Yeni Başlıyanlara Bir Acemiden Tavsiye Ve Görüşler

Konu, 'Scooter - Maxi Scooter Kullanıcıları' kısmında Hasan.Sencer.Sarı tarafından paylaşıldı.

1. Hasan.Sencer.Sarı

Hasan.Sencer.Sarı Üye

Motosiklet:
    Malaguti
    Motora yeni başlıyan arkadaşlar hekeze merhaba
    bir kaç gün önce yaşadığım bir tecrübeyi paylaşmak istiyorum.

2 senedir yazları çanakkalede yamaha BWs 100 scooter kullanmaktaydım.
    fakat 4 senedir motora neredeyse hiç binmedim. şimdi bir maxiye heves edip motor almayı düşünüyorum fakat değerli ustaların yavaş yavaş CC ve motor sınıfını yükseltmeniz gerekiyor sözünü kesinlikle yabana atmayın.

aşağıda yazdıklarım usta bir motor sürücüsüne gülünç gelebilir fakat bir acemi için yazılanların birşeyler ifade edeceğini ummaktayım.

BWs 100cc yamahadan sonra Malaguti Madison 400 kullandım.
    düşük ccde motor üzerindeki hakimiyet rahatlığınız ve kendinize güveniniz büyük bir maxiye oturduğunuzda tamamen kayboluyor.

motor çok ağır çoğukez ayaklarınıza güvenmiyorsunuz bu ağırlıkta motoru eyimli yüzeyde devirmeden tutabilirmiyim diye

motorun reflexleri bir scooter a göre inanılmaz hırçın içinizde 1,2 ve 3 demeden motor 100km hıza çoktan ulaşmış oluyor ve bu hızlarada bu ağırlıktaki bir motoru viraja yatırmaya ciddi anlamda çekiniyorsunuz adrenalin hat safaya çıkıyor.

durağan trafikte parmak ucu yürüyüşü yaparak motoru aralaradan geçirmek imkansız aksine devirmemek için çaba sarfediyorsunuz.

motor hızını alınca güçlü bir denge kazanıyor fakat bu sürücüye geçici bir rahatlık sağlıyor sert esen rüzgarda boğaz köprüsünden geçmek ömrümden 10dakikamı götürmüştür diye bilirim.

kısacası aradaki 250cc lik classmanı yaşamadan sakın 400lük bir makinayı almayın

umarım samimi paylaşımım acemi ve yeni başlıyanlara fikir vermiştir saygılar

Eren KOÇAK ve oguz.aktan bunu beğendi.
  2. Tayfun Seyrekbasan

Tayfun Seyrekbasan Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    hasan arkadasımızın dediği gibi bende 150 cc scooterdan sonra 400 cc burgman kullanmıştım.dediğin gibi hasan insan bi tuhaf oluyo içinde biraz da korku oluyo ama yinede çok zevk almıştım

3. o.somuncu

o.somuncu Organizatör

Motosiklet:
    Yamaha
    Gücü yüksek ama vitesli,deposu dizlerinizin arasında olan bir motorun kontrolu ve emniyeti,
    bahsettiğiniz güçlü scooterlardan daha iyi ve kolaydır..
    Oturuş pozisyonu ve krenajının büyüklüğü,ağırlık dağılımı, rüzgarlı ve yağışlı havada emniyet endişesi yaratabilir...