yeni bir racer doğuyor...

Konu, 'Racing Motosiklet Kullanıcıları' kısmında Birkant ÜNLÜ tarafından paylaşıldı.

1. Birkant ÜNLÜ

Birkant ÜNLÜ Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    merhaba arkadaşlar foruma yeni üyeyim. tanışma bölümünü takip etmeyenler vardır diye düşünerek kendimi tekrar tanıtmak istiyorum. ismim Birkant. röntgen teknisyeni olmak için radyoloji okuyorum ilk senem bitti. Super suport bi motor almaya karar verdim. forumdaki yazıları bilgileri abilerimizin deneyimlerini gezilerini hep okudum ve anladım ki benim gibi ilk defa motor kullanıcak birisi için en ideal seçim bir cbr 125 olucak. ben çok hız tutkunu birisi değilimdir buyüzden 600 rr ler falan benm için anca hayal olarak kalır. benim hayalimdeki motor ninja 250 dir. şimdi ben 2 ci el bir cbr 125 almaaya kalkışsam ortalama 10000-20000 arası kazasız bir cbr yi ne kadar fiyata alabilirim? kask ve diğer ekipmanlar için ne kadar bütçe ayırmalıyım? daha önce 2-3 defa scooter kullandım ama vitesli motor ilk defa olulcak. yorumlarınız benim için çok değerlidir arkadaşlar. racing tercih etmemin tek sebebi kaslı motorların ilgimi çekmesidir..

2. Birkant ÜNLÜ

Birkant ÜNLÜ Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    he birde ninja 250 lilerin tahmini fiyatı ne kadardır? kaç km hıza ulaşılır onla üst sınır nedir ? yeni başlayan birisi için gerçekten uygunmudur?

3. onur ekmekcı

onur ekmekcı Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    Kardesim oncelıkle foruma hos geldın kalıcı ve katılımcı olman dıleklerımle...

Cbr 125 yeni başlıyorsan senin için en doğru seçimlerden olacaktır.. Aradığın sadece görüntü ise cbf 150 liyide tavsiye ederim çünki karşıdan bakınca cbr 125 den daha kalın..Ama yeni cbr 125 ler e diyecek lafım yok tabi cbr 250 nin kasasının aynısına oturtmuslar 125 cc motoru onlardan bakın 5.500 ila 8000 tl arasında deiğişiyor piyasası cbr 250 lerın pıyasada 7.500.la 9000 arası eğitim alacaksan eğitim alarak başlıycaksan olaya cbr 250 tavsiye ederim yoksa cbf 150 biçilmiş kaftan senin için bende cbf 150 ile başladım şuan 1000cc yamaha R1 e de biniyorum babamın hayabusasınada...

4. Birkant ÜNLÜ

Birkant ÜNLÜ Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    vay başkan r1 ler çok paşa ya :D ben motor olayına son 2-3 aydır merak sardım. efendi bir super suport sürücüsü olmak istiyorum. ninja 250 konusunda ne düşünüyorsun? cbr 250 nin sıfır fiyatları değilmi bu söylediğin fiyatlar?

onur ekmekcı bunu beğendi.
  5. Ekrem Kalafatoglu

Ekrem Kalafatoglu Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Honda
    Hoş geldınız Sen dogru secımı yapmıssın bence cbr 125 iyi bir seçim
    Gorunusu çogu 100 150 cc arası motorlardan guzel performansıda ıyı
    keyıflı forumlar dilerım

6. onur ekmekcı

onur ekmekcı Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    İllede süper spot diyorsan ninja 250 tavsiye ederim cbr 250 sürdüm ninjadaki hazı alamadım açıkcası.....Aynen sıfır fiyatı zaten yeni çıktı motur oleeem:D 2. elleride kaç binde olacak en fazla:) 8.500 sıfırıysa adam sana en az 7 dicek hadi şıkıştıysa 6.500:D
    Ama ninjanın modelleri mevcut daha önce çıktı:D

7. Ethem Doğru

Ethem Doğru Site Bağımlısı

Motosiklet:
    BMW
    hoş geldiniz. keyifli forumlar. cbr 125'le başamak, hiç deneyimi olmayan biri için iyidir. eğitim de aldıktan sonra ninja 250 düşünün.

8. Birkant ÜNLÜ

Birkant ÜNLÜ Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    yorumlar için teşekkür ederim motorcu abilerim. peki 2-3 sorum daha olucak. birtanesi; bu geziler falan yapıyorlar ya forumlardada war onlara katılmak için ninja 250 yeterlimidir? ben o ortamlarda bulunmak istiyorum. yalnız o gezilerde yarış ortamı falan oluyormu? oluyorsa bana gelmez :D

9. onur ekmekcı

onur ekmekcı Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    :D adamım motosiklet cc farkı önemli değil bizim için puf motorda olsa onun hızında gideriz bak mesela ethem abimizle 1 2 geziye gittik onda 600lük makina vardı bende cbf 150 nekadar tepede ethem abi benden geride kalsada:D :p:p:p şaka biyana hiçte kopmadık yani:D

Biz hıız olayında değiliz yarış falanda söz konusu değil anca büyük organizasyonlarda olursa katılabiliriz...

Ayrıca biz motosiklet tutkunuyuz motorumuzun üstünden hiç inmek istemediğimiz için en düşük cc motor kaçla gidiyorsa o hızla gideriz dahada iyi olur hızlı varmamış oluruz motorumuzun gurup halinde tadını çıkarmış oluruz , hemde kazadan uzak oluruz hemide gezi hemen bitmez uzun sürer:D bilmem anlatabildimmi:D

10. dogancan

dogancan Üye

Motosiklet:
    Honda
    bende yeni başladım cbr 125 kullanıyorum kullanan birisi olrak tavsiye ederim az yakar performansı çok çok iyi hıza gerek yoksa al bu motoru parçalayıncaya kadar bin sonra sat ninja 250 R al bnmde hayalim ninja 250r üniversitye başladğmda alıcam cbr 125 i tavsiye ederim ama full koruma mutlaka al motordan önce al bide tavsiye motoru almadan önce koycağın yeri düşün malum racing tarzı dkkat çekiyo :)

11. Birkant ÜNLÜ

Birkant ÜNLÜ Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    ya ben zaten üniversiteye gidiyorum da istanbulda okuduğum için almak istemedim tehlikeli olur diye. bende cbr 125 den sonra ninja geçmeyi düşünüyorum ama onu yükseltmeyi düşünmüyorum 250 benim için son olur. cbr 125 ile kaç km de kaç lira yakıyor? bide titremeler kaç km hızda başlıyo?

12. dogancan

dogancan Üye

Motosiklet:
    Honda
    hesaplamadım hiç ama performansı iyi 140 km/s son hızı gördüm titreme vardı doğal olrak ama şöyle 90 - 100 km arası hiç titremiyo desek yeridir kaç krş yakar diyebakmadm doldurp biniyom :) motor keyif içindir ne kadar yaktığı önemli olmamalı bence

13. Birkant ÜNLÜ

Birkant ÜNLÜ Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    babanın parasını yerken evet ne kadar yaktığı önemli olmuyor da kendin para kazanmaya başlayınca önemli olur :d

14. dogancan

dogancan Üye

Motosiklet:
    Honda
    16 krş yakıyomuş km de biyerdede 10 krş diyolrdı ama malum benzin fiyatları baya artmış :)
    cbr125 için bunlar

15. Birkant ÜNLÜ

Birkant ÜNLÜ Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    iyiymiş ozaman ya :D pederi sıkıntıya sokmaz bu rakamlar :D:D asdasd

16. goksel ozdogru

goksel ozdogru Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    iyi hadi hayırlı olsun bakalım

17. Birkant ÜNLÜ

Birkant ÜNLÜ Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    sağolasın göksel hocam inşallah en kısa zamanda alıcam :D

18. Remzi kaplan

Remzi kaplan Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Öncelikle merhaba yeni katıldım ve şunu sormak istiyorum racing motor almak istiyorum hastalık yaptı tesmen geçen sene heves edindim çalısmaya basladım para biriktiriyorum şu an inşallah gelecek kış alıcam ama kararsızım önümde 3 seçenke var

1) yamaha yzf R25
    2)kawasaki 250r (2013 model olabilir)
    3) honda cbr 250

Brn hangisini alıcağım konusunda çok şaşırdım birkaç video izledim yamaha daha iyi gebi geldi aslında ben kawasaki almak istiyordum ama yamahayo öğrenince ve araştırınca hoşuma gitti ayrıca petrolde çalıştığım için motorla gelen üstatlar oluyor onlarada sorum bugün biri kawsaki önerdi diyeri yamahayı önerdi bana yamaha daha ekonomik dedi rahat edersin dedi ben çok kararsızım ayrıca birazda olsa ses ve görünüşü benim için çok önemli örneğin yamahanın mat gri tonu beni benden aldı çok güzel kalbim ondan yana açıkçası ama gikirlerinizi yazın lütfen hondaya gelecek olursak tek silindir olduğu için açıksa onu eledimde diyenilriz yani 2 seçenek var yamamı kawasakimi hangisi iyi yakıt tüketimi konusunda olsun rahatlık konusunda olsun lütfen yardım edin saygılarımla