yeni antalyalı ve yeni motorcudan selamlar :)))

Konu, 'Akdeniz Bölgesi' kısmında murat celali tarafından paylaşıldı.

1. murat celali

murat celali Yeni Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    selam herkese... kamuda çalışıyorum ve tayinim antalyaya çıktı 1 ay içinde göreve başlıyacam. hemen motor sipariş ettim :)))) ben gelince oda izmirden gelecek. yeni motorcu olduğum için siz değerli arkadaşlarımın her türlü desteğine ve tavsiyesine açığım... umarım bu mesajla güzel dostluklara ve zamanlara merhaba demiş olurum. sevgiler...

2. Gökhan Yasdal

Gökhan Yasdal Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Suzuki
    Hoş geldiniz.

murat celali bunu beğendi.
  3. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hoş geldiniz sefalar getirdiniz.
    Eğitimlerimize ve Gezilerimize de bekleriz.,

Yeni başlayacaksanız size bir kaç nacizane tavsiyem olacak.
    1-Kesinlikle ybr 125 en ideal seçim olur.Tecrübe ile sabittir.162 bin km lik bir tecrübe.:)
    2- Full korumalı kıyafet ekipman ve kafanızı koruyacak kalitede KASK alın ve kafanızda kullanın.Mevsim itibariyle bazı maymunlar gibi kolunuzu korumak için değil kafanızı korumak için KASK alın ve kafanızda kullanın.Bazı maymunlar dirseklerini korumak için kaskları oraya takarlar.
    3- Motosiklet kullanmak basit bir eylem değildir.Siz onu basite alırsanız o size daha da basite alır ve basitçe telef olursunuz.
    Bu yüzden trafiğe çıkmadan önce mutlaka "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimlerini alınız.
    Bakınız:http://www.lamatech.com/ bu adresi inceleyiniz ve iletişim bölümünden Rahmi Hocamızın telefonuna ulaşıp eğitim için randevu alın.

Ve imzamdakileri okuyup bilinç altınıza kazıyın.

4. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Yeni motorcusunuz.Ne güzel.Hayırlısı ile ne sipariş ettiniz

5. Onur Filiz

Onur Filiz Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    aramıza hoşgeldiniz keyifli forumlar diliyorum :) umarım forumumuzdan güzel bilgiler elde edersiniz..ha bu arada aman dikkat !! bu forum bağımlılık yapar ;)

6. derya kantarcı

derya kantarcı Üye

Motosiklet:
    Honda
    hoşgeldiniz keyifli formlar

7. Eren Göksel

Eren Göksel Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    Aramıza hoşgeldiniz, keyifli paylaşımlar diliyorum.

8. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    forumumuza hoşgeldiniz.kalıcı ve katılımcı olmanız dileklerimizle.

9. Hakan Çıtır

Hakan Çıtır Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kanuni
    Aramıza hoş geldiniz

10. murat celali

murat celali Yeni Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    herkese çok teşekkürler, hoşbuldum diyeyimm:)) foruma bağımlı olucağım kesin, bu ilginize ve hoş karşılamanıza layık olmaya çalışıcam. şenol hocam kesinlikle eğitimlere katılıcam, bir işi yaparken her zaman layıkı ile yapılmaya çalışanlardanım, heleki konu trafikle ilgiliyse daha bir itinalı olmak lazım. motor seçiminde bende ilk etapta ybr 125 alıp kendimi geliştirdikten sonra hayalimdeki motora geçmeyi düşünüyordum ama bi arkadaşım çok cazip teklifler sunup ''yiben yb 200-r'' almama sebep oldu. şöyleki sıfır motoru 2. el fiyatına saydı. en iyisinden kask ve mont hediye ayrıca motoru satıncaya kadar doğabilecek hertürlü parça vs gereksinimileri kendisi karşılayacak. e bende kıramadım :)))) sizler daha iyi bilrsiniz ama iyi bir seçim diye düşündüm ve buna karar verdim. açıkcası düşünceleriniz nedir merak ediyorum umarım doğru bi karar vermişimdir.

11. DOGAN AVCI

DOGAN AVCI Üye

Motosiklet:
    Honda
    hoşgeldiniz. kazasız belası full korumalı sürüşler diliyorum size. eminim buradaki çok tecrübeli arkadaşlar motor hakkında daha detaylı yorumlar yapacaklardır ancak ybr 125 veya cbf 150 ile başlasaydınız daha iyi olurdu sanki. bu yönde tepkiler alabilirsiniz::)) benden söylemesi.

12. murat celali

murat celali Yeni Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    hoşbulduk doğan hocam, iyi dilekleriniz için teşekkür ederim. ybr 125 konusunda bende çok kararlıydım ama dediğim gibi çok cazib bir teklif gelince değerlendireyim dedim :))) nede olsa bu motora maximumbir yıl binmeyi düşünüyorum, sıfır bir motorunda 1 yılda fazla sorun çıkaracağını tahmin etmiyorum! her türlü tavisye ve yardıma elbette açığım ama şu an en çok ihtiyacım olan sürüşle ilgili yardımlardır. gerek güvenli sürüş teknikleri ve diğer programlarla ilgili antalyada neler yapabilirim nerelere başvurabilirim... bunları hallettikten sonra gezilere katılmayı iple çekiyorum :))))

13. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Ehliyetsiz yakalanırsanız hakkınızda yetersiz sertifika ile araç kullanmaktan işlem yapılır aracınız trafikten men edilip oto parka çekici vasıtasıyla çekilir.Size ceza yazılır ve cezayı yazan memur tarafından mahkemeye verilirsiniz.Gıyabınızda mahkeme olur 90 gün hapis cezası alırsınız.Memur olduğunu için de bu sicilinize işlenir.90 gün hapis cezası suçu ilk defa işlediğiniz için para cezasına döner.90 gün X 9 = 810 TL para cezası demek olur.+ çekici parası + otopark ta kaldığı gün kadar park parası + Trafik memurunun tutuğu tutanağa istinaden ceza.Bunları ödeyip A2 ehliyetli biri tarafından ceza ödeme makbuzları ile önce Trafik denetleme şubeye gidip ibraz edersiniz ve aracınızın trafiğe çıkması işlemleri yapılır.Şubeden alacağınız evrakla oto parka gidip aracınızı aracınızın kaldığı gün kadar park ücretini ödeyip aracınızı alabilirsiniz.
    Kursiyerlere bir öncelik veya özellik yok.Ya ehliyetinizi alıp trafiğe çıkacaksınız yada ehliyetsiz çıkıp memurun insafına kalacaksınız.
    Ama oldu ehliyetsiz trafiğe çıktınız ve bir kaza oldu.Bu kazada siz %100 haklı olsanız bile %100 suçlu konuma düşersiniz ve yine yukarıda yazdığım prosedür uygulanır ve işlemler yapılır.Hem kendi aracınızın hasarını hemde karşı tarafın hasarını masrafları ödersiniz.
    ben ödemem derseniz haipis yatarsınız gönül rahatlığıyla + para cezalarıda cabası.
    Bence ehliyetini al öyle çık trafiğe

14. o.somuncu

o.somuncu Organizatör

Motosiklet:
    Yamaha
    Murat foruma hoş geldin..

15. murat celali

murat celali Yeni Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    şenol hocam süpersiniz bende bu soruyu kime sorduğumu unutmuştum nasıl bulucam diye foruma bağlandım ve sizin her ince ayrıntısıyla verdiğiniz cevapla çok mutlu oldum:)) gerçekten çok incesiniz ve çok bilgilendim (gözüm korkmadıda değil) asla ehliyetsiz çıkmayacam bundan emin olabilirsiniz. sayın somuncu hocam hoşbulduk, teşekkür ederim. yakın ilgi ve samimiyetinizden çok memnunum... sağolun.

16. murat celali

murat celali Yeni Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    ya şenol hocam kafam karıştı yanılmıyorsam ben bu soruyu kursda hoca olarak çalışan birine sordum diye hatırlıyom. yoksa sizemi sormuştum:) benmi yanlışım allah allah cidden kafama takıldı hangi sayfadan sorduğumuda düşndüm aklıma gelmedi. kaldım işin içinde:) birde hocam hazır yazmışken antalya bölgesinde güvenli sürüş kursu alabileceğim kimse varmı bildiğiniz? ücretli veya gönüllü farketmez. gerçi acemi değilim o kadar ama yinede iyi bir kursa ihtiyacım olduğunu düşünüyorum. zahmet olmazsa bu konudada yardımcı olursanız minnettar olurum. teşekkürler...