Yeni Silindir Hakkında Yardım Lazım

Konu, 'Servis ve Teknik Destek Genel Konular' kısmında Burak Aşcı tarafından paylaşıldı.

1. Burak Aşcı

Burak Aşcı Yeni Üye

Merhaba Arkadaşlar çinden 180cc silindir piston sekman takımı aldım. 150 cc ile yanyana bakıyorum 180cc nin piston in girişi küçük gibi 150cc nin büyük gibi geldi banmi yanıldım yoksa 180cc pistonda işaretmi yanlış yerde,yada 180cc diyemi oyle anlayamadım.fotolara bakarsanız anlarsınız 7402.jpg Bu 150 cc olan silindir piston

IMG_20140906_031418.jpg buda 180cc olan

Silindiri dün taktım tabi silindir oturmadı tornada işçilik yaptırttım çıkan silindir dıştan dışa 63mm geliyordu 180 cc nin 63.5mm di.yarım milim silindirin altındaki çıkıntıdan aldırdım.götürüp taktım kalıp gibi oturdu. üst kapagı motor yenilemeye vermiştim egzos subap ı kaçırıyordu subap ları alıştırttım on numara yaptılar tertemiz verdiler ustkapağı 20 TL verdim. ust kapağıda taktım subap ayarlarınıda yaptım 0.05 orjinal subabp aralığıdı bu aralığı yapınca şıkırtı yapıyordu az da el ayarı ile ayarlayarak kapattım 10 numara oldu.karburatörüde taktım bismillah diyip tek marşta aldı maşşallah. otomatik jikleyi iptal ettiğimden dolayı biraz motoru rolantide ısıttım sonra bindim üstüne sanayide az dolaştım tabi bu arada sadece egzos borusu takılıdı susturucusuz gezdim hiç beğenmedim moralim bozuk eve gittim.akşam biraz daha gezeyim dedim kapının önünde susturucuyu taktım. tabi hala moralim bozuk bu arada.marşa bastım gazı sonuna kadar bir kapattım asfaltta batinaj çekerek gitti sonra tekeri bi dikti Büyük Bi Şok geçirdim durdum marketten su aldım öyle motora baka kaldım bukadarda performans beklemiyordum.akşam 70-75 km yol yaptım bi sorun olmadı bundan sonrada olmaz inşallah.benim niyetim 70-80km/h giderken gaz verdimi atak yapsın hızında falan değilim.gerçektende tek kişi süper atak yapıyor.hele kalkışlarda gazı güzel ayarlamassan teker dikiyo.az sonra aşağıya inip amortisörleri bi alt kademeye alcam amortisör bağlantı yerini değiştircem scooter lerde 2 kademe en altta alcamki yere az daha insin teker dikmesin.