ybr 125 bakım

Konu, 'Servis ve Teknik Destek Genel Konular' kısmında Özgür tarafından paylaşıldı.

1. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    bugün motosiklete bakım yaptırdım. gördüm ki biraz daha ilgilenebilsem ben de yapabilirdim:)
    Yağ değişimi, buji kontrol ve temizliği, hava filtresi kontrol ve temizliği, fren balataları kontrolleri, zincir kontrolü ve yağlanması, vs vs vs kontrolleri :)
    Toplam tutar 40 TL.
    Motosiklet küçük olunca, bakımı da küçük oluyor...

2. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    40/125=0.32 TL cc başına düşen miktar:)
    0.32x650=208 TL. eder!! hayatta kurtarmaz:)sakın satma motorunu;)

3. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    anaaa bu açıdan hiç düşünmemiştim. :)
    ya şöyle de olur mu?
    yrb 10 beygir.

40/10= 4TL/beygir
    4x98 = 392 TL (fazer 98 beygir) ybr satılır mı hiç :)

4. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    aynı işte;)

5. DEMİRAT

DEMİRAT Üyeliği İptal Edildi

özgür sbop ayarı yapılmadımı

6. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    yok yapmadılar, benim de aklıma gelmedi açıkcası.

7. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Sipop ayarı bu km de neden yapılır.
    Hiç anlayamadım ben.
    Benim ybr mi hem ben hemde zır cahil acemiler her türlü zorlamalara rağmen kullanmalarına karşı 100 küsur bin km de olmasına rağmen hiç sipop ayarı yapılmadı.Çin malı diğer motosikletlerle karıştırmamak lazım.

Motosikletin sıfır değil miydi sen aldığında.Bence garantisi bitene dek 40 TL ver servis yaptın.Garanti bittikten somnra sen yaparsın.
    O zaman sana derim ben neler yapılması gerektiğini.Püf noktalarını.

Ama hemen bir tüyo vereyim.Hava filtresinde bulunun ince sihay süngeri çıkart takma.Birazcık fazla yakar ama iyi kaçar.

Eren Göksel bunu beğendi.
  8. DEMİRAT

sana altın bir tavsiye sakın kolay kolay yaptırma bozma ayarını,cogu sbop ayarını yapamıyo servislerden bahsediyom motor cekişten düşüyo,ustan nasıl bilmiyorum ama sbop ayarını elletme derim ben,ilerleyen zamanlarda ses yaparsa sbop ayarı yaptır derim,sbop ayarı gerektigini surdan anlayabilirsin kendin,silindire kulagını ver üst kısmına sıkır sıkır ses fazlaysa bayagı ses geliyosa yaptır cok az vuruntu yapsada yaptırma ses fazlalasırsa hatta kulagını yaklaştırmadan duyulacak sekile gelirse yaptır,eger bahsettim sekilde deyilse kesinlikle oynatma sbop ayarını,yapamıyolar motor cekişten düşüyo bide

9. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    yok Şenol abi 2. el almıştım. garantisi dolmak üzere sanırım. o süngeri gördüm, çıkartırım. başka abi başka tüyolar?

10. DEMİRAT

karışmayı dedimde karışmak zorunda kalacam,o siyah sünger dediginiz motor için hayati önem tasıyan bir unsur,toz ve toprahın girmemesini sağlıyo onu cıkarmak bana göre çok yanlışda o süngerin sık sık temizlenmesi doğrusu,hem o sünger cıkdıgında seside degişiyo motorun boguklasıyo,tuhaf bir ses cıkıyo

11. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Boğuk ses ybr demi oluyor sizin sukuter de mi.

Özgür benim ybr yi gördü sesinide hızınıda

12. DEMİRAT

ybr de senol hocam ybr dede oluyo boguk derken tuhaf bir ses ben boguk olarak dedim,ayrıca siyah süngeri haftada 1 kere temizle ama cıkarmayın derim,scooterde zaten cıkarmam hiç bir motorda cıkarılması dogru deyil filitre süngerinin

13. DEMİRAT

hızına gelince senol hocam sizin motorun isterseniz deneyin filitrenin siyah süngerini takın deneyin gene aynı performans olacakdır sizin motor için diyorum nedenini sonra yazacam siz bi deneyin fark görmeyeceniz performanta,filitreyle alakalı deyil sizin motorun performansı

14. DEMİRAT

ybr de performans nasıl artırılır yazayım,öncelikle en önemlisi onu kullanan kişi,ardından iyi bir zincir ayarı kendin yapacan cok gerginde olmayacak cok gevsekde,sbop ayarı bana göre orjinal ayarını hiç oynatmıyacan oynatmışsan ki sayet ayarı su,kulagını silindirin üztüne ver cok az sıkır sıkır sesi duyulacak, cok az,sekilde ayar yaptıracan gör bak ybr ne oluyo,kesinlikle flitre temiz olacak,özellikle lastik ayarkarın tam olacak,unutmadan zincir yaglanması cok önemli yaglı olacak,birde debriyaj ayarın altta kavrar sekilde olacak,yani debriyaj kolunu bırakmaya başladıgın anda motor harekete gececek sekilde,hem bu sekilde ayarda debriyaj uzun ömürlüde olur,aradada ayda bir karbirötörün altında pis benzin tahliye cıvatası var tornasvidayla acılan arada onu acıp temizlemek,buji aralıgı cok acık olmamalı,bunlar yapıldıgında gör bak ybr diger ybr lere göre nasıl fark attıgını,gene diyom bunlardanda önemlisi kullanıcı cok etkisi vardır,ve diger yazdıklarımlada birleşince en üst ferformans göreceksiniz ybr de

Şenol SEL bunu beğendi.
  15. Eren Göksel

Eren Göksel Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    Şenol abi bu tüyolardan bize de yolla.. :):)