Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim

Konu, 'Ceza Vergi Araç sorgulama' kısmında ahmetmutlu tarafından paylaşıldı.

1. ahmetmutlu

ahmetmutlu Yeni Üye

Merhaba arkadaşlar sorumu okuyum cevaplayan arkadaşlar olursa eğer çok sevinirim.

2006 model 125 cc lik bir motorum var ruhsatını kaybettim trafik tescilden zayi düşürtdüm noter satışı yapabilmem için herneyse vekaletnameyi gönderdim motoru alacak arkadaşa motoru üstüne almakdan vazgeçmiş nedenini sorduğumdada 2006 yılından bu yana muayenesi vizesi ve sigortası yok diyor eğer noterden satışı üstüme alırsam 2006 dan bu yana muayenesi vizesi ve sigortası ve bunların çıkarmış yada çıkarabilecekleri cezalar bana devir oluyor dedi şimdi bu durumda benim ne yapmam lazım 2006 dan bu yana muayenesi vizesi ve sigortası ne tutar nasıl olur nasıl ederiz yardımcı olursanız sevinirim.

Not: 2006 yılında motoru sıfır aldığımda motorcu bana 1 yıllık sigortandan yapıldı ruhsatın içinde demişti ayrıca 125 cc motora eksoz muayenesi yapılıyormu.

2. Ünsal Ömer ÇAKMAKLI

Ünsal Ömer ÇAKMAKLI Üye

Motosiklet:
    Aprilia
    1996 motosikletime faiziyle beraber 250 lira ceza geldi. 1996 yılından beri ne vergi , ne sigorta ne de , muayene yaptırmıştım.

Motosikletlere eksoz muayenesi yok bu arada , tekrardan kanun değişmediyse tabi :)

3. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    forumumuza hoşgeldiniz.kalıcı ve katılımcı olmanız dileklerimizle.
    forum kurallarımız gereği ilgili bölümde kendinizi tanıtan bir başlık
    açmanız gerekmektedir.teşekkürler.