Yaşamak İçin...

Konu, 'Bengüç Özerdem' kısmında Bengüç Özerdem tarafından paylaşıldı.

1. Bengüç Özerdem

Bengüç Özerdem Üye

Motosiklet:
    BMW
    Yaşamak için...

İçim acıyor. Kızgınım. İsyan ediyorum. Bir kardeşim Samsun yolunda bizim aramızdan cennete direksiyon kırdı.
    Oysa en güzel günlerinden birini yaşıyordu. O Karadeniz’in mavisi yeşiliyle buluşmak için yola çıkmıştı. Bir kamyon yolunu kesti.
    Giderek artsak ta aramızdan bir kişi daha eksildi.
    Onu Gökçen Yılmaz’ı öğretmenimizi hep gülen yüzü ile anacağız.
    Ama benim suratım asıldı . Yazımın başında dediğim gibi.Kızgınım isyan ediyorum.
    Her gün eksilirken arkadaşlarımızın ardından bir şeyler yapamamak benim kanıma dokunuyor.Kadercilik bana göre değil.
    Çünkü yolların halini biliyorum. Berbat. 15 yıldır motosiklet üstündeyim değişen ne var.” Şu motosikletçiler için yapıldı. Şu düzeltildi bilen varsa beri gelsin.
    Hangi kanun çıktı hangi yol bozuk diye düzeltildi.
    Yok kardeşim yok.
    Motosikletçi kaderine bağlı yaşıyor.Bu yollar alın yazımız olamaz.
    “Kalan sağlarla yola devam”düşüncesi beni delirtiyor. Binlerce eylem yaptık yüzlerce protesto mitingi düzenledik. Ne oldu hiç...Hangi yol düzeldi.
    Binlerce olmak ama yalnız yaşamak. İşte motorcunun kaderi.
    Sonu ise ölüm...
    Artık bir şeyler değişmeli. Boşu boşuna ölmek.. Bir çakıl parçasına, bir yanlış viraja veya yağa pisi pisine hayatı vermek.
    Büyüklerimiz ne diyor. “Motora binmek riskli”
    Binmeyelim mi ? Peki Avrupa’da motosiklete binenler neden bu kadar risk altında değil.
    Neden bu kadar pisi pisine ölümler yok.
    Çünkü motosikleti de taşıttan sayıyorlar ve trafikte yolda ona göre düzen ve plan yapılıyor.
    Bunları biliyoruz. Atıp tutma çözüm öner diyorsanız.
    Söylüyorum.
    Biz kendimizi geliştirmeliyiz. Çok iyi motosiklet kullanıcısı olmalıyız. Sürüş konusunda uzman olmalıyız. Çünkü şu bir gerçek.
    Bizim bizden başka dostumuz yok.
    Bakın motosiklet firmalarına satıyor ve kenara çekiliyor. Oysa firmalar bizleri düşünse uzman eğitmenlerin geldiği kurslar açsa. Tüm motosiklet kullanıcılarını eğitse. Riskleri ve kurtuluş çarelerini gösterse. Üstelik bunu markası için ücretsiz yapsa.
    Ama yok biz motor severler kullanılacak keriziz.
    Satarken sormaz bak kardeşim bu motora binemezsin demez . Aman parası var yolayım zihniyeti.
    Örnek mi. Bir çoğumuz şahit olmuşuzdur.
    İlk bineceğe “ Al kardeşim 1200 motoru öğrenirsin “ diye satmaz mı? bu para düşkünleri.
    Evet dostlar bizim bizden başka dostumuz yok.Bu yüzden işte. Biz iyi olmak zorundayız. Hem de ....Yollara sürücülerin tavırlarına bakıldığında en iyisi olmak zorundayız. Yani kusursuz...
    Yaşamak için bir kez daha kendimizi sorgulayalım. . Yola çıkmak için yeterli miyim. Bu yollar için hazır mıyım?

Motosikletin Teksas’ı Türkiye’de olduğunuzu unutmayın. Unutmayın bu ülkede motosikletçi için yol yok , kanun yok. Hepimiz ehliyetleri nasıl aldığımızı biliyoruz. Fazla söze gerek yok. Artık kardeşlerimin acılarını duymak istemiyorum.Mutlu toplantılar festival haberleri ile manşetlerde yer alma dileği ile sizi size emanet ediyorum.

Dostlar sağ kalın ve özgürlüğün tadına varın...
    Motosikletle yaşamak en mutlu yaşam . Bunu sizden kimsenin almasına müsaade etmeyin.
    Kendinizi koruyun.
    Aklını kullan,motosikleti akıllı kullan.

2. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hocam bu konuda biz forum olarak yeni eski tüm arkadaşlarımızı eğitmeye iyi sürücü olmak için bilgilerimizi tecrübelerimizi akratmaya çalışıyoruz bıkmadan usanmadan ve bir karşılık beklemeden.Eğitimler yapmaya çalışıyoruz.
    "Güvenli Sürüş teknikleri" eğitimleri almalarını sağlamaya çalışıyoruz.
    Ama ne yazık ki sonuç pekde iç acıcı değil.
    Siz yazı üstadısınız.Belki sizin yazılarınız mesajlarınız adrese ulaşabilir.

Yardımlarınız için şimdiden şükranlarımı sunarım.

3. Bengüç Özerdem

Bengüç Özerdem Üye

Motosiklet:
    BMW
    inanın artık çok üzülüyorum.boşu boşuna kardeşlerimizi kaybetmek beni çok üzüyor. Daha ne kadar can vermek gerekiyor birşeylerin düzelmesi için .Bilemiyorum.

ulas bunu beğendi.
  4. Erol Ceyhan

Erol Ceyhan Site Bağımlısı

Motosiklet:
    SYM
    Hocam uzun zamandır söylemekteyim diğer forumlarlada anlaşıp geniş çaplı bir taksim çıkarması yapmamız lazım sesimizi duyurmamaız lazım bunu kendimiz için olmasada ileride motosiklete binecek nesiller için yapalım gerekirse bir kaç jop yiyelim ama mutlaka faydası olacaktır birilerinin hayatlarını kurtarabiliyorsak ne mutlu bize...

5. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Bence eğitimle bunu asabiliriz.
    Bugün SKY Türk te İleri Sürüş Teknikleri Uzmanı Sayın Demir BÜKEY ağabeyimiz bir konu için açıklamalarda bulundu.Orda dediği gibi sürücü kurslarında aracı çalıştırmak ve hareket ettirebilmek ehliyeti hak etmek için yeterli görülüyorsa oturup bir kere değil bin kere daha düşünmemiz lazım.AB de diğer Dünya ülkelerinde bile boyle bir uygulama yok.Sadece Dünya da tek bizde bu uygulama var.Bakınız başkanalardan cumhurbaşkanlarıda dahil hangisi sürücülük eğitimi almıştır.hangi milletvekili örenk olabilmek adına eğitim almıştır.Hangi ünlü örenk olmak adına eğitim almıştır.Hangi bakan milletvekili topluma örnek olmak için eminyet kemeri takmıştır.Bırakın takmayı takın diye kendisini uyaran polisi tartaklamışlardır görev yerinden utanmadan sıkılmadan uzaklaştırmışlardır.

Eğitim eğitim eğitim
    Top yekün eğitim seferberliği başlatmak lazım.

Ama bunu bizler değil başımızdaki çoşkulu xxxxxxxx lar yapmak zorunda.
    Devlet olmak devlete hakim konumda olmak bunu zaruri hale getirmektedir.

Oraya neden geldin.Benden reesen kesilen vergilerle maaş alıp yan gelip ultra mega süper ötesi emekli olup hak etmediğin maaşı almak için mi
    diye hesap sorarım ben.

Nice canlar hak etmediği şekilde yitip gitmiştir.

Hatırlayınız Sarp kardeşimi.

Gece yarısı üstünden geçip giden taksiciyi.Diğer taksiciyi de hatırlayın.Ne oldu.Bilirkişi (Emekli Trafik başkomiseri) yitip giden arkadaşımız için Motosiklet in solda ne işi var ölen 8/8 kusurludur raporu verdi ve taksici yattığıyla kaldı.
    Şimdi taksicilik yapmaya yeni kasaplıklar yapmaya devam ediyor.

Biz ne yapıyoruz.

Yitip giden kardeşimizi,n olayın ders çıkaralım diye yazılar yazıyoruz.
    BAKIN BÜYÜK HARFLE YAZIYORUM
    BU KAZADAN DERS ÇIKARALIM DİYE YAZILAR YAZIYORUZ.
    Yitip giden kardeşimizin sücülüğünün 2 aylığı değil mesele.
    Neden sindire sindire ilerlemiyoruz.
    Neden eğitim almıyoruz.
    Neden haddimizi limitlerimizi bilmiyoruz.
    Geçen ayda benim bir öğrencim çeşme yolunda yitip gitti.
    O zaman aynı şeyleri yazdım.
    Sindire sindire gitmek lazım.hazmetmek lazım dedim.
    Cbf 150 den F 650 GS e geçmek çok kolay.Ama bakalım hak edebilecekmiyiz.
    bakalım onunla zor bir durumda baş edebilecekmiyiz.
    Bazı sözde sürüş eğitimi veren marka kuruluşlar araç satış bazlı eğitim verdikleri için kafadan 1200 le başlayabilirsin diyebiliyorlar.Sonra köşelerine çekilip kazandığı paraları sayıyaorlar.

ceyda.uysal bunu beğendi.
  6. yakup sağlam

yakup sağlam Üyeliği İptal Edildi

----------------------------------------------------------------
    Sayın Bengüç bey, yazınızı içime sindire sindire okudum ve yüreğinize ve kaleminiz sağlık. İnşallah motorculardan ziyade, motokuryeler bu yazıyı okurda, az da olsa bir ders alır ümitederim.Yakup Sağlam.Ank.

Ahmet AYKURT ve ceyda.uysal bunu beğendi.
  7. yakup sağlam

yakup sağlam Üyeliği İptal Edildi

----------------------------------------------------------"Sabır her şeyin ilacı" demişler büküklerimiz.Siz yazmaya devam edin. Bir gün mutlaka ses getirecektir bu yazdığınız dizeler.Selamlar.y.s.