Yeni Lastiklerim Hakkında

Konu, 'Servis ve Teknik Destek Genel Konular' kısmında Özüm Bekdeşer tarafından paylaşıldı.

1. Özüm Bekdeşer

Özüm Bekdeşer Aktif Üye

Motosiklet:
    Kanuni
    Merhaba abilerim, kardeşlerim.
    Dün yağ değişimi diye gittiğim tamirciden 180 lira ödeyip çıkmış olmamın sonucu :D yeni lastiklerim hakkında yorumlarınızı rica ediyorum. Önceden görmediğim, duymadığım bir marka. Bir yerde "dunlop(swallow)" şeklinde bir ibare gördüm, dunlop'un yan kuruluşu falan mı acaba diye düşündüm ama?
    Özellikle tecrübeli olanlarınızdan, bu lastiği daha önce kullanmış olanlardan bir yorum alabilirsem sevinirim :) Tamirci arka lastik için viraj lastiği falan dedi ama sonuçta motoGP'ye katılacakta değilim :D

Lastiğin markası ve (ön-arka) deseni ile ilgili yorumlarınızı esirgemeyin lütfen :D :D

2. o.somuncu

o.somuncu Organizatör

Motosiklet:
    Yamaha
    Kullandığın motor için yeterli ve güzel gibi görünüyor..İki lastik 180TL ye de gayet ucuz..(Ben sadece arka lastiği 150 euroya almıştım) Yağışlı ve ıslak zeminlerde dikkat etmeye çalış..Bu tip lastiklerde kauçuk oranı düşüktür.Dolaysıyle yol tutuşu kaliteli markalara göre zayıftır..IRC olsa daha fazla güven diyebilirdim..

3. Özüm Bekdeşer

Özüm Bekdeşer Aktif Üye

Motosiklet:
    Kanuni

Teşekkür ederim. İki lastik 180 değil ama :D 55ön 65 arka 120 lira lastikler. Gerisi bakım, yağ, buji, balata. Yağış varken motor üstüne asla çıkmıyorum ben öyle bi huyum var :) ama dikkat ederim ıslak zeminde. Kuru havada ve antalyanın deli sıcaklarında ateş gibi yanan asfaltta işimi görsün yeter :)

o.somuncu bunu beğendi.
  4. Ekrem Kalafatoglu

Ekrem Kalafatoglu Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Honda
    Bence iyi bir yamurluk al sen yamurlu havada da bır motor sür çok ayrı bır zevki var tavsiye ederim :)

5. Özüm Bekdeşer

Özüm Bekdeşer Aktif Üye

Motosiklet:
    Kanuni
    Antalyada tarlada kullanır gibi araba kullandıkları için kuru havada bile korkuyorum. Yağmurlu havada hiç cesaret edip çıkamam valla motorla :(( yağmur yağınca hemen 4tekere talim ediyorum..
    bide buranın yağmuru biraz aşırıya kaçıyo zaten :D