Yeni motosiklet telaşı

Konu, 'Ne Almalıyım Nereden Almalıyım' kısmında Ekrem Kalafatoglu tarafından paylaşıldı.

1. Ekrem Kalafatoglu

Ekrem Kalafatoglu Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Honda
    Arkadaşlar ben şimdi motorumu sattım ve yenı motosiklet telaşı sardı benı
    Şimdi aklımda 2 tane isim var hyosung gt250 naked yada honda cbx250
    bu 2 motor arasında 2 3 gundur sureklı ılanlara bakıyorum ve araştırma yapıorum
    gt250 hakkında ıyı kotu bır fıkrım var Sağolsun Onur abıde baya bır bılgılendırdı benı ama honda cbx 250 hakkında hıçbıryerden adam gıbı bır bılgı bulamadım kullanan yada bu motor hakkında ıyı bır bılgısı olan varsa benı burdan bılgılendırırsenız çok sevınırım
    Aslında motor almak için çok bır acelem yok ama onumede guzel bır motor çıkarsa alırım
    Bu 2 motor arasında temız ve Ankaraya yakın olarak Konyada bu motoru buldum
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-sorunsuz-memurdan-tertemiz-94646459/detay
    Fiatıda baya uygun geldı
    Sahıbıne sordum hıçbır arızası yokmuş sadece on lastık bıraz eskıymıs
    SitemizdenKonyada ıkamet edıpde zamanı olup bu motora yakından bakabılecek bırısı varsa benle ırtıbata geçebılırse cok ıyı olur :)

kısacası bana bu 2 motor hakkında kısa bılgı ve deneyımlerınızı aktarabılırsenız çok iyi olur

2. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Ekrem GT 250 naked ı beğendiğine göre honda VTR 250 yi es geçtiğini sanmıyorum.Onu hiç düşünmedin mi?Evet çok pahalı olduğu için tr de çok az sattı ve adamlar artık getirmiyor ne yazıkki. :( Satış tarihinde ötv si %38 di .Yanlış hatırlamıyorsam13,500 tl gibi de abuk bir fiyatı.Şuan 2. elleri 9.000-12.000 arası... :( Eğer şuan satışda olsa ötv indiriminde dolayı sanırım sıfırı bu fiyatta olurdu.! Sen fiyat yönünden mi hiç düşünmedin VTR yi ? Bence harika alet. Ama tahiminimce sende bunu ara motor olarak düşündüğünden pahalı bişey almak istemeyeceksindir. Yani boşuan uzunca yazdım ama ben böyle düşündüm. Bilmem haksızmıyım. Herşey gönlünce olsun.

Ancak son olarak şunu söylemeden geçemicem.Sevdiğim bir abim 1-2 yıl cbf 250 kullandı.ardından gezi gurubundaki diğerlerinin kendine ayak uyduramasından dolayı( gezi gurubundaki diğer motorların hepsi 125 lik di) sattı ve ybr aldı. Dağ,bayır ve yayla gezilerinde motorun ağırlığının kendisi için sıkıntı olduğunuda çokça belirtiyor.10 hp li ve max. 30-40 km lik bir sürat farkı için bu model değer mi? bence iyi düşün taşın ... :)

3. Ekrem Kalafatoglu

Motosiklet:
    Honda
    Omer abı vtr yı hıç incelemedım bıle çunku okadar butçeye çıkmamın şu aralar mumkunatı yok neyazıkki :D butçeme gore bu 2 modelı bulabıldım
    Valla Omer abı bu 30 40 km lık sürat farkı benım için çok onemlı Uzun yollarda çok sıkıntı çektim bu işkenceden azda olsa kurtulmak ıstıyorum Motorumun son yaptıgı hızla degılde kendı kontrol ettıgım hızda gıtmek istiyorum artık :D

4. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Evet Ekrem yazdıklarının her kelimesini okadar iyi anlıyorum ki. :)

Özellikle bu şehirler arası bölünmüş yollarda ybr 125 ile bir tır'ı geçmek 10-15 sn alıyor.Çünkü artık tır ve kamyonlar dahi 100-110 km sürat ile gidiyorlar sağ şeritten.Dolayısı ile bizde orası burası ile oynanmamış(herhangibir modifiye yapılmamış) ybr ile 120 km sürat ile bu araçları kelle koltukta solluyoruz. Kelle koltukda olmasının sebebi ise biz sol şeritte 10-15 sn kadar bu tırları geçmeye çalışırken arkamızdan bir otomobil 150-160 km süratler ile bize doğru yaklaşıyor.Modifiye dediğimde karbürötör ayarı , hava filtresi ve arka dişli ile alakalı bu motorun hızını en fazla 20 km arttırıyor ama yakıtı %20-30 belki daha da fazlasına kadar arttırıyor. Zaten ybr nin en büyük artısı yakıtı.!Çok uzatarak yazıyorum ama anlaşılması için detayları ile yazmam lazımki insanlara faydalı olsun.

125 ybr ile şehirler arası yola çıkmayan arkadaşalar şöyle düşünebilir. Eee kardeşim sende ozaman 60-80 km sürat ile sağ şeritden adam gibi git.İşte ozaman sen bana diyorsunki 5 mt. arkana koca bir Scanıa yı al muhtemelen yine 5 mt önünde de bir başka tır..! Ben böyle tost vaziyetinde gitmek istemiyeceğim için Allah ne verdiyse basarım. Önümü görmem lazım.!Uzatmamak için diğer tehlikeleri saymıyorum bile.Bunu tüm motosiklet kullanıcıları bilir.Göremeyenlerde zaten Allah korusun..!

Sende muhtemelen tüm bu nedenlerden dolayı biraz daha torklu ve gazı açtın mı 140km. hıza rahat çıkabilecek bir araç istiyorsun.
    Eğer % 80 oranın da ben bunu asfaltda kullanıcam diyorsan cbf veya neredeyse aynı olan Twister işini görür.Daha da ucuz bir altarnetif yok açıkcası.

* Yalnız senin linkdeki ilan bana biraz fazla piyasana ucuz ve şüpheli geldi.

Bir düşün şimdi sende 2006 model ybr ni yeni sattın.Bu motor sadece 1 yaş büyük ondan.Sen hiç motorun boyası çok kötüleşti komple boyatayımda yeni gibi olsun dedin mi hiç ? Kendine bu soruyu bir sor. Bu hangi şartlarda ve nasıl kullanılmıştırki komple boya yapılmıştır.!?Benim tek kafama takılan soru bu.! Yoksa resimlerde tertemiz bir motor görünüyor.

Yanlış anlaşılmak istemem satıcı dürüst bir şekilde komple boyalı demiş.Ama benim mantığım bu işi kavrayamadı.

Biraz uzun oldu kusura bakma ama nacizane fikrimi paylaştım.Acele etme iyice araştır.

5. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Cbx250 yeni adıyla cbf250
    aradaki fark cbx 250 24 bg euro 2 emisyonu
    cbf250 22 bg euro 3 emisyonu.Çok fark yok.Ama boyun 180 ise uzun yolda ciddi bacak ağrısı sorunlarına sebep verebilir.YBr ye nazaran daha eğik bir oturuşu var.Bana uygun gelmedi o yüzden ybr ye devam ediyorum.

6. Ekrem Kalafatoglu

Motosiklet:
    Honda
    Valla Ömer abi benım düşüncelerıme tercuman olmussun dedıklerıne %100 katılıyorum Bide benım motor 2006 model di ruzgarıda yiyince motorun son hızı 80 e duştugu oluyordu ozaman tam bır işkence başlıyordu :D
    Motoru zaten %90 oranında asfaltta kullanmayı duşunuyorum bazen koy yollarına gırdıgım oluyor arada hafıf arazının bır sakıncası olmaz artık :)
    Motorun boyalı olması bıraz benıde tedirgin etti Ankaradada değilki gidip iyice bi kontrol edelım :) O yuzden Konyada motordan iyi anlayan bır ustada bakıyorum
    Motor, sahıbının anlattıgı gıbıyse benım için çok iyi bir motor
    Zaten motor almak için bir acelemde yok bu motor şu an bana en yakın gordugum motor ilerleyen zamanlarda daha ıyı bır motorda bulabılırım
    Kısmet artık bu işler

Omer bunu beğendi.
  7. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha

Rüzgarda tüm ufak cc ler malesef öyle...Birde hafif rampa çıkıyorsan tamam. Araştırmaya devam bir çok temiz motor var.Bulursun beşey.

Berkay Ömür bunu beğendi.
  8. Berkay Ömür

Berkay Ömür Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    Hocam hersey iyi guzel de sectigin motorlar cok tipsiz be. Biraz yakisikli olsun, gorunumu olsun, dikkat ceksin

9. Berkay Ömür

Berkay Ömür Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    Bunu en iyi ben bilirim. Ruzgarda ayakta kalmayi ogrendim cbr m sayesinde

10. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Güldürdün beni Berkay. :)

Yürümeyi öğrenmeden de koşulmaz.Ufak cc motorları büyüklerden daha fazla seviyorum. Büyk bir makinam olsada mutla bir tanede şehir içi ve yakın yerler için ufak cc bir motor bulundurmak isterim.

Berkay Ömür bunu beğendi.
  11. Berkay Ömür

Berkay Ömür Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    Aynen hocam yakit icin mukemmel kucuk cc motorlar. Sahsen 5000 bin km yi sehir ici yaptim 3-5 km git gel yaparak.

12. Ekrem Kalafatoglu

Motosiklet:
    Honda
    Valla içimden kaslı bır motor almak geçmıor degıl ama şartlar gereği bu tarz bır motor alacağım

13. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    eski kız arkadaşım da twister vardı bir süre ben de kullanmıştım.
    sorunsuz ve işini hakkıyla yapan bir motor.hyosung'a 10 basar(bence)

14. Hakan.Ulukavak

Hakan.Ulukavak Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Honda
    İlan yayından kalkmış,
    Temizini bulursan hyo da güzel motor Ekrem.
    Ömer güzel anlatmış hakkaten küçük CC ile uzunyol gitmenin dertlerini.

15. Ekrem Kalafatoglu

Motosiklet:
    Honda
    Valla alacaktım Konyadaki motoru baya kafaya koymustum hatta cuma ya yarın atlıcaktım gıdecektım almaya adamı arayım dedım tel ı kapalıydı
    İçimdede tedırgınlık vardı acaba arızası falan varmıdır dıe telde kapalı olunca vazgeçtım bırden riske atmadım
    Olmazsa yaşı az Cbf 150 falan alayım dıe dusunuyorum onumuz kış zaten bidakı sezona zarar etmeden satarım
    Butçe kısıtlı oldugundan temız ıyı bır motor bulmak zor olacak gıbı geldı en ıyısı bırazdaha para bırıktırıp bıdakı sezona daha temız ıyı bırşey almak gıbı gelıo