Yeni başlıyorum bilgiye tecrübeye ihtiyacım var

Konu, 'Chopper - Cruiser Kullanıcıları' kısmında Hüseyin Emre Cömert tarafından paylaşıldı.

1. Hüseyin Emre Cömert

Hüseyin Emre Cömert Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    arkadaşlar motor sevdası uzun zamandır içimde ve başlamak için en uygun zamana yaklaşıyorum kara kara düşünüyordum ki acaba bana kim yardımcı olur diye o anda internetten arama yaptım ve motosikletforum.com karşıma çıktı. burada işten anlayan arkadaşlar var ve sizlerden tecrübelerinizle yol göstermenizi rica ediyorum...

ben 178 boyunda 76 kiloda birisiyim hayatımda gerçekten beni Cruiser, Custom, Chopper motosikletler olarak adlandırılan, fakat genel olarak CHOPPER adıyla anılan motorlar etkilemiştir. tecrübesiz olduğum için ilk başlangıçta hangi motorla başlamam lazım motoru nerede bulabilirim bu konuda yardımlar istiyorum sizlerden...

gelecek yardımlar için herkese şimdiden teşekkür ediyorum...

2. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Kendinizi tanıtan bir konu açarsanız size seve seve yardımcı oluruz.

Hüseyin Emre Cömert ve Şenol SEL bunu beğendi.
  3. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Forumumuz da "ne almalıyım nereden almalıyım" isimli başlığı incelemeniz yeterli olacaktır.

Şenol SEL ve Hüseyin Emre Cömert bunu beğendi.
  4. Hüseyin Emre Cömert

Motosiklet:
    Henüz Yok
    O bölümü okudum ve chooper tarzında kesin karar kıldım benim soracağım mesela hangi modelle baslamaliyim 250 cc motorlarda kalite bakımından ve görünüş bakımından en düzgün marka nedir tabi buna fiyat da dahil fiyat araligim 4bin ila 6bin arasi

5. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Motosiklete yeni başlıyorsunuz.Önce sormanız gereken şey bu araç nasıl kullanılır.Nasıl daha "Güvenli Sürüş" yaparım olmalı.Önce eğitim alın.Çocuk oyuncağı yada pc oyunu değildir Motosiklet sürücüsü olmak.
    Sonra custom cruiser modellerine bakarsınız.
    Önce eğitim sonra full korumalı kıyafet ekipman kafanızı koruyacak ve kafada kullanılacak KASK sonra Motosiklet

Hüseyin Emre Cömert bunu beğendi.
  6. Hüseyin Emre Cömert

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Güvenli sürüş konusunda sonuna kadar destek veriyorum size öncelikle eğitimi almak amacım zaten daha sonrasında motosiklet alarak basliyacagim yanlız şimdiden bir fikir edinmek ve onun üzerine giymek istiyorum ne model bir motor avantajları dezavantajları bunların fizibilitesi sonucu bir karara varmak istiyorum sonuçta avantajlar dezavantajlar arasinda güvenlik de olacaktır elbet yedek parça da olacak görünüş olacak bunların hepsini tamamlamak düşünmek için tecrübeler bekliyorum tavsiyeler bekliyorum.

7. Gökhan Yasdal

Gökhan Yasdal Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Suzuki
    Cruiser diyince akan sular durur. Diğer tarzların aksine cruiser seçmek bayanların ayakkabı seçmesi gibi birşeydir. Zevkinizle çok alakalı yani.

Öneri olarak ;

Hyosung GV 250 - İntruder 250 - Drag Star veya Virago 250

En yenisi Hyosung GV 250 dir. Diğerlerinden de eksiği yok fazlası vardır bana sorarsan. İlk kez başlayacağın ve motosiklet aksamı ile ilgil ipek bilgin olmadığını düşünürsek bakımlı ve yeni sayılabilecek bir GV 250 ile başlamanı öneririm.

Hüseyin Emre Cömert ve Şenol SEL bunu beğendi.
  8. Hüseyin Emre Cömert

Motosiklet:
    Henüz Yok
    söylediğiniz modeller çok güzel ama benim göz zevkime en uyumlu olanı Hyosung GV 250 gerçekten çok hoş onun dışında Venox 250 de çok hoş gözüküyor acaba bunlardan hangisi uzun yolda sürüş sırasında en rahat olanı hangisidir ?

9. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Bilgi eksikliği ve kavram kargaşası var
    Custom veya cruiser motosikletlerde öncelik görselliktir.Sürüş konforu görecelidir.
    Uzun yoldan kastınız nedir bilemiyorum ama mesela İstanbul'dan Antalya'ya gidecekseniz yolda ağlarsınız.Öyle böyle değil hüngür hüngür ağlarsınız.
    Ama istanbul içi mesela Şile'ye Ağva'ya Çorlu'ya gidecekseniz pek sorun olmaz.
    Uzun yolda sürüşü en rahat olanı bu ikiside değildir maalesef.
    Touring modeller konforludur.
    Mesela BMW R 1200 RT veya BMW K 1200 LT gibi.Veya HD nin elekctra Glide ve diğer turing modelleridir.Ama başlangıç seviyesinde hem maddi açıdan hemde sıfır tecrübe sıfır bilgi ile sizi çok üzerler.

10. Gökhan Yasdal

Gökhan Yasdal Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Suzuki
    iki motosiklet de uzun yolda sana aynı derecede rahatlık sağlayacaktır. GV 250 daha yaygın bir motosiklet olduğundan şehir dışında problem çıkarırsa tamiri daha kolay olur. Onun dışında iki motosiklet de 120 km/h ile uzun süre gittiğinizde size sıkıntı çıkarmaz. Uzun yol açısından değerlendirmeyi bu açıdan düşünüyorsunuz sanırım.

Büyük bir ön cam ve yaslanacak bir çanta veya sürücü sisi barı oldukça uzun yollar yapabilirsiniz.

11. Hüseyin Emre Cömert

Motosiklet:
    Henüz Yok
    ikinci cümleniz bana cevabımı verdi tamirat arıza yada olmadık bir durum açısından sormuştum soruyu amacım bas gaza ülkenin ucundan ucuna gitmek değil ama gün gün gezmek işte heryeri =) zamanla bu motorları büyütücem tabi ki de =) gökhan hocam teşekkür ederim. ayrıca şenol hocam dediğiniz gibi ileriki bi zamanda sizin dediğiniz motorlardan bi tane edinmek olabilir =)