Yeni başlıyacağım tavsiyeleriniz

Konu, 'Ne Almalıyım Nereden Almalıyım' kısmında alperen arslan tarafından paylaşıldı.

1. alperen arslan

alperen arslan Yeni Üye

Motosiklet:
    Hyosung
    Daha önce hiç motor kullanmadım ama hevesim vardı eskiden beri yaşım gelince a2 ehliyet almaya karar verdim forumdan bilgiler edindim başlangıç olarak büyük motor alınmaması gerektiğini öğrendim zaten o tür motorlarada hiç hevesim olmadı benim tarzım chopper en az 250 cc olmasını istiyorum çünkü 100 cc alıp sonra 250 ye çıkarmam zor ve ben hergün okula gidicem uzaklık 40 km 125 cc le zorlanmak istemiyorum düz yolda değil yokuş yukarı ve scooter bana hiç güven vermiyor şimdi soruma gelirsek 4000-7000 arası önerebileceğiniz motor var mı? 2. El de olabilir ama sivasta yaşadığım için alma imkanım zor burda pek yok.

2. Kaan Tunç

Kaan Tunç Üye

Motosiklet:
    Honda
    Aramıza hoş geldin Alperen :) Bende senin gibi heycanla ehliyet yaşını bekleyen bir gencim :) Benim tarzım olmadığı için motosiklet öneremem ama benimde burda öğrendiğim çok değerli bilgiler var.Bütçen ile ilk önce sağlam kaliteli ekipmanlar alman.Özellikle kask konusunda :) Çok yaygın buralarda kafan ne kadar değerliyse kaska o kadar ver gibi bi şey :) 250cc tavsiye edende var 125cc ile başla diyende.Ben 125cc den kullandım başlama tercihimi henüz almadım ama ehliyeti alınca nasipse Honda cbr 125r alacağım.Kaskını montunu şimdiden araştırmaya koyul çünkü kendimden biliyorum çook kararsız kalacaksın :) iyi forumlar..

3. alperen arslan

alperen arslan Yeni Üye

Motosiklet:
    Hyosung
    Cevabınız için teşekkür ederim kask mont tabi ki alıcam + olarak ben hızı severim ama güvenli sürüşü daha çok severim araba bende kullanıyorum ama arabada hızı anlayamıyorsun 90 yapsamda 140 da yapsam suratıma hava çarpmıyor :D zevk alamıyorum bisikletle 30 la gitsem daha çok zevk alıyorum

4. Kaan Tunç

Kaan Tunç Üye

Motosiklet:
    Honda
    Valla bu konuda sana katiliyorum bencede bisiklette 30 daha zevkli :) Aman diyim fazla hiz yapip bizide üzme sevdiklerinide.97 dogumlu musun hangi ayda ehliyet geliyor :))

5. alperen arslan

alperen arslan Yeni Üye

Motosiklet:
    Hyosung
    1996 şubat doğumluyum çoktan almaya hak kazandım ama babamı ikna etmek zor seneye ehliyet alınca araba alırız diyor motora sıcak bakmıyor :( ama alıcam kafaya koydum :)

Kaan Tunç bunu beğendi.
  6. alperen arslan

alperen arslan Yeni Üye

Motosiklet:
    Hyosung
    Regal Raptor nasıl motor tasarımı çok güzel

7. İsmail

İsmail Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Alperen Bey hoşgeldin öncelikle.

4-7 bin TL arası bütçeniz bulunuyor. Bunu hesaplarken 2500 TL (ortalama) tutan korumalar veya eğitim masraflarınızı hesapladınız mı? Çünkü hala eğitimde olan biri olarak öğrendiğim en önemli şey; motosiklet kullanmak 2 viraj dönüp, düz yolda gitmek veya otobanda 250km'lere basmak değildir.

Araba kullanmayı bile yeni yeni öğrenmeye başladığımı hissediyorum. Nedeni önceden trafikte motorlara şunlara bunlara dikkat etmezken şimdi farkındalığım artmaya başlıyor.

Yani; lütfen korumalarınızı ve eğitiminizi ihmal etmeyin. Daha sonra motorunuzu kullanın.

Chooper konusunda ise; eğitim aldığım yerde bir tane Kuba var. Eğitim pistinde benim motorumun (veya diğer motorların) dönüşleri manevralarına çok dikkat ediyorum, birde chooper'a. İnan yetenekleri kısıtladığını düşünmekteyim. Çünkü ben ne kadar rahat bir şekilde manevra yapıyorsam, o bir okadar zorlanıyor. İlk önce Enduro düşünüp iyice geliştikten sonra chooper'a yönelebilirsin.

Sevgiler.

8. alperen arslan

alperen arslan Yeni Üye

Motosiklet:
    Hyosung
    Önerebileceğiniz motor var mı? Enduro günde en az 40km gidicem

9. İsmail

İsmail Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Belirlediğin fiyat aralığında Honda CBF150 veya Yamaha YBR125 var. İkiside üzmez bence (gördüğüm tüm yorumlarda kullanıcılar son derece memnundu). Benim eğitimcim bile hergün eğitim alanına YBR125 ile gelip gidiyor, yani son derecede memnun. Eğitimde YBR'yi kullandım bence güzel motor. Hatta eşime bir YBR almayı düşünüyorum.

10. alperen arslan

alperen arslan Yeni Üye

Motosiklet:
    Hyosung
    Günde 40 40 80km gidip gelicem 125 cc yormaz dime? Kusura bakmayın çok soru soruyorum :)

11. İsmail

İsmail Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    O gideceğin yolda her gün bence chooper titreşimi ile yorar.

Kardeşim bu motorları çevrende bulabilirsin al dene nasıl olsa zamanın daha var. Bu süre zarfında da korumalarını ve eğitimlerini al.

Burada YBR ve CBF kullanan kişiler var burada sorabilirsin daha iyi bilirler. Ama CBF daha rahat gibi geliyor bana :)

12. alperen arslan

alperen arslan Yeni Üye

Motosiklet:
    Hyosung
    Büyük ihtimalle cbf alıcam :)

13. alperen arslan

alperen arslan Yeni Üye

Motosiklet:
    Hyosung
    Sivasta honda bayisi var ama otomobil bayisi var motosiklet yok otomobil bayisi motor getirir mi?

14. alperen arslan

alperen arslan Yeni Üye

Motosiklet:
    Hyosung
    Sordum olmazmış :/