Yeniden çalışan motor

Konu, 'Servis ve Teknik Destek Genel Konular' kısmında yiğit.güler tarafından paylaşıldı.

1. yiğit.güler

yiğit.güler Yeni Üye

İyi günler, öncelikle aranıza yeni katıldım.

1 hafta önce asya motor 150t 2005 model scooter aldım. Hiç bir sıkıntısı yok çok şükür ama garip bir olay yaşadım bugün.

Kontağı kapattıktan 3-4 saniye sonra motor yeniden çalışmaya başladı ve alarm kitleme tuşuna basmadanda durmadı bunun sebebi nedir? Ve ne yapmalıyım?

Şimdiden teşekkürler.

Dipnot: çok yeniyim motordan hiç anlamıyorum :D

2. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hoş geldiniz.
    sukuterinizden çok yeni olduğunuz bariz belli.
    bu modellerde her an her şey olabilir.ar-gesi olmayan bu modeller sırf bizim milletin dar gelirleri nedeniyle satılmakta sonrası ALLAH hak getire.Ne servisindekiler eğitimli ne de yedek parçası bol.
    Bu yüzden siz en iyisi bir servise götürün.Zaten bu aletlerin ucuz olmasının sebebi sürücü servise çok gelsin bizde bol bol yolalım mantığı ile satılır.
    ALLAH yardımcınız olsun.

Bu arada hazır yeni başlamışken acilen "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimlerine başlayın.Motosiklet diğer kara taşıtlarından 30 daha tehlikeli bir araçtır.Anadan doğma kulaktan dolma netten okuma ile sürücülük olmaz yapamazsınız imkansızdır.
    Ve full korumalı kıyafet ekipman ve kafanızda kullanmak üzere kafanızı koruayacak kailte kask alın kullanın.
    Eğitim için www.lamatech.com adresinden müracaatınız yapın.
    Güvenle ve keyfle sürün.

3. yiğit.güler

yiğit.güler Yeni Üye

işin açığı çok yeni olduğumdan acemiliğimi atmak için aldığım bir motordur. Honda scooterlara veyahut piaggiolara geçiş yapmayı düşünüyorum. Sürüyorum bir sıkıntısı yok fakat bu sorun çok garibime gitti. Servise götüreceğim elbet ama danışmak istedim. Yorumunuz için çok teşekkür ederim :) Kendim trafikten korkan biri olarak her türlü dikkati ve özeni gösteriyorum.

4. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Trafikten çok korkmayın cehaletten korkun.bence sıfır bilgi sıfır tecrübe ile trafiğe hiç çıkmayın.Önce eğitim sonra bilinçli bilgili olarak trafiğe çıkın.Bilmediğiniz sistemi kendi kendinize gözlemsiz öğrenmeniz imkansızdır.

5. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    forumumuza hoşgeldiniz kalıcı ve katılımcı olmanız dileklerimizle.
    forum kurallarımız gereği ilgili bölümde kendinizi tanıtan bir başlık açmanız gerekmektedir.

6. yiğit.güler

yiğit.güler Yeni Üye

bugün yine tekrarladı aynı sorunu. kendi çıkıp gezecek diye korkuyorum :D