Yeniyim. Yardımlarınızı Bekliyorum.

Konu, 'Ege Bölgesi' kısmında burak taşdemir tarafından paylaşıldı.

1. burak taşdemir

burak taşdemir Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Merhabalar. Bi kaç ayda kafamda bir motosiklet takıntısı oluştu. Artık dayanılmaz bi hal aldı. Nerde bir racing tarzı motor görsem, ağzım açık hevesli hevesli bakıp duruyorum. Sürekli içimde bir motosiklet aşkı duruyor anlayacağınız. Hevestir dedim. Ama bir türlü çıkaramıyorum. Şu an sanki bi sevgiliden bahseder gibi bahsediyorum biliyorum ama yardımlarınıza ihtiyacım var. Pek arkadaşım yok motosiklet konusunda beni aydınlatacak. Fazla uzatmadan sorularıma geçeyim.

Orta düzey araba,traktör,kamyonet tarzı araçları kullanma becerim var. Bisiklet ile de yakın bi geçmişim var tamiriyle de uğraşmıştım. Yazın ehliyetimi alacağım. Fakat asıl kafama takılan soru şu: "Nasıl bir motosiklet almalıyım?". Hem gezebileceğim hem de uzun yola çıkabileceğim ve aşırı hız olmasa da güçlü bir motor istiyorum. Chooper lar ilgimi çekiyor. Ne kadar Super Sport larda gözüm kalsada. Maddiyat da önemli olduğu için en fazla 1500-2500tl limitim var. Sizce hangi marka hangi tarz motorları tercih etmeliyim, Yakıt giderleri nedir?, Ne tür sorunlar çıkartır?, Muayene olayı nedir?, Yani motosiklet ile ilgili akla gelebilecek herşeyi merak ediyorum. Teşekkürler...

Not: Kanuni marka 250cc lik bir chooper kullanmıştım. deneme sürüşü için. 1. viteste azcık gezindim. kalkışta biraz sorun oldu ve frenler biraz değişik geldi. adapte olmakta çok zorlanmadım aslında çok hoşuma gitti. birazcık heycanda yaptı.

Konuyu yanlış yere açtıysam kusura bakmayın.

2. Ekrem Kalafatoglu

Ekrem Kalafatoglu Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Honda
    Bu bolumde kendınızden bıraz bahsetmenız gerekıyor kı sızı az da olsa tanımıs olalım
    o yuzden yaşınız kac ne yapmaktasınız nerde oturuyorsunuz gıbı kendınız hakkında bılgıler verırsenız tanışmış oluruz MF ye hoş geldınız keyıflı forumlar

3. burak taşdemir

burak taşdemir Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Kusura bakmayın biraz aceleci davrandım galiba. 19 yaşımdayım :) Aslen Bolu'luyum ama öğrenimim gereği Denizli'de yaşamaktayım ve Allah izin verirse 5-6 yıl buradayım. Pamukkale Üniversitesi Fransız Dili ve Edebiyatı hazırlık sınıfı öğrencisiyim. Bilgisayar ve elektroniğe meraklıyım aynı zamanda gitaristim. Şuanlık ilgilenemesemde 3-4 yıllık bir geçmişim var. Onun dışında yardımcı olabileceğim başka birşey varsa buyrun... :)

4. munir

munir Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    aramıza hoşgeldin

5. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Forumumuza hoşgeldiniz.kalıcı ve katılımcı olmanız dileklerimizle.

6. burak taşdemir

burak taşdemir Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    teşekkürler yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar...

7. Ekrem Kalafatoglu

Ekrem Kalafatoglu Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Honda
    Yenı başlayacağınız için 2. el ybr 125 yada cbf 150 alabılırsınız
    modıal kanunı bunların 250 cc lık chopper ları var bunlarda hemen hemen aynı fıatta ama pek tavsıye etmem arkadaşımda mct 250 var 3 aydır satmaya çalısıo cbf 150 alacak ama satamıo pek kalıtelı ve ciğerli motorlar degıl
    en ıyısı bır japon motor almak
    iş motor almaklada bıtmıyor ıyı bır kask ve koruma kıyafetlerıde can guvenlıgın ıcın onemlı

8. A.HAMDİ

A.HAMDİ Organizatör

Motosiklet:
    Kawasaki
    hoşgeldiniz iyi forumlar,
    daha öncede çok yazdık ama ben tekrar edeyim.
    1.a2 ehliyet
    2.koruyucu ekipmanlar
    3.başlangıç için 125 cc civarında- yamaha ybr 125 en iyisi- motosiklet
    4.en önemlisi sürüş teknikleri ve sürüş dersleri almadan binmemeniz,

şenol sel hocam size gereken uyarıyı yapacaktır,
    kolay gelsin

9. burak taşdemir

burak taşdemir Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    çok teşekkürler. tabiki ehliyet ve güvenlik öncelikli. birde eğer alırsam motorsikleti, 3-4 yıl elden çıkartmam belki daha uzun bir süre. ve rahatlığından dolayı yaz ayları şehirler arası ufak geziler yapabilirmiyim(yamaha 125-150cc). ve bu işte ustalaşmak ne kadar zaman alır? tekrar teşekkürler, umarım sorularımla boğmuyorumdur sizleri...