YBR 125 Kullanım ve Bakım Kılavuzu

Konu, 'Yamaha' kısmında Levent ULUÇAY tarafından paylaşıldı.

1. Levent ULUÇAY

Levent ULUÇAY Üye

Motosiklet:
    Honda
    http://rapidshare.de/files/38488921/YBR125E.rar.html

Ben çok aramıştım ama uzun uğraşlardan sonra bir tane bulabilmiştim hem de Türkçe. İlgilenen arkadaşlar varsa bu linkten faydalanabilir. Yok olmadı link kırılmış diyenler varsa levent_uluay@hotmail.com mail adresimdir, bu şekilde direkt bana da ulaşabilirler, seve seve yardımcı olurum.

Erol ve Davut bunu beğendi.
  2. Davut

Davut Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Harika bir haber. Bunu siteye direk koyamıyor musunuz?

3. Levent ULUÇAY

Levent ULUÇAY Üye

Motosiklet:
    Honda
    Aslında ben de siteye koymak istedim ama attachment için dosyanın sığası çok büyüktü. Ben de bu yolu seçtim.
    Şu an linkini verdiğim 2000 senesinin baskısı ama daha yenilerini de bulursam onların da linkini veririm ya da direkt siteye eklerim. 2000 senesinin baskısı olması gözünüzü korkutmasın. Benim motosikletim 2005 model ve herhangi bir büyük farklılık göremedim dahası ben de şu an takıldığım bir çok noktada bu kaynaktan faydalanıyorum.

4. ulas

ulas Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Yamaha
    Güzel bir kaynak. Çevirenin ellerine sağlık. YBR kullanıcıları için bulunmaz bir fırsat bence...

5. Levent ULUÇAY

Levent ULUÇAY Üye

Motosiklet:
    Honda
    Arkadaşlar linkini vermiş olduğum doküman acrobat reader ile çalışıyor ve ne yazık ki korumalı olduğu için değişiklik yapma şansımız yok. Ben de kendime checklist yaparken uyguladığım metodu anlatmak isterim sizlere.
    Öncelikle dokümanı acrobat redear ile açıyoruz ve print diyoruz. Burada yapacağımız işlem basit printerımız yerine microsoft image printer'ı seçmek. Bu sayede resim olarak kılavuz içindekileri kaydetmiş oluyoruz. Daha sonrasında ise word'e yapıştırarak bu resimlerin çıktısını istediğiniz büyüklükte alabilirsiniz.
    Ayrıca YBR-125 için service manual de elimde mevcuttur, isteyen arkadaşlar için temin edebilirim. Mail adresimi yukarıda yazmıştım, ulaşabilirsiniz bana o adresten.

6. ulas

ulas Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Yamaha
  7. Necmi OKAY

Necmi OKAY Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Saolun arkadaslar bende 2009 ybr almayı dusunuorum bakalım ne olcak ama bu dokuman işime yarar

8. hellboy

hellboy Üye

beyler iyide bakım kulavuzuna ne gerek 2000-4000 km arası sübap ayarı kullanıcıya göre bu aralıklarda değişir.her 1500-2500 km de bir yağ değişimi şehir içi düz yol kulanıma göre bu aralık değişmekte tekerleklerin sökülüp göbeklerin yağlanması.motor vidalırının sıkılması.12000 km de bir ön amasitör bacakları yağını kontrol ettinizmi tamamdır.eee tabi zincirin yağlanamsı gibi durumlar var bunlar ufak şeler.filitreyi unutmamak lazım bunların yanında kitapçık hikaye kullanıcı birazda usta olmalı bence motorunun ne istediğini bilmeli.not:(kışın yapılan sübop ayarlarında birazdaha gevşeke bırakılmalı süboplar yazın ise birazdaha sıkı aksi taktirde kışın sabahaları zor çalışan sıkıntı yaşatan.yazında geveşke süboplar yüzünden kullanım esnasında kafada çekiç gibi vuran sübop sesleri kimse istemez bunları)

zafer atun bunu beğendi.
  9. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Necmi kardeşim sende MF ailensine hoş geldin. İnşallah motosikletine en kısa zamanda kavuşursun Ybr iyi bir seçim kutlarım.