yeni başlayacak olanlardanım:D

Konu, 'Racing Motosiklet Kullanıcıları' kısmında baskentli tarafından paylaşıldı.

1. baskentli

baskentli Misafir

bn mustafa boyum 1 75 kılom 65 yasım 17 gelecek yıl ehliyet almayı dusunuorum ama daha hıc kullanmadım kawasakı nınja 250 r ile başlasam olur mu yardım edersenız sevınırım...
    bide bn bu racıng motorların dıs yapısına ınanılmaz hastayım ve alıcaksam o yapıda almak ısstıyorum sımdıden tskler herkese.

2. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hoş geldiniz
    Kawasaki 250 ile başlayabilirsiniz..Ama once A2 ehliyet alın.Sonra full korumalı kıyafet ve ekipmanınızı ve Kafanızı koruyacak Kalitede bir KASK alın.

Ehliyetinizi,Kıyafetlerinizi ve ekipmanlarınızı,Kaskınızı ve nihayetinde motosikletinizi aldıktan sonra Mutlaka "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimleri alın.
    Motosiklet kullanmak basit bir şey değildir.
    Siz ne kadar becerikli yetenekli olursanız olun tek başınıza bu işin üstesinden gelemezsiniz.İllaki profesyonel yardım almalısınız.
    Sakın bir arkadaş veya bir dayı oğlu amca oğlundan motosiklet kullanma yardımları almayın.

Murat Koseoglu bunu beğendi.
  3. ulas

ulas Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Yamaha
    Merhaba Mustafa hoş geldin umarım istediğin bilgileri bulabilirsin ama önce yapmamız gereken senin şu nicini değiştirelim. Bu yüzden lütfen üst tarafta bulunan nick değiştirme bölümünden bu işlemi yapın.

4. Hakan Karael

Hakan Karael Site Müdavimi

Motosiklet:
    Aprilia
    gerekli eğitim belge ve ekipmana sahip olduktan sonra mantıklı bir tercih !!!

5. Serkan User

Serkan User Aktif Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Selamlar;
    Ben, almayı düşündüğün bu motor sürücülerindenim. İlk deneyimimi 150cc' de geçirdikten sonra Ninja 250' yi almıştım. Tecrübe sahibi ustadlarım uygun bulmuş olsa da bence ikinci aşamada al bu motosikleti... İlk deneyim motoru değil bana göre... Tahmininden daha agresiftir.

6. baskentli

baskentli Misafir

serkan user abi acaba eksoz sesi nasıl ?nınja 250 nın

7. baskentli

baskentli Misafir

sunuda belırteyım eksoz sesinede hastayım o sesi duyunca ıcım kıpır kıpır oluyor yhanı anlayacagınız bnde bır motor tutkunuyum o sesine ve dış yapısına baska bır seyı degısmem :')

8. Serkan User

Serkan User Aktif Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Egzosttan bir ses bekleme... Yani hayranı olduğun, içini kıpır kıpır eden o ses bu motosikletten gelmez. Bu motosiklet derken, 600cc altında hiçbir motosikletten gelmez. Eğer o hevesle alacaksan hayal kırıklığına uğrarsın. Bence sen 125cc - 150cc civarında, mesela CBR125 ile başlayabilirsin. Benim önerim budur.

9. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Egzost sesi seni yola olan dikkatini dağıtır.İstersen önce Motosiklet kullanmayı öğren sonra sesini durduğun zaman dinlersin.Yolda giderken sesine dalarsan dağılırsın kimse toplayamaz sonra seni.Motosiklet sesine göre alınmaz kavun değil ki dibini koklar gibi kavun alasın.Sese göre alınmaz ihtiyaca göre alınır.

10. semih_55

semih_55 Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    şenol abi bu genç kardeşimiz daha ilk motor sürcek galiba yanlış anlamadıysam ninja250cc ile başlaması mantıklımı siz uygun görmüşsünüz ama nebilim:S 33 beygir bi kawasaki motorundan bahsediyoruz.He sürer sürmesine ama gençlik ateşi var galiba bu arkadaşda bence önce bi pişmesi lazım.
    Tşkler..!!

11. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Arkadaşımızı mesajlarımı okursa dediklerimi anlayacak.Ama arkadaşımızın sorunu başka galiba.O seste takılı kalmış.:)

semih_55 bunu beğendi.
  12. Murat Koseoglu

Murat Koseoglu Aktif Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    Kawasaki ninja 250 başlangıç için hiç motor kullanmadıysan serkanın dediği gibi agresif bir motor bende bu motoru kullanıyorum bu motorla başladım ama şenol hocamızın dediği gibi koruyucu elbisesiz ve düzgün bir yerden eğitim almadan bu motora yaklaşma bence.. 250cc diye de küçük görülmemeli cidden agresif motor bence de Cbr 125 iyi tercih bir bak istersen arkadasım aramıza hoşgeldin

Erdi Meyva bunu beğendi.
  13. Erdi Meyva

Erdi Meyva Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    katılıorm...

14. Noyan Yıldız

Noyan Yıldız Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Şenol abi bana gelince :D hayatının hatası diyorsun arkadaşa 250CC racingi uygun görüyorsun :D Ses konusunda şans torbamdan tecrübe çantacığıma attığım ufak bir anektot Super sportta can güvenliği diye açtığım başlıkta ara yolda yol hakkı benimken ve 70-80li hızlara çıkmışken önüme çıkan mercedes ile ilgili bir kaza atlattığımın olayı var :D işte o olayın taaa en başını şenol abimden korkuma diyemediydim ilk kez söylüyorum birinci viteste sırf motorun sesini duyabilmek için açtım gazı ama mesafe o kadar kısaki ses duycam diye gaz açtığın anda gördüğün noktada oluyorsun çok tehlikeli makinalar sesi ancak çevre yolu yada geniş otobanlarda duymak mümkün sanırsam yada durduğun yerde aragaz çekerken.Şiddetli tavsiyem...Birde gene ses ile ilgili olarak sormak istediğim bir şey var bazısında gürül gürül içten gelen bir ses var motor rölantide iken bile bazısı ise sadece gazlayınca patlıyor bu eksozla mı ilgili yoksa motor hacmi ile mi?bende ki eksoz arrow mesela onu devil yada yoşimura yapsam istediğim dolu ve derin sesi elde edermiyim?

15. Asım.Şenyuva

Asım.Şenyuva Yeni Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    selam, ben 2 hafta kadar önce bir yzf R125 aldım. hayatımda motorla ilk tanışmam 2 hafta önce oldu yani. ilk günü hatırlıyorumda, motoru kaldırıcam derken kaç kere istop ettirdiğimi şimdi hatırlamıyorum. Benim şahsi düşüncem, motorsiklet'in arabadan çok farklı olarak büyük bir tecrübeye dayendığı oldu. 2 haftadır düzenli olarak çalışıyorum. bir sürü ilerleme kaydettim. en azından istop ettirmiyorum :) . ama öğrendiğim tek bir şey var, ki oda bu alet ile şaka olmayacağı. benim fikrim, iyice öğreninceye kadar ufak bir makine ile başlaman ve tamamen kendine güvendiğin zaman yükseltmen. benim düşüncem bir süre 125 ile pişip.250 geçmek. ama kendimi motorla bir hissetmeden pek yapabileceğimi sanmıyorum.

16. Onur.Oğan

Onur.Oğan Yeni Üye

ben de henüz tecrübesi dilini geçmemişlerdenim ama bana kalırsa ben de once 125 diyorum ve baslangıc için de cbr125 uygun görünüyor

17. mustafa ekinci

mustafa ekinci Yeni Üye

Foruma Hoşgeldiniz..

18. edip.aksoy

edip.aksoy Üyeliği İptal Edildi

Motosiklet:
    Honda
    Bende aynı şeyi düşünüyordum. Ama bir anda vazgeçip cbr 600f almaya karar verdim ve aldım. İlk motorum. Korkmadınmı diye sorarsanız evet korktum hemde çok ama o dönemleri atlattım. Kesinlikle 600 lük makina tavsiye ediyorum olarak görmeyin fakat ben basladım ve Allah yardımcım oldu ve hiçbir aksaklıkla karşılaşmadım.. Ben 600lükle başlayanlardanım fakat bence cbr125 veya ninja 250 gibi motor alıp 1 yıl acemiliği üstünden atmalı insan. ondan sonra yavas yavas yukarı tabi istersen.. Ne olursa olsun kesinlikle can sağlığını hız ın önüne yada tatmin duygunun önüne koyma.. Tek şey SINIRINI BİL asla ama asla trafikte ACABA deme.. Simdiden hayırlı olsun, kazasız belasız inşallah..

Noyan Yıldız bunu beğendi.
  19. Noyan Yıldız

Noyan Yıldız Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    valla bende 600RR ile başladım scooter deneyimlerimi saymaz isek.Kimine göre 600lük bir maxi scooter motor bile değil zaten.Ama saatte 170-180 görebildiğiniz makinalar pişmanmıyım hayır değilim.İnsanın özgüveni ile direkt alakalı bir durum.5500lira gibi rakamlara bir 125R CBR alacağıma 600RR aldım ;) Sürüyor muyum?evet eğitimle pekiştirip daha iyi olacağıma inanıyorum.Siz altınızdaki makinanın gücünü kullanmadıktan sonra tehlikesi yok ama kullanmasınızda altınızda ki makinanın çok güçlü olduğunu bilmek muhteşem bir his tavsiye ederim.Cesareti olanlara...

20. Huseyin.Guler

Huseyin.Guler Üye

Selamlar foruma yeni üye oldum, bir kaç haftaya kadar cesaretimi toparlayıp motorsikletimi almayı planlıyorum. Başlangıç olarak ybr 125 yerine yzf 125r alsam acaba güvenlik açısından çok fark olur mu diye merak ediyorum, yzf 125r kullanan arkadaşlar kullanım kolaylığı açısından ne derler acaba?