Ybr 125

Konu, 'Ne Almalıyım Nereden Almalıyım' kısmında Korayu tarafından paylaşıldı.

1. Korayu

Korayu Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Merhaba arkadaşlar 29yaşındayım.1,80 boyundayım 130 kiloyum ybr 125 olurmu bana yani üzerinde rahat oturup sürebilirmiyim bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirmi?Formlarda ybr ile ilgili konu çok ama kilo olarak bulamadım bişey.

2. Armağan Pekatik

Armağan Pekatik Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
    Bence olur çünkü o sınıfta daha büyük ya da daha küçük motor yok ki! Yani ybr olmasa cbf olacak, o olmasa tvs, haoje falan tüm commuterler aynı ebatta. CBF 150'nin rüzgar koruması ve titrememesi çok iyi bunu söyleyebilirim.

3. Korayu

Korayu Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Yaw cbf de güzelde yağ yakıyomuş o yüzden elemek zorunda kaldım.

4. Bilgin Turan

Bilgin Turan Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Suzuki
    Kardes al uygun fiyatli temiz 2. El olmadi fazla zarar etmeden satarsin. Temiz bulabilirsen tabi

Korayu bunu beğendi.
  5. Armağan Pekatik

Armağan Pekatik Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
    1500km de bir yağları değişiyor bu tek cc makinaların yağ yaksa ne olacak 100 gram eksiltecek. Hepsi aynı terenne...

6. Korayu

Korayu Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Saınırım bu oran kullanmadan değişiyor.Bende madem kaliteli motor alcam neden böyle sorun olsun diye düşünüyorum.Kafamda soru işareti olmasın diye :)

7. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Bende 181 boyundayım 85 kg yim.2004ten bu yana yaklaşım 500 bin km dir ybr kullanıyorum.Şu ana kadar hiç bir ybr 125 de sorun yaşamadım.Üstelik birde kapalı alanda acemi sürücülere de eğitim veriyorum kullandığım ybr lerimle.Al bir ybr bak keyfine.Ama öncesinde lütfen "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimleri al.Bu eğitimi almadan yola çıkarsan veya kendi kendime bilmediğim bir sistemi düşe kalka öğrenirim dersen benden sana bir tavsiye olmaz.

8. murat acar

murat acar Üye

Motosiklet:
    Kanuni
    Bende 130 kiloyum cbf 150 ,kullaniyordum.arkaya ikinci bir kisisiyide alinca motor bayaa bi zorlaniyordu.market alisverisi yaptigimizda mesela hanimda oluyordu arkada yokuslarda can cekisiyordu.kisa zaman sonra amartisorleride yumusadi.satmak zorunda kaldim.250 lik bi Honda alacaktim ki motorcu kanima girdi,tiger250 yi kakaladi bana.ha memnunmuyum,yolda kalmadim hic.1yildir kullaniyorum.km saati devir saati vs calismiyor dertde etmedim zaten.ama cin mail oldugu icin icim hic rahat degil.onumuzdeki yaz satip,nasipse250 lik Honda yada Yamaha dususunuyorum.lakin kilodan ve yasadigim tecrubemden dolayi 125,150 likler gozumu korkutuyor.

9. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Motosiklet kullanmayi/sürmeyi nereden nasıl ogrendiniz bir eğitim aldiniz mi.

10. murat acar

murat acar Üye

Motosiklet:
    Kanuni
    soyle soyliyim coculluk yillarimda puch lar vardi,kiralayip onlara binerdik.sonra arkadaslarin Java falan vardi onlara binerdik.yillar sonra bu heves tutkiya donustu.ehliyet aldim ilk kendi motorumu da10 sene once ozaman aldim.yegenim istem surucu kursunda motor egitmeni ondan egitim aldim.halende ilgilenir benle.firsat buldukca derslerine giderim,bilgi tazelemekte fayda var.sunuda ekleyeyim hic uzun yol tecrubem yok.hep sehir ici kisa mesafeler.en uzun mesafem kartal kadikoy..umraniye k.koy,yada kartal.okadar.motoru hem zevk hem use gidip gelmek icin kullaniyorum.

11. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Meb den eğitimci sertifikası almak çok kolay. Şöyle diyeyim ordan sertifika alamayan kesin salaktir. MEB den sertifika almak için lise mezunu olmanız yeterli ve asla teorik eğitimden başka bir şey oda kitaptan takipleri. O yüzden siz önce güvenli sürüş teknikleri eğitimleri alın dediklerimi o zaman anlayacaksınız.

murat acar bunu beğendi.