Yeni Başlayacak İçin Önerileriniz

Konu, 'Racing Motosiklet Kullanıcıları' kısmında Selman GEDİK tarafından paylaşıldı.

1. Selman GEDİK

Selman GEDİK Yeni Üye

?

2. Onur Filiz

Onur Filiz Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    selman öncelikle ailemize hoşgeldin kendini tanıtmışsın ama birde aynı konuyu tanışma bölümümüzde açarmısın..birde motor tavsiyemiz olarak bence boyuna ve kilona uygun başlangıç için cbf 125 ybr 125 yada cbf 250 ybr 250 olabilir..maddi imkanların nelerdir bunlarıda bilmemiz gerek ?? ahliyetin var mı ? koruyucu ekipmalnların ? ;)

3. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hoş geldiniz sefalar getirdiniz.
    Eğitimlerimize ve Gezilerimize de bekleriz.,

Yeni başlayacaksanız size bir kaç nacizane tavsiyem olacak.
    1-Kesinlikle ybr 125 en ideal seçim olur.Tecrübe ile sabittir.157 bin km lik bir tecrübe.:)
    2- Full korumalı kıyafet ekipman ve kafanızı koruyacak kalitede KASK alın ve kafanızda kullanın.Mevsim itibariyle bazı maymunlar gibi kolunuzu korumak için değil kafanızı korumak için KASK alın ve kafanızda kullanın.Bazı maymunlar dirseklerini korumak için kaskları oraya takarlar.
    3- Motosiklet kullanmak basit bir eylem değildir.Siz onu basite alırsanız o size daha da basite alır ve basitçe telef olursunuz.
    Bu yüzden trafiğe çıkmadan önce mutlaka "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimlerini alınız.
    Bakınız:http://www.lamatech.com/ bu adresi inceleyiniz ve iletişim bölümünden Rahmi Hocamızın telefonuna ulaşıp eğitim için randevu alın.

Ve imzamdakileri okuyup bilinç altınıza kazıyın.

4. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Yaşınız 19 Tahminen liseyi bitirdiniz yüksek okula yeni başlayacaksınız.
    Şimdi.
    İlkokuldan hemen sonra yüksek okula başlama ihtimaliniz yüzde kaç olur.
    %0
    Ya da doğdunuz ve doğduğunuz gün hemen koşmaya başlama ihtimaliniz nedir.
    İmkansız mümkün değil.
    Daha yürümeyi bilmiyorsunuz bu ne acele.
    Neden race diyeceğim sizde sesine hastayım hızına hastayım görüntüsüne hastayım hava atmak için en iyi seçim diyeceksiniz.
    Ya da param çok ölmek için adrenalin için yada sakat kalmak aileme yük olmak için en iyi yol bu diyeceksiniz.
    Paran çok sa ölmenin en kolay yolu silah al kafana daya sık tetiği.Acısız kesin ölüm geri dönüşümüde yok.
    Ölmek için illede motosikleti kullanmaya da gerek yok.
    Bakın forumda biz kaza haberi var.Daha çok taze.
    Altında 1000 lik makine küçücük bir su birikintisinden geçerken kayıp kolunu koparıp ayaklarını kırıp öldü gitti.
    Sence değer mi.
    Bir ses için bir görüntü için adrenalin için hava atmak için değer mi bu genç yaşta kendini telef etmeye.
    Değer sen ne anlarsın altında kıçı kırık bir 125 likle bana akıl vereceğine ..... diye devam edebilirsin ama kazın ayağı öyle değil.
    Daha hayatın anlamına değerine bile sahip değilsin 137 bg motora nasıl sahip olabilirsin ki.
    Bu maddi olarak sahip olma değil güç olarak sahip olamazsın.

Millet olarak ne hikmetse her tehlikeli eylemi yapamaya çok hevesliyiz.her eylemi rahalıkla yapacakmışız gibi bir özgüvene sahibiz ki bir motosikletçide olmaması gereken şeylerin başında fazla özgüven gelmekte.

Motosikletçi sabırlı olmalıdır.

Kendine değer vermiyorsan önce ailene sonra diğerlerine değer ver gel bu sevdanın merdivenlerini tek tek çıkmaya başla ve devam et.
    Ama ben o kadar sabredemem yada çevremde benden yaşça daha küçükler var 1000 lik makine kullanıyorlar diyebilirsin.
    İyi
    kendini köprüden atanlara neden özenmiyorsun.Kurtulma ihtimalin az da olsa var.Hem adrenalin her bir yerinden fışkırır köprüden denize doğru inerken.

Var gerisini sen düşün bundan sonra.

5. Selman GEDİK

Selman GEDİK Yeni Üye

tavsiyeleriniz ve mesajlarınız için teşekkür ederim.sesine hasta olduğum doğru fakat başlangıç motorumla da bunu yapabileceğimi düşünüyorum.yanımda suzuki kullanan bir abim var o ben 3 yıldır sürüyorum ilk bu motorla başladım deyince kafam karıştı.tabiki önce can güvenliği ve söylediğiniz gibi bana bakmak zorunda kalan bir anne baba bırakmak istemiyorum.yanlızca artık hayatıma motoru soyut bir şekilde sokmak istiyorum.anlayışınız için çok teşekkür ederim

6. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Sevgili kardeşim.
    İstisnalar kaideyi bozmaz.
    Sence bu ne demek.
    Sen bilirsin madem kafana koymuşsun maden 3 yıldır Suzuki kullanan arkadaşında abinde var.Al ondan desturu ver gazı.
    Ama unutma Motosiklet düşünce gücüyle gitmiyor.Sen öyle düşünüyorsun ama fizki gerçeklerin buna izin verecek kaabileyette mi.
    ALLAH yolunuzu açık etsin kardeşim.

7. Sedat Yıldız

Sedat Yıldız Yeni Üye

Slm abi sizin bu gerçekçi yazılarınızı okudukça motoru daha almadan nasıl kullanmam gerektigini kafama iyice kazıyorum.. harika yazılarınız var. Parmaklarınıza sağlık.

o.somuncu bunu beğendi.
  8. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Ben USTA! değilim senin gibi acemi bir sürücüyüm.Bir acemi sürücüden bilgi aldınız ama acı gerçekler hoşunuza gitmedi
    ozaman benden bu kadar sana hayırlı yolculuklar
    Uğurlar ola kardeş.

dayanc ve Onur Filiz bunu beğendi.
  9. Mehmet Sert

Mehmet Sert Üye

Motosiklet:
    Mondial
    125 bilemedin 250 cc lik bir motorla başla derim .daha büyügü acemi için ÇOK TEHLİKELİ... sonuçta bu motorların birini alıp 5-6 ay sonra satıp büyüğünü alacağın için ikinci eli sağlam kolay satabileceğin piyasası olan bir motor al derim cbf 150 olabilir ybr 125 boyuna göre küçük gelir bence

10. Elbruz Dagistanli

Elbruz Dagistanli Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    :) :) :)