tavsiyeler ve bilgiler istiyorum..şimdideb çok teşekkür ederim....

2. Ekrem Kalafatoglu

Ekrem Kalafatoglu Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Honda
    Nie cvp verılmedıgını tahmın edebılıyorum
    250 cc lık yarış motoruyla başlıcam motor surmeye hangısını tavsıye edersınız dıe soruyorsun
    forum halkıda cvp vermeyerek demek ıstıyorkı hiçbirini tavsıye etmıyoruz dıor ;)
    başlanhıç için ybr 125 ve cbf 150 uygundur bırazdaha tarz olsun ıstıorsanız cbr 125 de olabılır

serdal.canitez bunu beğendi.
  3. serdal.canitez

serdal.canitez Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    cevap verdiğin teşekkür ederim işte banada bu şekil bilgiler lazım,ben kendimi bildiğim için 125 yada 150 cc likten çabuk vazgeçerim onun için 250 cc lik neden olmasın,iş arkdaşım otomatik vites motor kullanıyordu onu sattı ve ilk aldığı manuel motor sbf 600 dü ve gayette iyi sürüyor ve hala şu an aynı motoru kullanıyor..

4. Hakan.Ulukavak

Hakan.Ulukavak Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Honda
    Abicim sanki 250 lik ninja ve hyosung bulmuşun 2 tane kelepir, acilen bi tanesini seçmen gerekiyo ,motorlar satıldı satılacak gibi bi moda sokmuşun olayı :D

Şimdi karar versen motorun eline geçmesi bilmemne kadar sürer, ehliyetin olduğunu varsayıyorum tabii :) Racing sürerim, işim acele diyosan bilmiyorum :)

5. HAYATİ BEDER

HAYATİ BEDER Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Hoş geldin , madem alıcan japondan şaşma derim

6. Metin

Metin Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Neden konuyu iki yere açıyorsunuz,görünmediğini mi düşünüyorsunuz...??? Anladığım kadarıyla kararınızı vermişsiniz, 2 motor arasında kaldıysanız servisi ve yedek parçası bol olanı seçin...

7. serdal.canitez

serdal.canitez Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    servis yedek parça olayının da japonlarda daha mı iyidir? inanın konuşmayı yeni öğrenen bebek gibiyim burda size güveniyorum forma gelmemde bundan ibaret..

8. serdal.canitez

serdal.canitez Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    mesajımı bende tekrar tekrar okuyunca inan bende bir an o moda girdim,o şekide davranmamın sebepi motor olayına '' 0 '' dan başlamamdır,eşimi ikna etmem zor oldu bir evde bebek olunca bu saatten sonra ne yapacaksın derken izni koparınca birden yaydan çıkan ok gibi saldırmaya başladım,acele tavırlar bundandır belki ama tam olayı kavradıktan sonra almak istiyorum açıkcası size ve bu forma güvenim sonsuz.....

9. Hakan.Ulukavak

Hakan.Ulukavak Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Honda
    Güvenin o kadar sonsuz olsa, tavsiyeyi dinler 125lik alırdın diye düşünüyorum ama? :D
    2. el bi YBR alıp, 5-10 bin km sonra satsan pek bi zararın olmaz, 250 racinge geçişin de daha yumuşak olur ;)

10. Ethem Doğru

Ethem Doğru Site Bağımlısı

Motosiklet:
    BMW
    yeni başladığınızı söylüyorsunuz ve racing ile başlamak istiyorsunuz. 150 cc ile başlamak daha mantıklı olacaktır. enazından bu sezonu 150 cc ile geçirin, sonra karar verirsiniz. cbr 125 seçenekleriniz arasında olabilir.