Yeni motosiklet almayı düşünüyorum yardım lütfen

Konu, 'Racing Motosiklet Kullanıcıları' kısmında BaranT. tarafından paylaşıldı.

1. BaranT.

BaranT. Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Merhaba. Aranıza yeni katıldım ve daha önce hiç vitesli motosiklet kullanmadım sadece scooter ve mobylet kullandım ama yakın zamanda kendime uygun bir motosiklet almayı düşünüyorum. 190 boyunda 77 kiloyum. Özel olarak hızlı olsun yok bastımmı bağırsın gibi şeyler istemiyorum sadece yeni öğrenen biri için hangisi uygunsa onu öğrenmek istiyorum.Bu yüzden sizlere bir kaç sorum olacak.
    Genel olarak ybr125 ve cbr125'in üzerinde durulmuş forumda fakat ben yakın zamanda değiştirmek gibi bi niyetim olmadığı için 250ninja ile başlayabilir miyim bunun bana çok zararı olur mu ? b ehliyetim var fakat motor ehliyetini almanya'da alacağım orda oldukça zor bir sınavdan geçmem gerekiyormuş bu yüzden sıkı bi eğitim almayı düşünüyorum bu eğitimden sonra direk 250ninja'ya binmem sizce sağlıklı olur mu yoksa illa 125lik mi tercih etmeliyim ? ben uzun yola çıkmayı çok severim hemen hemen her tatilde arabamla yollara düşer önceden görmediğim illeri gezer gerekirse 1-2 gün arabamda yatar dönerim motor aldıktan sonrada her fırsatta avrupayı gezmeyi düşünüyorum avusturya hollanda polonya gibi ülkelere 2-3 günlük gezi planlarım var bu bahsettiğim makinelerle bu yolları sorunsuzca yapabilir miyim? motor almadan önce tam koruma almayı düşünüyorum bu konuda tavsiyeleriniz var mı ? 3-4 ay içinde almayı düşünüyorum ve bunun için maddi olarak kendimi ayarlamam lazım sizce motor+tam koruma toplam tahminen ne kadara malolur bana? şimdiden teşekkürler

2. Barış Ünal

Barış Ünal Yeni Üye

Mrb cbr 125 ı tavsıye ederım 2008 model ıkıncı ellerı 4-5 bin tl kask mont cızme ıcın de kalıte arıyosan 400 tl fılan bulur bnce