Yazlık Mont Tavsiyesi

Konu, 'Motosiklet Ceketi' kısmında cagri.erarslan tarafından paylaşıldı.

1. cagri.erarslan

cagri.erarslan Aktif Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Merhaba,

3 mevsimlik bir montum var. Normalde onu kullanıyorum, çünkü "normal" kullanımım %10 şehiriçi trafik, %90 şehirdışı şeklinde. Yani keyif için, 70-90 km/s aralığında, geziler için kullanıyorum motoru. Bu durumda 3 mevsim dışarısı 35 derece olsa bile havalandırma kanallarıyla beni yakmıyor.

Sıkıntım, yazın kalan 2 ayında (eylülde sıcak) beni günlük iş-ev arasında da motor kullandırabilecek bir mont. Çünkü şehir içinde benim 3 mevsim montum üzerimde giymek durumunda olduğum gömleğin rengini terden tamamen değiştiriyor. O şekilde toplantılara girmem mümkün değil. Yanımda çanta taşıyorum ama motorda çanta olmadığında üzerimde ayrıca kıyafet taşımam da zor.

Baktığım model Dainese G.Air-Flux D1 bu ve benzeri, korumalı(dirsek, omuz, sırt), tercihen daha soğuk durumlar içliği olan (bunda yok) başka tavsiye edebileceğiniz model var mıdır ?

2. Umur.Arsoy

Umur.Arsoy Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Bering Aero düşünebilirsiniz. Basit ve sade bir mont. 3 sene önce 200 tl ye almıştım, fiyat/kalite olarak beklediğimden daha iyi çıktı. Hatta sadeliği vs. giydikçe daha da sevmeye başladım. Gri, bej ve siyah olarak 3 renk alternatifi mevcut, içliği yok. Diğer ixs marka siyah renk montum güneş yüzünden zamanla solup ışık altında kızıla dönüstüğü için tercihimi griden yana kullandım yazlık mont için. Tavsiye ederim.

İsmail bunu beğendi.
  3. İsmail

İsmail Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Yazlık olarak Bering var bende de fena değil. Sadece Sırt korumasını değiştirmen yeterli.

4. cagri.erarslan

cagri.erarslan Aktif Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim.
    Mototaş'da dainese'yi görünce aldım 2-3 hafta oluyor :) Rev'it'in sırt korumasını da buna taktım. Terleme rev'it gibi olmasa bile gene yapıyor ama rev'it ten çok daha konforlu ve bariz şekilde daha ergonomik.

5. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha