Yeni Nesil Gps, Bt Ve Vizöre Görüntü Yansıtan Bir Kask: Skully

Konu, 'Motosiklet Kaskı' kısmında cagri.erarslan tarafından paylaşıldı.

1. cagri.erarslan

cagri.erarslan Aktif Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    https://www.indiegogo.com/projects/skully-ar-1-the-world-s-smartest-motorcycle-helmet

Skully firması kendi adını taşıyan, AR1 adlı bir kask yapıyor. Amacı, motosiklet kullanıcılarının kasklarını günümüz teknolojisi ile birleştirip, güvenliği ve pratikliği sağlamak.
    Kaskın tam arkasında neredeyse 180 derece açılı bir kamera bulunuyor ve arkaya bakıyor. O kameranın yakaladığı görüntü, kaskın vizöründe sağ alt kısma yansıtlıyor. Görüntü transparan olduğundan yolu görmeye devam edebiliyoruz. Aynı zamanda kaskın içindeki GPS ve hızlı işlemcisi sayesinde yönlendirmeler gene transparan olarak vizöre yansıtılıyor. Bluetooth teknolojisi sayesinde telefonlar ile bağlantı kurulabiliyor ve sesli komutlarla telefon açılıp kapatılabiliyor.
    Hediyesi 1499 dolar. Detaylı videolarını linkten görebilirsiniz. Bana fazla müdehaleci olmayan transparan yansıtmalarıyla güvenliği tehlikeye atmıyor gibi geldi. Sonuçta geriye bakmak için kafamızı geriye döndürüyor ve aslında önümüze bakmayı durduruyoruz. Bu görüntü sayesinde sadece göz hareketiyle hem sağ hem sol arkamızı kontrol edebiliyoruz. Tek gözümüzü gidona bağlı navigasyon üstünde tutmaktansa, vizöre yansıtılan yönlendirme ve sesli komutlar daha güvenli gibi geliyor bana..

İsmail bunu beğendi.
  2. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    3450 TL cik

Bir motosiklet fiyatına kafasına kask almak isteyenler parmakları görelim.

Mehmet Samet Durmuş bunu beğendi.
  3. cagri.erarslan

cagri.erarslan Aktif Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    hocam sen değil miydin hep kafanıza ne kadar değer biçiyorsanız kaska o kadar para verin diyen ? :D

Mehmet Samet Durmuş bunu beğendi.
  4. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    sharp testlerini göremedik.Gerçi geçen sene bende schubert c3 pro almıştım aşağı yukarı aynı para ama schubert kalitesinde olacağını sanmıyorum.Bir de daha önceki yıllarda arkasını gösteren aynalı kasklar çıkmıştı.İlk çıktığında afaki rakamlara satışa sunulmuştu.Şimdi yüzüne bakan yok.Biraz beklemek lazım.Sharp testleri ne çkacak

Birde bu kaskla artık tüm aynalar fora olur.bir çok usta sürücü aynaları begenmediğinden çıkartıyor bu kaskla artık aynalar da tarih olur sen izle ondan sonra piyasadaki ustaları.

İsmail bunu beğendi.
  5. İsmail

İsmail Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Güvenli ve kullanışlığı kanıtlanırsa alınabilir.

Ancak arai shoei vb markalar yılçarsan beri bu güvenliğe erişiyorsa, ilk aşamada ne kadar güvenli olur soru işareti. O nedenle baya bir beklemek lazım

6. cagri.erarslan

cagri.erarslan Aktif Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Ben motosiklet piyasasının gerçek bir ARGE yaptığına kesinlikle inanmıyorum. Ne motor üreticileri ne aksesuar üreticileri bu konuda ciddi yatırım yapmıyor. Montların eldivenlerin ergonomik durumları gerçekten içler acısı. Dünyadan, kumaştan, insan ergonomiden bir haber ürünleri ateş pahasına satıyorlar. Sadece türkiyede de değil, dünya genelinde fiyatlar yüksek. Genel bir çağı yakalayamamışlık var motorlarda ve motosiklet ürünlerinde. Teknolojik olarak da motorlar, arabaların ortalama rafineliği ve sorunsuzluğuna sahip olmaktan uzaklar. Artık 0 sorunla 15k da bir bakımla 150k yol yapabilen kompakt sınıf arabalar standart olma yolunda.
    SHARP testleri de güzel gelirse, bence iyi bir ürün. En azından piyasanın büyükbaşlarının dikkatini bu yöne çekmesi açısından kayda değer.

Şenol SEL bunu beğendi.