Yeni bot aldim

Konu, 'Motosiklet Ayakkabısı' kısmında Gürsu tarafından paylaşıldı.

1. Gürsu

Gürsu Aktif Üye

Motosiklet:
    Hyosung
    Amazon'da markasi bile olmayan bir cift bot gordum ve 45 dolar diye atlayip aldim. Gayet sekilli gozukmesine ragmen, mukemmel degiller. Cok adi bir kac parcasi var. Tabaninin yapiskanini goruyorsun kenarindan falan. Ama genel olarak gayet sert ve dayanikli duruyor. Suya girmedigim surece sorun olmayacak gibi. Yalniz mumkun degil 2 sene dayanmazlar. Bu yazi cikaririz buyuk ihtimal. Ama bu paraya deger.

200-250 verip iyi marka almak istemiyorum acikcasi simdilik. Bu da zaten ilk botum. Su ana kadar yuksek bilekli spor ayakkabi ve bot giydim hep.

IMG_0983.jpg IMG_0984.jpg

mehmetpolat bunu beğendi.
  2. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Çok üzgünüm ama bunlar bot bile değil.İnşallah kaza bela yaşamadan adam akıllı bir şey alırsın.Güle güle kullan ayakkabılarını.

3. oktay.selvi

oktay.selvi Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    bilek ve kaval kemiğini koruyan bir model düşünmelisin

Şenol SEL bunu beğendi.
  4. Ersan Karagozlu

Ersan Karagozlu Aktif Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    Yapımında kullanılan malzemeler olarak ne yazıyor? Üst yüzey neyden yapılmış acaba? Bende çin sitesinde görmüştüm benzerini.

5. Kadir Tatlısuluoğlu

Kadir Tatlısuluoğlu Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    Güzel günlerde kullan.

Gürsu bunu beğendi.
  6. EBaşaran

EBaşaran Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Kazasız belasız kullan

Gürsu bunu beğendi.
  7. Gürsu

Gürsu Aktif Üye

Motosiklet:
    Hyosung
    eve gidince bakayim. ama yaninda kagit bile gelmedi. yazdigini sanmiyorum :)

8. Gürsu

Gürsu Aktif Üye

Motosiklet:
    Hyosung
    Senol hoca da ayni sekilde dusunuyor biliyorum yanlis yaptigimi ama bugune kadar botum bile yoktu dedigim gibi. Insan bir anda buyuk para verip bot almaya da kiyamiyor. Seneye insallah "gercek" adam gibi botum da olacak. O zamana kadar kazasiz belasiz binmek dilegim tabi ki :) Bir de kaval kemigime kadar gelen dizliklerim var. Onlari da hemen her zaman takiyorum.

Motoru ilk aldigim gun gecen sene adam geldi koskoca otobanda yandan carpti ve dizlikler kurtarmisti buyuk olcude.

http://www.motosikletforum.com/threads/ilk-gün-ilk-kaza.9850/#post-128887

9. mehmetpolat

mehmetpolat Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    Gürsu bey hayırlı olsun bende yurtdışından motosiklet aksesuarları almak istiyorum,yurtdışından almak istememin tek sebebi markanın türkiyede olmaması İCON marka buyrun bakınız: http://www.rideicon.com/products/?categoryId=2225 AMAZON.COM DA VEYA EBAY DA ALIŞVERİŞ YAPARKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİZ SATICI SEÇERKEN VS.

10. Gürsu

Gürsu Aktif Üye

Motosiklet:
    Hyosung
    sitesi suymus. kutusunda "leather-fiber" diyor. hic sanmiyorum :)

http://pro-biker.cn/default.aspx?lang=en

11. Gürsu

Gürsu Aktif Üye

Motosiklet:
    Hyosung
    kullanici yorumlarini okumakta fayda var. malum hic bir sey fotograftaki gibi olmuyor. beden secimi de cok onemli. bazi markalar icin "mutlaka 1 beden buyuk alin." falan diyorlar mesela. yararli oluyor. ben de bu botu alirken oyle aldim. iki kisi buyuk beden alin yazmis. normalden 1 numara buyuk siparis verdim. tam oldu.

turkiyeye kargo yapiyolarlar mi onu da ogrenmek gerekir. yapiyorlarsa da gumruk vb. problemi oluyor mu bilmekte fayda var.

12. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Büyük para göreceli bir şey.Hastanede o paranın belki on katını ödemekte var.Çektiğin acı da bonus olarak kabul edersin artık.Düşmeyen motocu değil düşmeye aday motorcu vardır ki bende bu adaylardan biriyim.Bunca yıllık tecübeme km lerime rağmen düşmem diyemezken.

Gürsu bunu beğendi.
  13. Ahmet Kıyak

Ahmet Kıyak Misafir

Az bi bekleyin derim. Benim ürünler bir gelsin hele, sizinle paylaşırım sonucu. :)

14. mehmetpolat

Motosiklet:
    Kawasaki
    haberleri bekliyoruz ahmet bey .

15. Ahmet Kıyak

Ahmet Kıyak Misafir

Haberleri vereyim o zaman. :)
    Çin menşeili bir alışveriş sitesinden, 1 adet Komine marka 1 adet İcon marka toplamda 2 adet eldiven ve 1 adet de yazlık Komine marka ceket sipariş etmiştim. Komine marka eldiven haricinde hepsi sorunsuz geldi. Eldiven geldi lakin Taichi çakması, kalitesiz, içinde jel olması gereken yerleri boş bir eldiven geldi Komine'nin yerine. Satıcı ile mesajlaştık, kargo ücreti çok yüksek, eldivenler kalsın, üstüne 5$ vereyim dedi. Ödediğim para yaklaşık 42$ ve gelen ürün çok kalitesiz. En son 10$ veririm deyince ve iş sertleşmeye başlayınca ben de dispute açarak siteye şikayet ettim. Sonucunu bekliyorum.
    Diğer ürünler ise sorunsuz geldi. Gümrük için iki ürüne toplam 7,30 TL ödedim. Onu da postacıdan teslim alırken ödüyorsunuz zaten.
    İcon cidden iyi bir marka. Her halinden belli. Benim aldığım eldivenler tipi itibariyle biraz absürd. :D Ama kalite olarak nefis. Canlı halde kanguru görmedim hiç ama derisini elime geçirmek nasip oldu. :D
    Kısaca: Gümrükte sorun yaşamadım. Aldığım ceket 209$. Kargoya da bu şekilde fatura edilmiş. Yani düşük fiyat falan yazılmamış. Ancak ödediğim gümrük ücreti 3 TL civarında bir şey oldu. Bu haliyle gayet makul. Gümrükte sorun çıkma olasılığı pek yüksek değil. Ancak satıcıyı iyi seçmek gerekiyor. Satıcı hakkındaki yorumları mutlaka değerlendirin. Değerlendirmeleri en olumlu satıcıdan alışveriş yapmaya gayret edin.
    Avrupalı veya Amerikalı satıcılarda bu tip sorunlar yaşamanız biraz daha düşük ihtimal.

16. Doğan PARILTI

Doğan PARILTI Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Neyse şimdiden hayırlı uğurlu olsun,güle güle kullanın.

17. mehmetpolat

Motosiklet:
    Kawasaki
    COK FAYDALI OLDU TESEKKURLER AHMET BEY 209 DOLARA 3 TL HICBIRSEY ICON MARKA ALMAYI PLANLIYORUM.