Yeni Basliyacak Birisi?

Konu, 'Ne Almalıyım Nereden Almalıyım' kısmında adameus tarafından paylaşıldı.

1. adameus

adameus Yeni Üye

Oncelikle bu forum cok iyi gercekten...Konular bir kategoriye gore siralanmis ve cevap bulmak daha kolay.

Ben yaza dogru Ankarada ehliyetimi alip bir motor almayi planliyorum.

Bircok site arastirdim sordum ama yinede kullanicilarindan sormak en dogru bilgiyi sagliyor.Yeni baslayacagim icin ve fiyati uygun oldugu icin tabiki dusuk cc ile baslamak istiyorum.Scooter almak istemiyorum vitesli olsun istiyorum.

Galiba populer 2 model var.Ybr125 ve CBF 150 bu ikisi arasinda su an dusunuyorum.Motora karsi asiri bir racing merakim olmadigi icin bu motorlarin bana cok uzun olmasa da bir sure beni idare edebilecegini dusunuyorum bu yuzden sifir almayi dusunuyorum siz ne dersiniz?

Yeni baslayacak birisi icin galiba en cok tavsiye edilen modeller bunlar ?Siz ne tavsiye edersiniz?NE dersiniz?

2. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    herşeyden önce hoşgeldin:)
    ama senin bu sorduğun soru pek çok konuda dile getirilmişti, mesela yanlış motorsiklet seçimi diye bir başlık var orayı dikkatlice okursan sorduğun karşılaştırmalar dışındada bilgi alabileceğini zannediyorum;)

ulas bunu beğendi.
  3. ulas

ulas Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Yamaha
    Merhaba hoş geldiniz...

Yeni başlamak için aslında bu kadar ayrıntılı düşünmeye gerek yok. YBR ve CBF en çok karşılaştırılan motosiklet. Bence burada en önemlisi Ankara'da servis durumu nasıl satıcı anlayışı nasıl. Hizmet nasıl. İşte bütün bunları düşünmeniz gherekir. Barışın dediği gibi yanlış motosiklet seçimi kısmını da okumanızı tavsiye ederiz.. Haa unutmadan Ankara'da Yamaha daha ağırlıklı diye de bir hatırlatma yapayım ;)

Hakan Karael bunu beğendi.
  4. adameus

adameus Yeni Üye

Dediginiz bolumu bastan sona okudum.hatta baska yerlerdeki de bircok forumu okudum.baya bir seyler duydum kisacasi.

Ama servis durumunun onemi hic aklima gelmedi acikcasi.ankarada bir bayi olarak gozukuyor honda nin sitesinde.ama nasil dagitimi yapiliyor baska yetkilli bayilerde de satiliyor mu bilmiyorum

Anladigim kadariyla ikiside baslamak icin uygun.honda daha cok hosuma gitti.motorunun titresimsiz calismasi vs... devir saati ve yan ayaklik yokmus, zannediyorum bunlar pek onemsenmeyecek kucuk detaylar.hondanin motorunun ybr ye gore 25 cc daha buyuk olmasi da bir avantaj.bu yuzden tercihim honda olacak gibi gozukuyor.???????

Ankaradaki servis hakkindaki yorumlanizi biraz daha acarsaniz cok iyi olur..