Yeni bir motorcuyum sizce ER-6N kullanabilirmiyim.

Konu, 'Naked Motosiklet Kullanıcıları' kısmında Huseyin.Karacaoglu tarafından paylaşıldı.

1. Huseyin.Karacaoglu

Huseyin.Karacaoglu Yeni Üye

Arkadaşlar merhaba, motor sevdası yeni başladı ve ER-6N almaya karar verdim. Daha önce 650 lik bir motorum olmadı ama yer yer bir arkadaşın 1000 lik racing tipi motorlarını kullanmıştım. Genelde yamaha bws 125, ve ybr250 tarzı motorlara bindim sürekli olarak. Fakat şimdi 650cc lik bir motoru kullanabilimiyim bilmiyorum, gerçi kendime güveniyorum o konuda ama yinede bir ustasına sormak istedim.

Birde arkadaşlarım bana sıfır alma diyor. Motorun rodajını yapamazsın dediler. Sizce haklılar mı? Birde ER-6N sizce nasıl bir motordur. İçim eridi kawasaki yeşiline :)

Bilgiler için teşekkürler şimdiden.

2. Ethem Doğru

Ethem Doğru Site Bağımlısı

Motosiklet:
    BMW
    hoş geldiniz, keyifli forumlar. yazdıklarınızdan motosiklet tecrübenizi tam anlayamadım, ama yeni başlayacaksanız 250 cc ve altı motosikletleri tercih etmeniz riskleri azaltır.

3. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hakkınızda fazla bilgimiz yok ama anlattığın kadarıyla sende İKARUS SENDROMU oluşmuş durumda.
    Aşırı güven eşittir felaket.
    Motosiklet tecrübenizden önce "Güvenli Sürüş Eğitimi"ne ihtiyacınız var.
    Siz bu zamana dek emeklemeden yürümüşsünüz ve şimdi bize diyorsunuz ki ben depara geçmekl istiyorum.
    Dur az biraz soluklan.
    Önce foruma eğitim sayfalarına biraz göz at.
    Mesela "Eğitim almadan sınıf atlarsınız" başlıklı yazımı okuyun.Biraz forumumuzda araştırmalar yapın.
    Motosiklet kullanma/sürme eylemi hakkında azıcık bilgi sahibi olun.
    Sırf rengine sesine görüntüsünü beğendiğiniz için yüksek cc ye binilmez.Önce eğitim alıp büyük cc yi haketmeniz lazım.

4. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Neredensiniz kaç yaşındasınız ne iş yaparsınız hakkınızda biraz detay alsak

5. Huseyin.Karacaoglu

Edit: 24 Yaşındayım, Ankara'da oturuyorum. Bilkent üniversitesinde yazılım uzmanı olarak çalışıyorum.

peki bana ne önerirsiniz, son 2 yıldır ybr 125'e biniyorum. Forumdaki yazılarınızı okuyacağım. Önerileriniz benim için çok önemliydi teşekkürler. Fakat artık bir kademe yüksek motor almak istiyorum. Hem riski azaltacak hemde içimdeki motorumu büyütme coşkumu içimden alacak bir öneriye ihtiyacım var.

6. Huseyin.Karacaoglu

Aslında bir bakıma motorumun tipini değiştirmek istiyorum. KLX-250 gibi motor düşünüyordum ama asfaltta kullanılmaz diyorlar. Bilemedim napıcam :)

7. Ergin YILMAZ

Ergin YILMAZ Üye

Motosiklet:
    Honda
    Merhaba. Hoş geldin.

Ben KLX 250 kullanıcısıyım ve bu motosikletin asfaltla ilgili hiç bir sorunu yok. Zaten asfaltla sorun motosikletde olmaz, lastiklerde olur.

Aşağıdaki linke bakmanı tavsiye ederim.

http://www.motosikletforum.com/showthread.php?t=8595

8. Ethem Doğru

Motosiklet:
    BMW
    Ergin abi, bugün iş yerinin önünde gördüm senin KLX'i güvenlik olmasa bi imza çakacaktım:D

9. Ergin YILMAZ

Ergin YILMAZ Üye

Motosiklet:
    Honda
    Ethem; aşk olsun, ne zaman istedin de vermedik :)

10. Ethem Doğru

Motosiklet:
    BMW
    kusura bakma abi, moto yoko sendromu:D geçecek inşallah...

11. Huseyin.Karacaoglu

Hocam konuyu inceledim, bilgi için teşekkürler. Bu konuyu açtıktan sonra birde Honda CBR 250 ye baktım. Boyum 1.86 kilom 80, sizce nasıl olur. Yeni cbr 250 sanki biraz daha iyi gibi duruyor. Bana önerebileceğiniz sıfırı 8-9.000 TL arasında olan 250 lik motorlar hangileri olur. Çok yardıma ihtiyacım var gerçekten.

12. Mustafa.Gönenç

Mustafa.Gönenç Yeni Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    size kesinlikle yamaha mt 03 tavsiye edebilirim yaklaşık 2.5 yıl kullandım, tek silindir 660 cc, torku gayet yerinde vede küçük boyutlarından dolayıda çok kıvarak bir motorsiklet, zaten 125 lik ybr de kullanmışsınız, bence direk mt 03 e geçebilirsiniz, bir sıkıntı olacağını sanmıyorum. 2. elleride sizin bütçeniz çerçevesinde