Yeni motosiket alacağım.

Konu, 'Motosikletinizin Resimleri ve Videoları' kısmında Mahmut Uzan tarafından paylaşıldı.

1. Mahmut Uzan

Mahmut Uzan Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    Herkese tekrar selamlar
    Arkadaşlar bir motor alacağım ama; 15.000TL nakit ayırdım. 15.000TL civarında kredi kullanacağım. Şimdi kullandığım 2013 model (yeni aldım. 1000km bile olmadı.) CBF150'yide satıp ekleyebilirim.
    Mantıklı önerileriniz için motorcu profilim şöyle:
    Şehir içi kullanıcısıyım.
    Trafikte aralardan gitmekten zevk alırım. (niye motora biniyorum ki)
    Arada bir artçımla birlikte şehri turlarım. Yakın illere giderim..
    300m ötedeki markete bile motorla giderim.(üstelik dizlik, kask falan tam koruma):)
    Arka çantayı motoru alırken taktırırım. Nereye gidersem gideyim asla sökmem. Çantasız motora binmem.
    Yağışlı havalarda, hafta içi, pek motor kullanmam.
    Artistlik hareketlere (ön kaldırma, lastik yakma vs.) meraklı değilimdir.
    Honda MEM 1. & 2. eğitimlere katıldım. 3. ye yeni motoru almadan mutlaka katılacağım.
    Boyum: 175cm. Kilom: 75kg
    Kısaca profili böyle olan yaklaşık 2 senelik motosiklet kullanıcısıyım.

125cc ve 150cc'den sonra artık güçlü bir motora binmek istiyorum. Yazın tatilde binlerce km yol gitmeyi planladım. Herhalde CBF150'yle olmaz. 2 yıllık olduğumdan teknik detaylara yeterince vakıf değilim. İlk iki motorumda forumlarda falan okuduğumla, markaya güvenip Honda tercih ettim. Şimdi yıllarca kullanmayı planladığım daha iyi daha güçlü artçımı bana hissettirmeyecek bir motor almayı düşünüyorum. Aklımda yine bir Honda var ama...
    Siz hangi motosikleti önerirsiniz

2. Seyyahrasim

Seyyahrasim Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    Bende senin gibi başlangıç ybr seçtim bir süre sonra değiştirdim şimdi cbf 600 var çok mutluyum :)

3. Mehmet Akif

Mehmet Akif Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha, BMW
    Bence hem yakıt olsun hem kullanım rahatlığı olsun BMW F650 GS dediğiniz kriterlere uyacak, kullanımı rahat bir motosiklet. Ayrıntılı bilgi için İsmail Elmas abimize danışabilirsiniz ...

4. Emre Çağlar

Emre Çağlar Aktif Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Benim naked olarak Kawasaki er6n hoşuma gidiyor.Yorumları da oldukça iyi.Bir de alternatif olarak Honda nc700x var.O da hoşuna gidebilir.

Mehmet Akif bunu beğendi.
  5. Armağan Pekatik

Armağan Pekatik Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
    Yamaha xj 600 f,
    Kawa er6f,
    Kawa kle650

Kawasaki yedek parça ve servis olarak bana yetersiz geldiği için yamaha tercih ettim. Yamaha da çok kötü servislere sahipmiş. :/
    Şu an mahallede bir usta buldum. Bu işten anlıyor nazım geçiyor. Ne istesem yapıyor :D

6. Doğan PARILTI

Doğan PARILTI Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    top case demeseydin crf250l derdim.Ama şimdi fuarı bekle derim cb500 un herhangi bir modeli olabilir sanırım :)

7. Ramazan Öztemur

Ramazan Öztemur Yeni Üye

Motosiklet:
    Mondial
    Bende sana çok benziyorum. 3 yıldır 250 CC kullanıyorum. 7000 Km oldu. Apaçi Barkın Bayoğlu'nun dediğine bakılırsa, hem senin hem benim daha büyük motor a geçebilmemizin zamanı var. Adam en az 20000km devirin diyor.
    Ama ben gözüme iyice Yamah MT07 yi kestirmeye başladım. Çok mu güçlü olur acaba?

8. İsmail

İsmail Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Yinr söylüyorum bence çok önemli değil. 650cc ile başladım. Biraz zorlu oluyor ama yinede illa küçük moto ile başlamak gerekmiyor veya uzun süre devam etmek