Yeni başlamayı düşünen biri olarak önerileriniz&yardımlarınız...

Konu, 'Ne Almalıyım Nereden Almalıyım' kısmında Serdar.KAYAN tarafından paylaşıldı.

1. Serdar.KAYAN

Serdar.KAYAN Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Mrblar,aranıza yeni katıldım.Ben 24 yasındayım ve Ankarada yasıyorum.Suan da iş dolayısıyla yurtdısındayım,yurda dönüşte uzun zamandır hayalini kurdugum motor tutkuma kavuşmak için gerekli atılımları yapmak istiyorum.Fakat suana kadar hiçbir sürüş deneyimim yok,ehliyeti,eğitimi ve bilhassa bana uygun motor önerilerinizi bekliyorum...Bilemiyorum emeklemeden koşmak değil elbet niyetim ama yarış motoru sınıfı mesela 250 R ler benı cok mu zorlar?.187 boy ve 65 kıloyum...Önerilerinizi bekliyorum
    Şimdiden teşekkürler...

2. Ayberk Yandımata

Ayberk Yandımata Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    hoşgeldiniz foruma
    bu boy ve kilo işi sanki bodyciden program istemek gibi olmuş biraz :)şaka bir yana
    Bence abilerim bu konunuza güzel cevaplar verir.Ama ben de ankaradayım atom karınca (incek yolunda) ona gıtmeyı dusunuyorum ilk olarak orayı çok övüyolar ve gidip konuştum birazda tanıyordum başlarsam eğitime orda başlıcam.Bende telefon no su da var web siteside var özel mesajla irtibata geçerseniz yardımcı olmaya çalışırım o konuda.

3. Serdar.KAYAN

Serdar.KAYAN Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Tşk ederm Ayberk ilgine,evet bu ismi bana da önermişlerdi,fakat yurtdısına cıkmam gerekınce ertelemek zorunda kaldım.2 ay sonra Ankaraya döncem inş.O zmna kadar bi tanışabiliriz sanırım web sitesinin adresını werebilirsen sewınırım...

4. tolgafb

tolgafb Üyeliği İptal Edildi

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Aramıza hoş geldin abi..bence cbr 125 başla

5. Serdar.KAYAN

Serdar.KAYAN Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Hoşbulduk tolga ilgine tşk,fakat önerdigin modeli biliyorum ve acıkcası görünüş olarak hiç ilgimi cekmiyor.Neden dersen ki uzun boylu bırı olarak rahat bı kullanımı olabılecegı sanmıyorum.Tabi kullanan arkadaslarımız bu konuda bildiklerini paylaşırlarsa sevinirim.Benimki sadece bi düşünce

6. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Serdar öbür konuda da birşeyler yazdım.Aslında çok laf kalabalığıda yapmak istemiyorum.:)

CBR 125 biraz kassız ve ince bir motor,onu beğenmemekde haklısın.YZF-125 R kullanan arkadaşlar var forumda onların yorumlarını bekle.Gayet kullanışlı ve gösterişli olduğunu söylemişlerdi daha önce.Biraz fiyatı tuzlu okadar..! :(

Şimdi kendine güveniyorsan eğer 250 cc aletlere de bir bak diyeceğim ama Şenol abinin gazabından çekiniyorum... :)

Eğer 250 cc sınıfında hiç bir model bilmiyorsan sor önerelim.Ama en güzeli bilindik olan markaların Türkiye sitelerini bir gez dolaş iyice...

Sonunda kafana yatan modeli bize söyleki onun üzerinden konuşalım.Yoksa sadece sana model beğendirmek bile günlerimizi alabilir..! :)

Turgay bunu beğendi.
  7. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Serdar Motosiklet Forum ailesine hoş geldin.

Motor seçimine gelince; Önce güzel bir eğitim al, eğitim aldığın kişi mutlaka yetkili bir eğitmen olsun. Eğitim süresince eğitmen arkadaşımız sana en uygun olan motoru önerecektir.

8. Goktug Uguz

Goktug Uguz Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    hondanın cbr125 repsol al hocam gercekten hoş motor fakat ben kullandım benimde boy 1.83 civarı hani biraz mobilet gibi kalıyo altında ama tabiki tok bir motor icin de gercekten deneyim gerekiyor. ama illa racing olsun demiyorsan cbf250 al derim biraz daha buyuk ve boyuna gore rahat edebilecegin bir motor birde ninja 250 olabilir

9. Hakan Çıtır

Hakan Çıtır Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kanuni
    mf ailesine hoş geldin arkadaşım erol abinin dediği gibi önce eğitim almalısın daha sonrada 250 ninja olabilir hem güzel bir başlangıç olur ısrarın 250 cc olduğu için şimdiden hayırlı olsun

10. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Önce ehliyet.
    Ardından Full korumalı kıyafetlerini ve ekipmanları
    Ve Kafanı koruyacak kalitede bri KASK
    ve İllede ısrarla "güvenli sürüş eğitimleri"
    Eğitimlerin tamamlandıktan sonra eğitmenin tavsiyesine göre alırsın bir araç
    Ama görüntüsü iyi diye bir motosiklet alınmaz.Yada falan canın görüntüsü kötü denmez.Sen önce karar ver.Ne için motosiklete bineceksin.
    Birilerine hava atmak için mi
    Yoksa özgürca rüzgarla dans etmek mi
    Motosiklet birilerine hava atma aracı değildir.
    Gezmek hobinse al.Yoksa ben hava atıcam diyorsan takkeyi onune koy 1000 kere düşün.

Hasan26 bunu beğendi.
  11. Recep Varlı

Recep Varlı Site Müdavimi

Motosiklet:
    Salcano
    öncelikle aramıza hoşgeldin ankaraya selamlar ilk önce ehliyetini cüzdanına koy sonra katılacağın kursta eğitmenlerinin yönlendirmesi ve tecrubeleriyle vereceği tavsiyelere uy ve hayırlısıyla motosikletine kavuş sonra burada resimlerini bizlerle paylaş ;)

12. Serdar.KAYAN

Serdar.KAYAN Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Öncelikle herkese tekrar mrblar hoşbulduk.Şenol bey tavsiyeleriniz için tşk ederim.Hava atmak için evet motosiklet güzel bi makina fakat ben meslegim de gereği makinalara ayrı bi ilgi duyuorm.Özgürlük ve de hız işte bu iki kelime benım hevesımı bıras olsun anlatabiliyor sanıorm.Ehliyet ve güvenli srüş egitimi için yurda dönmeyı beklıorm ve hatta kabul edılırsem, forumun güvenli sürüş egitimine de katılmayı cok istiyorum.Fakat simdiden alacagm makınanın özelliklerini arastırıp, A dan Z ye ögrenmek için bi seçim yapmak istiyorum...İLGİNİZE TEKRAR TŞKLER..

13. Murat ORAK

Murat ORAK Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Ailemize hoşgeldiniz...

14. Berkay

Berkay Üye

aramıza hoşgeldin. valla ben de snin gibi düşünüyordum başlarda. boyum şu kilom şu ne alayım söyleyin hemen falan gibi. ama forumları takip edince ve yaşananları görünce tv lerden yada gazetelerden:( motor almadan önce kıyafetleri tamamlayayım dedim. kask ve mont halloldu. eldiven ve pantolon kaldı şimdilik. 18 nisanda da sınava giriyorum nasipse. bence motordan önce bunları düşün. ama benim fikrimi soracak olursan kısmet olursa ve 9 mayısta direksiyon sınavını da geçtikten sonra ehliyetime kavuştuğumda istikamet Hyosung GT 250 Naked:):):):)

15. Goktug Uguz

Motosiklet:
    BMW
    Berkay oglum bak honda cbr125 repsol al kullandım tam boyuna uygun falan inanılmaz keyifli hemde 1000 lik abileri gibi goruntusu var :)

Olmadı bu arkadaşa da soyledigim gibi 250 ninja alın

16. Berkay

Berkay Üye

kanka nerde buldun cbr 125 i de kullandın?? ben de kullandım ama çok ufak gibime geldi..

17. Goktug Uguz

Motosiklet:
    BMW
    Egitimde kullandım ufak falan degil abi senin boyuna falan uygun aynı senin ebatlarında bir arakadas vardı egitim de cok da rahat kullandı bu arada cbr125 i dogru hatırlıyorsun dimi :)

18. LEVENT BOZDEMİR

LEVENT BOZDEMİR Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    arkadaşım sana tek diyebileceğim tek şey Hondanın motorsiklet sürüş kursuna kayıt ol. !!!

19. Goktug Uguz

Motosiklet:
    BMW
    olacak inş bizde diyoruz bakalım artık :)

20. Ayberk Yandımata

Ayberk Yandımata Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Şenol abi nin isminin altında Site Güvenlik Görevlisimi yazsın demek istiyosun :D