Yeni Motor Alımında Kararsızım

Konu, 'Scooter - Maxi Scooter Kullanıcıları' kısmında Fatih Benli tarafından paylaşıldı.

1. Fatih Benli

Fatih Benli Üye

Arkadaşlar yeni bi motor almayı düşünüyorum scooter tarzında. 1000-2000tl arasında önerebileceğiniz bi motor varmı performans+hız+yakıt olarak.Ben araştırdım ve mondial 151rsyi buldum.Sizce nasıl ve daha iyisi varmıdır bu para dahilinde ?

2. Fatih GÜLTEPE

Fatih GÜLTEPE Kıdemli Üye

Güzel bir motordur sürratide iyidir.

3. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Bu sukuterle bu hız ne mana
    Acil bir durumda nasıl durur bu alet ve sürücü nerde olur.
    Yapmayın arkadaşlar.Bu acele niye.Altınızdaki aletin güvenli duruş mesafesi hakkında en ufak bilginiz var mı.Bu aletin frenleri bu hızlarda sizi durduramayabilir.Acil bir durumla karşılaştığınızda ne yapmayı düşünüyorsunuz.
    Bir kere daha düşünün.
    Altınızdaki alet sukuter.Yavaşlaması frenajla olur ve eğer frenaj konusunda bilgisiz ve deneyimsizseniz ALLAH korusun ve yardımcınız olsun.

Onur.Gurbuz ve KURSUNCU bunu beğendi.
  4. Erol Ceyhan

Erol Ceyhan Site Bağımlısı

Motosiklet:
    SYM
    Hey gidi yurdum insanı hey bir arkadaşım mondialle giderken yağ pompası arızalanıp motoru bir anda kitleyip otobanda takla atmıştı ölümden döndü bu aletlere binerken çok dikkat etmek vede fazla güvenmemek lazım....

5. ümit ecevit

ümit ecevit Üyeliği İptal Edildi

Motosiklet:
    Kanuni
    Şenol abi her zamanki gibi pusulamız oluyorsun ,sana gerçekten minnettarım aklın yolu birdir.
    arkadaşlar gerçekten insan hayatı bu kadar ucuz olamaz nereye ne yetiştiriyoruzki bu kadar acele ediyoruz :( bu inanın cesaretten öte bir şey isim koyamıyorum dilim varmıyor 150cc scoter ve ibre 120, o an için sağda bir belediye otobüsü ,sanırım anadolu yakası boğaziçi köprüsü istikameti. otomobillerin deli gibi hız yapıp birbirlerine makas attıkları bir güzergah ve çin malı bir scooter 120 km sürat ile otobüs sollamaya çalışıyor,bunda başarılı olmuş sanırım resimler buraya kadar ulaştığına göre ama ya bi sonrakinde kim garanti verir bu kardeşimiz sağ salim kontağı kapatsın diye.
    Arkadaşlar ne kendimize böyle davranmaya,nede sevdiklerimize acı yaşatmaya hakkımız yok lütfen daha dikkatli, daha nizami ,daha bilnçli sürücüler olmaya gayret gösterelim.
    Ben aranıza yeni katıldım,hayatımda ilk defa motor aldım vede 40 gündür kullanıyorum.çok şükür ne kaza yaptım nede yan yatırdım ama trafik tecrübem 15 yıllık.Bu 40 gün zarfında eğer ben aşırı dikkatli ve nizami olmasaydım en az
    6-7 kere kaza yapmıştım eminim,ben korkmuyorum belki cesaretliyim ama bu korkuyu sevdiklerimin ,ailemin gözlerinde her gün görüyorum ,beni asıl korkutanda bu !! ltf sevdiklerimizi üzmeye hakkımız yok.
    konuyu dağıttım kusura bakmayın ama o foto hakkındaki düşüncelerimi sizlerle paylaşmak istedim.
    hepiniz allaha emanet olun kazasız belasız sürüşler diliyorum.

6. Fatih Benli

Fatih Benli Üye

Görüşleriniz için sağolun.Güvenlikde önemli tabiki benim için.Güvenlik açısından problem yaşamayacağım bi scooter modeli önerirseniz sevinirim

7. Fatih GÜLTEPE

Fatih GÜLTEPE Kıdemli Üye

Bu problemlerin hepsini her motorda yaşayabilirsin ama paran varsa vespa al derim.

8. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Fatih Benli kardeşim motosiklet forum ailesine hoş geldin, iyi forumlar. Burdaki tecrübeli abilerinin sözünü dinlemekte fayda var. Motor seçimine gelince 2000 Tl civarında suzuki an 125 alabilirsin, çin malı aletlerden uzak dur.

9. Ozgur Baglama

Ozgur Baglama Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    unutmayalımki hızda belli durumlarda motorda güvenlik konusudur.ama bunu kesinlikle araştırmalarla kendini kanıtlamış motorlarla yapmak lazım.çin malları bu konuda aşırı tehlikeli.benimde tavsiyem biraz daha birikim yapıp japon veya ( hakan abinin hatrına ) italyan motorlar almanı tavsiye ederim.

10. fuat karadag

fuat karadag Aktif Üye

skutır alacaksan vespadan kros alacaksan ktm den şaşmayaksın bence ama benim param 2000 lira diyorsan ikinci el bi japon çin malının sıfırından yine iyidir

11. berkan okan

berkan okan Aktif Üye

Motosiklet:
    Mondial
    Arkadşm ben sana honda activayı öneriyorum. Çok güzel bi motor taş.
    Gdişide gç fena hemde adı ve kalitesi. 2006 modelini 1500 liraya alabilirsin. Yani bu fiyat ortalama bşi kimsenin motoruna fiat biçme gbi amacım yok ama piyasası bu.

12. Fatih Benli

Fatih Benli Üye

Arkadaşlar motoru kavramak, başlangıç için almayı düşünüyordum. Onun yerine ilk olarak ehliyeti almayı tercih edicem ve ekim ayında sınavına giricem. Ehliyeti aldıktan sonra ilk yakınımızdaki bi scooter tarzı motorla istanbulu gezicem, gerekirse 1000tl gibi bir motoru alıcam ve tecrübe edinmeye çalışıcam.Ondan sonrasında 6000tl gibi bütçeyle bir motor alıcam, bu scooter tarzında da olabilir, daha değişik tarzda olabilir.Şuan gözüme honda PS 150 i 'yi kestirdim. Fiyatıda 6.140. Sizlerde bu fiyat çerçevesinde + ve - yönlerini yazarak genelde scooter ağırlıklı bir motor önermenizi istiyeceğim .Bunların dışında kask, eldiven, çanta, kilit, disk kilidi önerilerinide eklerseniz sevinirim.

13. serkan thundercat

serkan thundercat Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
    2. el yamaha cygnus yada bws al geç kardeşim....

14. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Ehliyetinizi alın.Full donanımlı korumalı kıyafetlerinizi ve ve kafanıza göre sağlam bir kask alınm
    Sonra "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimi alın.Sonra yola çıkın.

15. Fatih Benli

Fatih Benli Üye

"Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitiminden kastınız nedir ?

16. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    "Güvenli Sürüş Teknikleri"
    Motosiklet kullanmak oto kullanmaya benzemez.
    Bazı olomazsa olmaz kuralları ve sstemleri vardır.Bunları uygulamazsanız çok ciddi olumsuzluklar yaşarsınız.Ve motoculuk hayatınız sonsuza dek bitebilir.
    Bunları öğrenmek için "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimi verirlir.Bu alanda uzmanlaşmış ve eğitim vermeye yetkili kişi yada kurumlar vardır.
    Mesela O.M.M, Lamatech, Emok, gibi.
    Motosiklet sadece gaz kolunu çevirip gitmek veya duracağınız zaman fren manetini çekip durmak değildir.
    Viraj nasıl dönülür.Viraj dönmeden önce yapılması gerekenler vardır.
    Frenaj nasıl olmalıdır.Frenaja başlarken nelere dikkat etmek neler yapmak veya neleri yapmamak gerekir
    Motosiklet kullanımın %80 i bakıştır.
    Bakış nedir bakış nasıl olmalıdır
    Bütün bunları "Güvenli Sürüş Teknikleri Eğitimleri" nde bulabilir ve öğrenirsiniz.
    Bana kimse sakın şu kelimeyi demesin.
    Ne olacak canım alt tarafı motosiklet.Bunu kullnamayacak kadar cahilmiyim.
    Ben yollarda öğrenirim demeyin.İmkansızdır.

Siz önce sistemi öğrenin.Sonra yollara çıkarsınız.
    Motosikleti akıllı insanlar kullanır.

17. kadir.boz

kadir.boz Aktif Üye

Motosiklet:
    Mondial
    şenol abi bu dediklerine kimse ne zaman ne para ayırıyor biraz daha tecrübeli bildiklerinden aldıkları bilgiler ile yetiniyorlar

kısaca "Güvenli Sürüş Teknikleri" 100 kişiden 1 kişi anca yada 1000 kişinden 1 kişi katılıyordur.

sonrası ise eskiden bir deyim vardı oto sürücüleri için ehliyeti manavdanmı aldın diye :D
    aynı şey tr sokaklarında caddelerinde otobanlarında gördüğümüz birçok pilot için geçerli

geçen adapazarına gidiyorudum adamın altında chopper var ben şöförün arka kolduğunda otorduğum için hızı okuyabiliyorum otobus 120 ile gidiyordu otobüsün yanından gelip geçeçiyorsa hiç yoksa hızı 150 160 o hızda be kardeşim kafada kask bile yok deli casareti artık kesin ehliyette yoktur oda:D

18. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Zaman ve para ayıramayanların sonuçları hergün gazetelerde yazılıp çiziliyor.
    Motosiklet kullanmak akıllı işdir.

Eğitime harcayacağı para ile iki depo daha fazla benzin alır daha fazla gezerim diyenleri ya sandalyeye mahkum olurlar yada selvi altında yatarlar gittikleri yerden ah iki saniyem daha olsa idi derler.

Parayı amaçları için araç göremeyenlerin sonu belli.
    Ben demeye devam edeceğim.Eğitim alın.,
    Bu motosikleti aptallar kullanmaz
    Motosikleti sadece akıllı insanlar kullanabilir.Akıllı insanlarda kendine değer verenlerdir.kendine değier veren çevresinede değer verir saygısını sevgisini gösterebilir.
    Gerisi teferruat

19. kadir.boz

kadir.boz Aktif Üye

Motosiklet:
    Mondial
    evet abi haklısın bende yalan yok şuan ben daha gitmedim ehliyet kursuna yazıldım esenler bahar sürücü kursu

ehliyeti aldıktan sonra maddi durumda el verirse ben honda nınkine gitrmek istiyorum

20. Fatih Benli

Fatih Benli Üye

Doğru söylüyorsunuz. Ehliyeti aldıktan sonra araştırıcam bu konuyu, sende yardımcı olursan eğer.