Ybr 125 marş sorunu

Konu, 'Servis ve Teknik Destek Genel Konular' kısmında emre külcü tarafından paylaşıldı.

1. emre külcü

emre külcü Yeni Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Öncelikle merhaba,

Ybr 125 benim ilk motorum, şuan 2000km deyim. Sizlere yaşadıım sorunu ve yamaha servisiyle yaşadığım diyaloğu aktarmak istiyorum.

Sabahları motorumu çalıştırmak istediğim zaman marş basıyor ama motor çalışmıyor. Ancak gaz verdiğim de çalıştırabiliyorum. Tekrar motoru durdurup çalıştırdığım zaman ama çalışıyor.

Geçen hafta servise götürdüm ve sorunu aktardım. Karbüratörüne bakmışlar ve sorun yok dediler ve geri verdiler motoru. Ertesi gün sabah motoru çalıştırmaya çalıştığımda yine aynı sorunu yaptığını gördüm.

Dün servise tekrar gittim ve servistekilere söylediğimde karbüratöründe sorun yok, jigleyi açmadan çalışmaz, otomatik jigle yok senin motorunda, gaz vermeden çalışmaz cevabını aldım.

Motosiklet hakkında teknik bilgiye sahip olmadığım için sizlere danışmak istedim. Bu forumdaki abilerimden ve kardeşlerimden çok şey okudum ve öğrendim, yine yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler, saygılar.

2. goksel ozdogru

goksel ozdogru Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    doğru bilgi. bu makinalarda sabahları yaz-kış jigle açmak ister. biraz ısındıktan sonra da tekrar çalıştırmalarda jigle ye gerek kalmaz. güzel günlerde kullanın.

3. emre külcü

emre külcü Yeni Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Merhabalar, Jigleyi açıyorum marşa basıyorum çalışmıyor. Gıy gıy ötüyor tık yok. Gaz vererek çalıştırıyordum motorumu bu sabah gaz verdim çalışır gibi oldu stop etti. Gaz verip yürümeye başladığında gidiyor, durduğumda rölantide çalışması gerekirken stop ediyor. Trafik ışıklarında durduğum yerde hafif hafif gaz vermek zorunda kaldım. Ne yapmam gerekiyor bi yardımcı olursanız çok sevinirim.

4. goksel ozdogru

goksel ozdogru Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    o zaman sanırım bir ayar problemi var . gerçi karbüratör zor zanaattır, herkez kolay anlamaz. birde etrafta apachi tabir edilen servisler var dikkatli seçim yapmak lazım.

5. Armağan Pekatik

Armağan Pekatik Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
    Bana da sanki biraz karbüratör ayarı ayrıca sibop ayarlarının gevşetilmesi gerekli gibi. Ama çok bişey beklemeyin bu aletler biraz zor çalışıyor.

6. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    2000km de sipop ayarlarıyla oynamayın oynatmayın.Bu yeni nesil ybr lerde kronik sorundur.Kontağı açmadan önce vitesi boşa alın, jikleyi açın ondan sonra kontağı açıp ortadaki sarı ışığın sönmesini bekleyip marşa basın.Bir kaç dakika bu şekilde çalışsın.Sonra jikleyi kapatın yola öyle çıkın.Yetkili servis haricinde istisnasız hiç kimseye motoskleti hiç elletmeyin.