Yeni başlayan için motor tercihi

Konu, 'Chopper - Cruiser Kullanıcıları' kısmında Baran Cısdık tarafından paylaşıldı.

1. Baran Cısdık

Baran Cısdık Yeni Üye

Muhtemelen çok fazla konuşulmuştur ama ben bu konu altında kafama takılan herşeyi sorarım diye düşünerek bu konuyu açtım.
    2. el bir motorsiklet almayı planlıyorum maksimum 4.500 lira bütçem var.

Kafamdaki motor yamaha virago 250 ama 535 düşünsem mi bilemiyorum. Bazıları almışken 535 al diyorlar ama hiç tecrübem olmadığından ve şuan hali hazırda ehliyetimi bile almamışken 250liyle başlayayım diye düşünüyorum.
    Sizler ne dersiniz arkadaşlar çünkü fiyat olarak 4.500 e bir 535te bulabiliri.

2. Onur Filiz

Onur Filiz Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    sevgili baran bence başlangıç motoru 250 cc olmamalı. eğer yeni başlıyorsan ybr 125 yada cbf 150 senin için ideal motorlardır ayardığın bütçeyle her ıkısınınde 0 km sini alabilirsin

3. Baran Cısdık

Baran Cısdık Yeni Üye

Teşekkürler ama gerçekten hoşuma gitmiyor onlar. Yaşım 20. 4 senedir motor alma hayali kuruyorum 250lik başlarda zor gelse de bi süre sonra alışacağımı düşünüyorum.

4. Onur Filiz

Onur Filiz Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    tercih senin bizler sadece öneride bulunabiliriz ;) ama dikkatli olmalısın diyede dip not düşmeden edemiycem

5. Ziya Çerezci

Ziya Çerezci Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Bence de başlangıç olarak 125 cc ile başlamak daha doğru olur.Birde motoru almadan önce kaskınızı korumalı mont pantolon eldiven bot gibi ekipmanlarınızı önceden tamamlayıp kalan bütcenize göre motor almanızı tavsiye ederim.Bu arada ehliyetinizi almadan kesinlikle trafiğe çıkmayın çevirme olur oda sizi bulur sonucu iyi olmaz :)

6. Ethem Doğru

Ethem Doğru Site Bağımlısı

Motosiklet:
    BMW
    yukarıdaki açıklamaların tamamı sizin güvenliğiniz için yapılan öneriler. karar tabi ki sizin. ama deneyimleri dikkate almanızı öneririm. daha önce motosiklet kullandınız mı bilemiyorum. ama çok ciddi bir eylemdir. küçük ama karalı adımlar atarsanız baki olursunuz.

7. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Yaşın 20.Benim ki 49.Ve ybr çok hoşuma gidiyor.Yakıt ekonomisi güvenliği konforu vs vs.
    Tabii sizin için geçerli olan konfor ve görüntü.
    Beceri o zaten doğuştan var.
    Bizim Milletimiz ana karnında sürücülüğü çok iyi öğreniyor.Eğitime de gerek yok.Neden eğitime para ve zaman harcansın ki.
    Eğitim gereksiz masraf kapısı.Eğitime harcananacak para ile bir kaç depo daha fazla benzin alırız düşe kalka deneme yanılma yöntemi ile öğreniriz.
    Düşersek bir yerimiz kırılırsa yada koparsa evde yedek parçamız da var.Para da var hızırda var.
    Biz zaten nasılsa öleceğiz ha biraz geç ha biraz erken.
    değil mi.
    Ne gerek var 125 liklerle bu zevkimizi kısıtlamaya
    Değil mi
    Aslolan görsellik.
    Güvenlikmiş eğitimmiş bunlar fasarya.

8. Baran Cısdık

Baran Cısdık Yeni Üye

Benim kim olduğum veya ne yaptığımı nasıl bu kadar çabuk yargıladığınızı gerçekten merak ediyorum, üslubunuz hiç hoş değil özellikle de tanımadığınız birine karşı. İnternetten gerekli araştırmaları yapıyorum zaten siz merak etmeyin ki ısrarımı zaten yukardaki mesajdan anlamış olmanız gerekirdi nedense bana mesajınız anlamsız ve yersiz geldi. Hayatta en sevmediğim şeylerden biridir üzerimden genelleme yapılması rica ediyorum bir daha benimle bu tarz konuşmayın. Babamla aynı yaşta olmanız veya sitede yönetici olmanız bana bu şekilde hitap etme veya inceden iğneleme hakkı vermiyor.

Konunun özüne dönersek, çevremden keeway landcruiser modeli ve hyosung un gv 250 si hakkında da güzel yorumlar aldım bu motorları kullanan birileri varsa bana bir miktar bilgi verebilir mi? (açılan diğer konuyu gördüm orayı da takip ediyorum)

9. Baran Cısdık

Baran Cısdık Yeni Üye

10. Gökhan Yasdal

Gökhan Yasdal Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Suzuki
    Makul görünüyor ikisi de. 5000 civarına alınabilecek iyi motosikletler. Sonuçta Suzuki. Eğer şanslıysan iyi bakılmış motosiklete denk gelirsen uzun yıllar kullanırsın. GV ile karşılaştıralım dersek, marka avantajı dışında pek avantajı var gibi durmuyor. GV nin yağ soğutmalı olduğunu, daha güçlü bir motoru olduğunu hatırlatmak isterim yalnızca. Dediğim gibi karar vermek zor. Bende bu aralar bunlara kafa yoruyorum. Bu iş biraz da şans işi. Git, beğen, sür, içine sinerse detaya girme al derim.

11. Baran Cısdık

Baran Cısdık Yeni Üye

12. Ethem Doğru

Ethem Doğru Site Bağımlısı

Motosiklet:
    BMW
    hiç birirni kullanmadım ama ben gündüz gözüyle VL 250 Intruder' a bakardım.

13. Gökhan Yasdal

Gökhan Yasdal Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Suzuki
    intruderler daha yeni ve diri görünüyor.

14. Baran Cısdık

Baran Cısdık Yeni Üye

Ben de biraz öyle düşünüyorum, arkadaşla konuştum bana aletin daha güzel fotoğraflarını çekip mailleyecek.

15. Ahmet N. Ataş

Ahmet N. Ataş Misafir

slm arkadaslar,Kocaeli,sakarya,istanbul civarında olmak üzere 2. el keeway supershadow arıyorum,2500 tl ye kadar bütcem var.Temiz ve yıpranmamış bir motor olsun istiyorum,yardımcı olursanız cok sevinirim.

16. Volkanerguner

Volkanerguner Yeni Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Arkadaşımız chopper-cruiser kullanıcılarına sorduğuna göre demekki bu tarz bir motor istiyor.YBR 125 veya CBF 150 elbette giriş için güsel motorlar ama racer başlangıcı için.Biz de 4500tl ayırdıysanız bunun en az 500 tl si giyim kuşama gidecektir(Kask,eldiven,dizlik,korumalı ceket) size de 4000tl kalır buna da bulursanız Virago 250 alın derim v motor,veya honda rebel.

17. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Bilginiz olsun diye yazıyorum.Dizlik değil diz ve kalça korumalı motosiklet pantolonu alın.Dizliği ne kadar sıkı bağlarsanız bağlayın düştüğünüz de o kadar çok kolay şekilde diziniden sıyrılır ki anlayamazsınız bile.

18. Oğuzcan Gedik

Oğuzcan Gedik Yeni Üye

ben gv 250 almayı düşünüyorum parayı ayarlarsam 1. el ayarlayamazsam 2. el temiz birşey birçok forum gezdim kötü yorum görmedim daha