yardımcı olabilir misiniz?

Konu, 'Racing Motosiklet Kullanıcıları' kısmında tayga berat kılıç tarafından paylaşıldı.

1. tayga berat kılıç

tayga berat kılıç Aktif Üye

bütüm motosiklet forum ailesine merhaba. ben 11 yaşındayım ve yarışcılık için cidden yeteneğim var daha öncede bu konu açılmış ama olsun benim sorduğum soruların cevapları değildi. eskişehirde motorsporları için bir kulüp var mı veya türkiye çapında (eskişehire yakın veya uzak farketmez) böyle bi kulüp var mı? maddi açıdan iyi kötü bir birikimim var ama siz büyüklerim herşeyi bilirsiniz ve en doğrusunu bilirsiniz. bana yardımcı olabilirmisiz yada tavsiyeleriniz var mı? saygılar ...

2. tayga berat kılıç

tayga berat kılıç Aktif Üye

ve birde bana bunun hesabı kaça patlar söyler misiniz?

3. Emrah.Saka

Emrah.Saka Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Honda
    İki teker konusunda türkiye motosiklet federasyonu var. www.tmf.org.tr adresinden ulaşırsın. iki teker yarışları ile hiç ilgilenmedim. Racing motorlara ilgim olmasına rağmen hiç işim olmadı. Ancak 2000 den 2006 ya kadar otomobil yarışları ile ilgilendim. Bu branşta bir kaç şey söylemem gerekire. Bak güzel kardeşim benim mesleğim otomotiv teknikerliği. sanayide yetişme birisiyim. Tabi taktir edersinki çok küçük yaşlardan beridir dört teker üstündeyim. Dediğim tarihler arasında motor modifikasyonu ile uğraştım. Bir sezon yarışlara profesyonel olarak katıldım üstelik türkiye birincisi oldum sınıfımda. Trafikte kullanmadığım kategoride araç kalmadı. Mobiletten tut yolcu otobüsüne tıra kadar bir çok araç. ancak inan ben kendime yetenekliyim diyemiyorum yarış konusunda. yaşın daha çok küçük. Şu an en iyi sensin gibi gelir. ancak yarış konusu heleki iki teler yarışları çok çok rısklidir. bu sebeple hiç bir eğitimin yokken iyiyim diyipte sakın hız yapmaya kalkışma. Ha yapıpta ölürsen şükret. birde bunun sakat kalıp ömür boyu birilerine muhtaç olma durumu var. Bu sebeple ilk olarak temel motosiklet sürüş eğitiminden başlayarak ilerlemelisin. otomobil için türkiyede bir kaç okul var ancak motosikleti bilmiyorum. bununla ilgili verdiğim adresten bilgi alabilirsin. Şimdi bana diyebilirsin. Bu kadar işin içindeydinde neden bırakıp gittin? haklısın. dediğim işleri yaptım hemde en iyi şekilde sonucuna bakarsan ne görüyorsun biliyormusun? koskoca bir hiç. Ülkemizde ne yazıkki motorsporları çok çok zayıf. paran yada belirli mevkilerde tanıdıkların varsa yarış pilotu olursun. ama bu ülkede bu iş kar amacıyla yapılmaz. Emin ol motosiklet konusunda Bir çok kenan sofuoğlular çıkmasını çok isterim ama bu ülkede bu iş ne yazıkki çok çok zor. Son tavsiyeme gelince. yaşın çok küçük. belki yaş grubuna göre yarışlar vardır bunlara katılırsın ancak bi yerlere gelmen çok zaman ve paranı alır....

ulas bunu beğendi.
  4. ulas

ulas Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Yamaha
    Ayrıca pat diye de olmuyor. Yeteneğin varsa bir yerlere gelirsin ama çok da bir şey bekleme sadece hoby olarak yaparsın. Yetenek varsa mutlaka iyi bir sonuca varırsın. Bence kafayı bunlarla fazla oyalama yeteneğini geliştir bu işe başla önce sonra karar vermek kolay ;)

5. Metin

Metin Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Para,torpil ve şans olayı da önemli tabii...;)

6. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Güzel kardeşim daha 11 yaşındasın. Senin şimdi öncelikli işin eğitimin olmalı, önce eğitim sonra motosiklet ben şuan sadece hoby olarak bu işi yapmanda fayda var.

Eğitim şart.

SERVET ve Recep Varlı bunu beğendi.
  7. gueldali

gueldali Site Bağımlısı

Motosiklet:
    BMW
    Bence yasin baslamak icin ideal, ama maalesef yanlis ülkedesin..15 yasinda Moto GP 125 yarisinda yer alan pilotlar, daha senin yaslarinda bölgesel yarislara basliyorlar ( egitime ise daha da önce)...Bence, yasin cok kücük daha gibi söylemlere cok fazla takilmadan,Emrah Saka'nin dedigi gibi uzun , masrafli ve cok calismak gereken bir süreci göze alarak,simdiden ciddi arastirmalara basla..Bol sanslar

8. Recep Varlı

Recep Varlı Site Müdavimi

Motosiklet:
    Salcano
    kesinlikle eğitim.. herkes birgün ronaldihino, messi, roberta carlos olurum diye hayal ediyor ama bunların büyük çoğunluğu hüsranla sonuçlanıyor.. sende yetenek varsa mutlaka imkankarını zorlamalısın ama eğitimini ikinci plana atmamalı sonradan pişman olacağın hatalar yapmamalısın şans yanında olsun ama önce eğitim anlaştıkmı ;)

9. Bozkurthakan

Bozkurthakan Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Harley Davidson
    Koçum benim bak bende 8 yaşından beri kros parkta yarışıyorum.Hoş şimdi kros'tan racing'e transfer oluyoruz o ayrı bir konu.(Bazı arkadaşlarımız karşı çıksada ne yapalım.Hız tutkusu daha ağır bastı.:D)
    Şimdi ilk önce ilgin olduğu alanı seçeceksin.Sonra bir kulübe gireceksin.Kulüpte yarışçı olmak istediğini belirteceksin ki ilk günden zart diye olacak bir iş değil.Genelde kulüp seni 6 ay bekletiyor ve sen o arada sürekli antrenman turlarına çıkıyorsun.Daha sonra TMF'den seçmelere girip lisans alıyor ve yarışlara atılıyorsun.
    Olağanüstü bir performans sergilemedikçe zıp diye takım yarışlarına atlayamazsın.Kişi yarışmlarına gireceksin ki bunun resmi adı (krossta) C kategorisidir.Dha sonra B2Ye ve nihayet A'ya geçeceksin.
    Yarışlar 13 yaş altı amatör-profesyonel ve 18 yaş üstü amatör-profesyonel olarak yapılmakta.
    C ve B'de kendi finansmanını kendin sağlıyorsun.Ortalama bir yarışın maliyeti 3-4 bin Ytl.Yada ki en iyisi kendine bir sponsor buluyorsun.

Racing,Drag,Süpermoto,Enduro klasmanları için de durum aynı.Tabii tekniksel farklılıklar var.
    YADA BANA ÖZELDEN MESAJ ATIYORSUN SANA NUMARAMI VERİP İŞE BAŞLIYORUZ.

tayga berat kılıç bunu beğendi.
  10. Recep Varlı

Motosiklet:
    Salcano
    hakan arkadaşa akılmı veriyorsun örnekmi oluyorsun :Dvelev ki:D yoldanmı çıkartıyorsun ben anlamadım :D

11. Bozkurthakan

Bozkurthakan Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Harley Davidson
    Yeni avatarın hayırlı olsun Recep kardeşim.İlginç olmuş:D

12. Recep Varlı

Motosiklet:
    Salcano
    teşekkür ederim kardeşim avatar insanın dışa yansımasıdır deeerrmişim :D

13. SERVET

SERVET Site Müdavimi