Ybr 125 Yamaha arıyorum.

Konu, 'Takas Etmek İsteyenler ve Arayanlar' kısmında Özgür tarafından paylaşıldı.

1. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    arkadaşlar, Yamaha Ybr 125'ini satmak isteyen ve de uygun fiyata vermek isteyen, hem de temiz bir motosiklet ise; ben burdayım bekliyorum...

2. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    güncelledim

3. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Bursa da bir arkadaşımda var.İlgilenirsen görüşeyim bilgi vereyim sana

Özgür bunu beğendi.
  4. Selcuk Gurdal

Selcuk Gurdal Aktif Üye

Motosiklet:
    Kymco
    trabzona biraz zor olmaz mı :)

5. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    abi görüşürsen sevinirim...

6. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    ne yapalım buralarda yok :)

7. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    yok ben moto bulamam.

8. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Arkadaşım motoru satmış başka bakıyorum

Özgür bunu beğendi.
  9. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    şenol abi çok sağol, çok teşşekkür ederim. trabzon da birinde 2008 model varmış. gidip ona bir bakayım diyorum.
    otomobil motorundan aç-çok anlarım. bir otomobil alınırken de nelere dikkat etmeli az çok bilirim. şimdiye kadar da hiç yanılmadım. motosiklette dikkat edilmesi gereken çok özel noktalar var mı? bunlar nelerdir acaba, özellikle ybr için konuşuyorum.

10. semih_55

semih_55 Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    gerçekden 125cc kategorisinde en ii motoru tercih etmişsiniz şimdiden hayırlı uğur olsun kazasız sürüşler

11. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
  12. Recep Varlı

Recep Varlı Site Müdavimi

Motosiklet:
    Salcano
    sakın desem? ;)

13. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    okey, mesajınız alındı. beyne işlendi...

salcano nasıl önerirmisin?

14. Emrah.Saka

Emrah.Saka Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Honda
    Hocam ilk olarak salcano veya kanuni veya başka bir çinli. bence ybr alacak imkanınız var ise yaklaşmayın derim.... Sınıfında açıkçası benim gözümde en sağlam motor ybr dir.... Temiz kullanıldığı taktirde rektefe görmeden 100.000 km leri geçen bir çok örnek mevcuttur....

Şimdi sorunuza gelirsek Motosiklet alırken nelere dikkat etmemiz gerekir?

-İlk olarak şasisine ve ön çatallara bakmamız lazım. Şaside bir darbeden kaynaklı eğilme bükülme veya tamirat var ise yaklaşmayın derim. Ön maşaları ise bir arkadaşınız motorun önünü havaya kaldırarak durumuna bakın.. eğilme yada düzeltilme izi var ise kesinlikle değişmesi gerekecektir... Ayrıca şasi numarasının yazılı olduğu gidon yatağının orayada dikkat edin. numaralar okunuyormu? ruhsatla tutuyormu? şasi numarasının olduğu bölümde tamirat görme izi varmı yokmu? bu işlemi motor numarası içinde yapın.

-İkinci olarak etrafına bakın depoda eziklik grenajlarda tamir vs varmı diye?

-Sonra motoru boşta çalıştırın ve sesini dinleyin. anormal bir ses varmı yokmu? yok ise motor çalışırken ilk olarak yağ kapağını hafif açıp sigara dumanına benzer bir duman çıkıp çıkmadığına bakın. Aynı işlemi motor gövdesinden hava filtresine giden karter havalandırması hortumunu sökerekte yapın. eğer dediğim gibi bir duman geliyor ise bu motorun rektefe zamanı geldiğine işaret eder. tabi çok hafif bir duman ve hava üfleme sorun teşkil etmez. bu sebeple eğer motor bilginiz yok ise bir usta götürün derim.

- Sonra motora binin ve yola çıkın. 1. vitesten 5. vitese kadar sıralı olarak çıkın... herhangi anormal bir ses olup olmadığını viteslerin düzgün geçip geçmediğini kontrol edin.. Tabi bu arada göstergelerede bakarak çalışıp çalışmadığınıda kontrol edebilirsiniz. sonrasında ise ön ve arka freni ayrı ayrı kullanarak frenlerin durumuna bakın. Bu işlemleri yaparken motor vibrasyonu harici bir titreme yada motorda yolda giderken kendi kendine çekme var ise buda sorun teşkil edecektir...

-Son olarak ybr alıcaksanız benim tavsiyem paket işine girmemişini bulun.....

umarım bir yardımı olur...

15. Emrah.Saka

Emrah.Saka Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Honda
    Hocam ilk olarak salcano veya kanuni veya başka bir çinli. bence ybr alacak imkanınız var ise yaklaşmayın derim.... Sınıfında açıkçası benim gözümde en sağlam motor ybr dir.... Temiz kullanıldığı taktirde rektefe görmeden 100.000 km leri geçen bir çok örnek mevcuttur....

Şimdi sorunuza gelirsek Motosiklet alırken nelere dikkat etmemiz gerekir?

-İlk olarak şasisine ve ön çatallara bakmamız lazım. Şaside bir darbeden kaynaklı eğilme bükülme veya tamirat var ise yaklaşmayın derim. Ön maşaları ise bir arkadaşınız motorun önünü havaya kaldırarak durumuna bakın.. eğilme yada düzeltilme izi var ise kesinlikle değişmesi gerekecektir... Ayrıca şasi numarasının yazılı olduğu gidon yatağının orayada dikkat edin. numaralar okunuyormu? ruhsatla tutuyormu? şasi numarasının olduğu bölümde tamirat görme izi varmı yokmu? bu işlemi motor numarası içinde yapın.

-İkinci olarak etrafına bakın depoda eziklik grenajlarda tamir vs varmı diye?

-Sonra motoru boşta çalıştırın ve sesini dinleyin. anormal bir ses varmı yokmu? yok ise motor çalışırken ilk olarak yağ kapağını hafif açıp sigara dumanına benzer bir duman çıkıp çıkmadığına bakın. Aynı işlemi motor gövdesinden hava filtresine giden karter havalandırması hortumunu sökerekte yapın. eğer dediğim gibi bir duman geliyor ise bu motorun rektefe zamanı geldiğine işaret eder. tabi çok hafif bir duman ve hava üfleme sorun teşkil etmez. bu sebeple eğer motor bilginiz yok ise bir usta götürün derim.

- Sonra motora binin ve yola çıkın. 1. vitesten 5. vitese kadar sıralı olarak çıkın... herhangi anormal bir ses olup olmadığını viteslerin düzgün geçip geçmediğini kontrol edin.. Tabi bu arada göstergelerede bakarak çalışıp çalışmadığınıda kontrol edebilirsiniz. sonrasında ise ön ve arka freni ayrı ayrı kullanarak frenlerin durumuna bakın. Bu işlemleri yaparken motor vibrasyonu harici bir titreme yada motorda yolda giderken kendi kendine çekme var ise buda sorun teşkil edecektir...

-Kilometreyi kontrol edin. ayaklıklara fren ve vites pedallarına elciklere bakın.. Bazen kilometre düşürülüp satılma işlemide yapılmakta...

-Son olarak ybr alıcaksanız benim tavsiyem paket işine girmemişini bulun.....

umarım bir yardımı olur...

Özgür bunu beğendi.
  16. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Benim bu tarz araçlar için eğitim verdiğim kişilere sözüm aynen şöyledir.
    Sokağa çöpe atacak kadar çok paran varsa
    sokak çocuklarına evsizlere hastalara dağıt.
    derim
    Sakın bu tarz motorlara bulaşma kardeşim.
    Şimdi bazı arkadaşlar alınabilirler ama
    Bunlar hayatın buzz gibi gerçekleri.

Özgür bunu beğendi.
  17. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Bildiğim kadarıyla Trabzonda Yamaha Yetkili servisi var.Yamaha alacaksan ilk once oraya götür.Modeli yeni olduığuna göre servis kitapçığıda vardır.Bak bakalım servisdler yetkili servistemi yapılmış servis kaşeleri falan var mı
    ve illede yetkili servisten bir yardım almalısını.

18. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    konu tamamen anlaşılmıştır abi.

19. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    bilgiler için çok teşşekür ederim. motosikleti kullanmak haricindeki hepsini yapabilirim...

20. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    satan kişiyle görüştüm. 3000 TL istiyor, 2008 model ybr'ye. dediğniz gibi bir bakacağım ama fiyatta anlaşabilirmiyiz bilmiyorum.