Yeni Lastik Alacağım Fakat Bilgi Sahibi Değilim

Konu, 'Servis ve Teknik Destek Genel Konular' kısmında orkunduman tarafından paylaşıldı.

1. orkunduman

orkunduman Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Merhaba arkadaşlar. Foruma yeni katıldım. Bende RKS RK200R cross motor var. Babamla birlikte ortaklaşa bindiğimiz için offroadda kullanamıyorum. Üzerindeki mevcut lastikler ise asfaltta tam bir çile oluyor. Nette gezinirken altta eklediğim fotoğrafı gördüm. O tarz bi lastik taktırmayı düşünüyorum yani bi nevi süpermoto gibi bişey olucak ama ebatlar hakkında herhangi bir bilgim yok. Motorun ön jantta 21x1.60 arka jantta ise 18x2.15 yazıyor. Lastiklerde ise önde 3.00/21 arkada 4.10/18 yazıyor. Lastik ebat ve marka önerilerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Fotoğraf önizlemede çıktı ama burada gözükmüyor o yüzden link koydum
    http://imageshack.com/i/id7Akafmj

2. Doğan PARILTI

Doğan PARILTI Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Öncelikle hoşgeldin kardeşim,
    Lastik değişiminden sonra offroad fena olur demedi deme, bence baban ile ortak bir karar alın motoru nerede kullanacaksanız ona göre tercih yapın.Lastik ebatlarıyla da sakın oynama kardeşim :)
    Çok fazla lastik markası ve buna bağlı olarak çeşidi var. Bende CRF250L varken bana fiyat/performans olarak Mitas E08 tavsiye etmişlerdi ama Continental TKC-80 de iyi lastik dir.