Yeni Başlıyorum, Motosiklet Tavsiyesi !

Konu, 'Racing Motosiklet Kullanıcıları' kısmında burak.simsek tarafından paylaşıldı.

1. burak.simsek

burak.simsek Yeni Üye

Merhaba forumdaki herkese. Adım Burak 23 yaşındayım.
    Yıllardır süren motosiklet merakım yakında son bulacak inş.
    Şu ana kadar birkez motor kullandım oda Chopper 150'idi. 2. vitese bile atmaya fırsatım oldu :p Eski bisikletcilerdenim denge konusunda vs iyiyim diyebilirim :)
    125 - 200cc arası bir motor düşünüyorum. Çok hızlı olmasın çünkü motor beni limitlemezse bende kendimi limitleyemem :)
    Motosiklet piyasasını pek bilmiyorum, hatta hiç bilmiyorum diyebilirim.

Sizden ricam test ettiğiniz veya iyi olduğunu düşündüğünüz motor tavsiye edermisiniz?

Tip olarak Race düşünüyorum, hatta Hyosung 250R tipli bişeyler varsa çok güzel olur :)
    Bindiğim Chopper 150'yi kaldırırken iki kere stop ettirdim (Motor zaten hantal, birde rolantisi kısılmış)
    Amacım yavaş yavaş ilerlemek. Sonraki motorum 250, sonraki ve son olan motorum Kawasaki Ninja (650) olacak
    Benim istediğim özellikler şunlar ; Tip olarak Race, Kalkışları rahat, hafif, Aşırı hız yapamayan ama çabuk hızlanan, ergonomik, uzun yol için konforlu, üstünde sırıtmayacağım bir motor

Boyum 1.80
    Kilom 60
    Bütçem 3000 Civarı :)

2. goksel ozdogru

goksel ozdogru Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    valla kardeş aradığını karşılamak zor. sadece kanuni racer 200 bu kriterlere biraz yaklaşır.

3. burak.simsek

burak.simsek Yeni Üye

Fiyat açısındanmı diyorsunuz ?

Alacağım motor markaları "Hyosung, Honda, Yamaha, Suzuki, BMW, Kawasaki" dışında olsun istemiyorum.

4. onur ekmekcı

onur ekmekcı Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    Burak biladerim ben de seninle yaşıt bir motosiklet delisiyim ve bu yaşıma rağmen racing de cc nin dibine kadar vurmuş durumdayım çocukluktan beri motorsiklet üzerindeyim desem yeridir sayısız kilometrem ve deneyimim var moto gp ye bile katıldım....

Şimdi öncelikle boyunu kilonu söylemişsin orası tamam ancak Tip olarak Race, Kalkışları rahat, hafif, Aşırı hız yapamayan ama çabuk hızlanan, ergonomik, uzun yol için konforlu, üstünde sırıtmayacağım bir motor demişsin bunların bazıları biraz tezat kaçmış :D Yani beklentilerin biraz tezat kaçmış biraz bilgilendireyim....

Racing tipi motosikletleri diğer tiplerle karşılaştırcak olursak en rahatsız motosiklet racing tipidir.

Uzun yolda diğer modellere göre daha çok yorulursun oturuş pozisyonun farklıdır çünki sürekli diken üstündesindir 10 kat daha fazla dikkat tecrübe ister uzun yolda racing diyorsan konfor aramıycan baştan söyleyeyim:D

Ergonomik demişsin; tüm racinglerde bu sabittir yanlız birkaç farklı eklenti olur racingde manevra kabiliyetin diğer modellere göre azdır dönüşlerde yatman gerekir.

Yakıtta hangi cc olursa olsun emsallerine göre fazladır yakıt tüketimi...

Buyüzen sana nacizane tavsiyem benimde başlangıç motosikletim olan honda cbf 150 olacak hem üstünde sırıtmassın hem seri hemde kesicisi olan bir motosiklet 130 dan yukarı cıkamassın izin vermez (bu özellik motoruda bozmanı önler yeterki yağsız koyma):D Tam anlamıyla yakıt cimrisi bir motosiklet 125cc lerden az yakar..Halk tabiri ile az yakar çok kaçar:D

Ben hala kullanıyorum honda cbf 150 mi racing den kalma alışkanlık olsa gerek sürekli dip gaz giderim kilometrede 130 kuruşu geçmez yakıt tüketimi 110dan aşağıda düşmez yoldada görüntüsüde gayet hoş bence sana en uygunu bu olacaktır çünki honda cbr 125 desem üstünde bayağı sırıtırsın o boyla yandan kalın önden ince bir motosiklettir cbr....

Yamaha yzf R125 modeli var tam bir racing ama bütceni sarsar oda zaten 125 cc yede o para deymez 250 lik alırsın ilerde:D

Bence cbf 150 ile başla iyice piş ondan sonra honda cbr 250r kavazaki ninja 250r tavsiye ederim ki ninja önceliğimdir benim seninde öyle olsun benim deneyim ve izlenimlerim bunlar saygılar:D

5. burak.simsek

burak.simsek Yeni Üye

Teşekkürler hocam Honda CBF 150'yi listeme aldım;)

6. dogancan

dogancan Üye

Motosiklet:
    Honda
    kardeşim racing olsun demişsin kolay kalkan bastınmı gitçek hızlı olmucak hafif demişsin sen bnm motoru CBR 125R yi tarif etmişsin dediğn motor cbr 125R dir bununla başla ham racing hem hafif hemde başlangıç sonra nınja250r alırsın :)

7. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    forumumuza hoşgeldiniz.kalıcı ve katılımcı olmanız dileklerimizle.

8. onur ekmekcı

onur ekmekcı Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    Kanka o boyla sırıtır adam cbr 125 üstünde yzf 125 olsa tmm (kalıp olarak) ama onada vereceği parayla 250 lik alır.

9. burak.simsek

burak.simsek Yeni Üye

CBR 125 kalıp olarak küçük bir motor
    YZF125 görünüş olarak çok tatlı bi motor fakat arkadaşında söylediği gibi ona vereceğim parayla 200-250'lik bir motor alabilirim.

O yüzden bu iki motoru baştan eledim zaten :)

10. dogancan

dogancan Üye

Motosiklet:
    Honda
    ha pardon kankalar ya boyu kiloyu unuttum herkezi kendim gibi sanıyom doğru sırıtırsın diğernde okdar para verilmez haklısnz :-D

11. burak.simsek

burak.simsek Yeni Üye

Suzuki TVS Apache hakkında ne düşünüyorsunuz ?

12. Ekrem Kalafatoglu

Ekrem Kalafatoglu Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Honda
    Oncelıkle formumuza hoş geldın
    Baktım herkes kendı motorunu ovuyor bırde ben oveyım :D
    kardes bendede ybr 125 var gayet guzel ve saglam bır motor yakıt konusundada gayet ekonomık Sana uymayan tarafı Racing motor degıl ben 4 ay oldu alalı şimdiye kadar hıc bır sıkıntı ve masraf çıkarmadı aldıgım gıbı bınıyorum Tavsıye ederım :)
    Suzuki TVS Apache ye gelınce de ınternette ve kulagıma gelen bılgılere gore ıyı motor dıyorlar ybr 125 ve cbf ayarında dıyorlar fakat bunlar sadece ınternetten ve kulaktan dolma bılgıler Çok fazla kullanan yok o yuzden bılgıde yok ama yedek parça sıkıntısı varmıs herhalde onuda goz onunde bulundur
    Ybr 125 yada cbf 150 almanı tavsıye ederım sana

13. burak.simsek

burak.simsek Yeni Üye

Chopper almaya karar verdim arkadaşlar. Race'ide 1 sene sonra artık :)

14. burak.simsek

burak.simsek Yeni Üye

Bu arada farkettimde yıllardığım taktığım şapkamda "Chopper" yazıyormuş :):):)

Resmi tam görmek için başka pencereye çekin :)

15. onur ekmekcı

onur ekmekcı Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    Kardeş ben hala cbf 150 yi öneriyorum şiddetle ilk motor olarak chopperle baslayıp racınge gecersen cok farklılık gorursun demedı deme:D

16. burak.simsek

burak.simsek Yeni Üye

Dün cbf 150'nin 2011 modelini gördüm tip olarak çok güzel fakat ben motoru pederle alacağım için race ona gelmez. Başlagıçtada iki motor almak olmaz. Chopper alıp alışıp onu pedere bırakıp Hyosung GT 250R alıcam :)

17. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hoş geldiniz sefalar getirdiniz.
    Eğitimlerimize ve Gezilerimize de bekleriz.,

Yeni başlayacaksanız size bir kaç nacizane tavsiyem olacak.
    1-Kesinlikle ybr 125 en ideal seçim olur.Tecrübe ile sabittir.165 bin km lik bir tecrübe.:)
    2- Full korumalı kıyafet ekipman ve kafanızı koruyacak kalitede KASK alın ve kafanızda kullanın.Mevsim itibariyle bazı maymunlar gibi kolunuzu korumak için değil kafanızı korumak için KASK alın ve kafanızda kullanın.Bazı maymunlar dirseklerini korumak için kaskları oraya takarlar.
    3- Motosiklet kullanmak basit bir eylem değildir.Siz onu basite alırsanız o size daha da basite alır ve basitçe telef olursunuz.
    Bu yüzden trafiğe çıkmadan önce mutlaka "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimlerini alınız.
    Bakınız:http://www.rahmibarutcu.com bu adresi inceleyiniz ve iletişim bölümünden Rahmi Hocamızın telefonuna ulaşıp eğitim için randevu alın.

Ve bu linki http://www.motosikletforum.com/showthread.php?t=3954&highlight=T%FCm+%FCyelerimiz+Mutlaka mutlaka tıklayın ve sonuna dek okuyun inceleyin.

Ve imzamdakileri okuyup bilinç altınıza kazıyın.

18. burak.simsek

burak.simsek Yeni Üye

Motor alır almaz gezilere katılacacağım şüpheniz olmasın :)

Keeway SuperLight 150 alcam, ve sorasında para biriktirip Hyosung GT 250R alıcam.
    Full Koruma şart, yarımı bile kabul edemem. Bu istanbul trafiğinde sen birine çarpmasan bile biri gelir sana çarpar, güven işi diil bu, herkes takmalı.

Teşekkürler tavsiyeler için

19. tamerhan öksüz

tamerhan öksüz Üye

Motosiklet:
    Honda
    sen bu kriterlere uygun custom chopper yaptırmalısın

20. burak.simsek

burak.simsek Yeni Üye

Keeway SL 150 işte ya :)