Yine Ankara yine tepeler 30.01.2010

Konu, 'İç Anadolu Bölgesi Gezi ve Turları' kısmında Mesut Korkmaz tarafından paylaşıldı.

1. Mesut Korkmaz

Mesut Korkmaz Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Yine Ankara, yine tepelerdeyim. Bu kez yalnız değilim yanımda Umut KARKIN da var. Umut bizim eve kadar geldi ve rotamızı belirledik Haymana ilçesine gideceğiz. Hava sıcaklığını hiç sormayın. Benim bu konuda söyleyecek sözüm yok. Çünkü geçen hafta atan sigortamı uyugn değerde takınca sorun yaşamadım :D Ama Umut’un söyleyecek birkaç cümlesi olabilir tabi :D

İncek yolu üzerinde Taşpınar köyü çıkışından tepelerin görüntüsü.

Bu yol bizi birazdan Gölbaşı Patalya Otelin önüne çıkaracak.

Bozkır ve tepeler.

Yine tepeler.

Ve yine tepeler.

Neden bir tek ağaç yok ki? Acaba ağaç vardı da insanlar kese kese bitirdiler mi?

Umut ve Transalp’i. Bu motorun ismi hep komik gelmiştir bana nedense :D Neyse ki Umut’un adı Alp değil :D

Bu da ben ve F650GS’im. Muhteşem bir makine. Harikulade. Ultra süper bir şey :D Benim motosikletim olduğu için söylemiyorum. Gerçekler böyle yani :D

Haymana’ya kadar durmadık. Zaten kaç kilometre ki? Deli bir yan rüzgar eşliğinde sürüyorduk.

Haymana girişinde Umut “fotoğraf çekelim mi?” diye sordu ama ben midemden gelen sesler nedeniyle bu teklife sıcak bakmadım. Bir an önce yemek yiyebileceğimiz bir yer bulmamız gerektiğini söyledim. Sonuç aşağıda.

Hayme Ana Kebapçısına girdiğimizde üşüdüğümü fark ettim. Umut’la konuşurken nedenini bulduk. Motosikletteyken ısınıyordum. İnince ısıtıcımın çalışması da durdu tabi ve ben giysilerimin soğuğunu vücudumda hissetmeye başladım.

Karnımızı doyurduktan sonra Ankara’ya Polatlı ilçesi üzerinden gidelim dedik. Kebapçıdaki garson “40km abi, otoban gibi yol var” deyince “Bakalım şu otoban gibi yola” dedik. Otoban(!) gibi yola girdiğimizde mıcırla karşılaştık. “Polatlı’ya kadar böyleyse yandık” diye düşünürken birkaç km sonra yol normale döndü. Güzelleşti demiyorum dikkatinizi çekerim. Yolda Umut’la motosikletleri değiştik.

İkimiz için de deneyim oldu :D F650GS ultra süpermiş :D Bu arada Ben Umut’un motosikletini sürerken üşüdüm. Çünkü ısıtıcımı çalıştıracak 12V çıkışı yoktu :(

Biraz yol aldıktan sonra Umut durdu. Ne oldu diye ben de durdum tabi. Meğer sigarası gelmiş :)

Umut sigarasını çıkardı.

Ben bu pozu çekene kadar Umut rüzgar yüzünden sigarasını yakamamıştı. Bir deli soğuk rüzgar vardı ki kulaklarım dondu. Kaskımı çıkardığıma pişman oldum. Kaskı taktım hemen kafama.

Polatlı ileride görünüyor. Belki de görünmüyor :)

Umut’un sigara molası bitmeden şu aynalarımın da fotoğrafını çekeyim dedim. Çekerken birisi arkadan el sallıyordu. Herhalde, kamera görünce el sallayanlar var ya onlardan biridir diye düşündüm. Aynada görünen kişiyi tanımıyorum :D

Herkes kendi motoruna bindi ve keyif yine başladı :) Ankara’ya kadar durmadık. Malum hava kararmadan yerler buz tutmadan şehre ulaşmak gerek. Doğruca Kirpi’ye (http://tr-tr.facebook.com/KirpiBar) gittik. Baktık ki Şenol ve Arda’da orada sohbet ediyorlar. Biz de katıldık. Sonra evli evine, köylü köyüne…

Fotoğrafların hepsi yine benim meşhur cep telefonum olan SonyEricsson P990i ile çekildi ;) (Ondan bahsetmezsem üzülür belki diye düşündüm)

Bir panoramik görüntü de bugünden. Bu kez fotoğraf birleştirme hataları çok belirgin. Elektrik tellerinin olmadığı yerleri çekmeliymişim.
    http://img697.imageshack.us/img697/5731/panoramik01.jpg

2. Eren Göksel

Eren Göksel Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    Paylaşımınız için teşekkürler..Gerçekten güzel bir gün geçirmişsiniz anlaşılan..

Mesut Korkmaz bunu beğendi.
  3. Umut Karkın

Umut Karkın Organizatör

Motosiklet:
    Aprilia
    Mesut abiye çok teşekkür ederim, biraz zoraki de olsa :) benimle gezmeye gelmek zorunda kaldı :)

Harika bir gündü:

Öncelikle Mesut hocanın evine gittim giderken sırf birazdaha uzatayım diye yolu karıştırmış numarası yaptım ve en az 7 km fazladan motora bindim :) bu yol karıştırma numarası yaşanırken mobese kameralarına el salladım ters şeritten giderken :)

Yola çıktığımızda havanın ardı karaydı;

Haymana yolu çok güzel bir yol değil ama bir motorcu için o virajları aşmak zevkli olsa gerek ama ben pek zevk alamadım çünkü rüzgardan insan ne yapacağını şaşırıyor, bir o taraftan vuruyor motara bir bu taraftan vuruyor o arada keskin virajlar geliyor :) sıkıntılı bir iş :)

Hava şartları gerçekten haymanaya kadar oldukça çetindi, haymadan polatlı yolunun ise ilk 20 km side oldukça zorluydu, yolun geri kalan kısmı yani polatlıdan ankaraya kadar zaten otoban gibi yol ...

Hocam çok teşekkür ederim bu gün için
    gerçekten uzun süredir sadece işe gelip gidiyordum motorla benim için çok iyi oldu en kısa zamanda farklı rotalara yelken açalım...

Ayrıca rüzgar ve virajlar benim için ciddi tecrübe oldu...

Ha unutmadan TRANSALP başka hiç bir enduroya değişilmez :D:D:D

Enes ŞİMŞEK ve Mesut Korkmaz bunu beğendi.
  4. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Güzel gezi olmuş, elinize ayağınıza sağlık.

Umut Karkın ve Mesut Korkmaz bunu beğendi.
  5. Mesut Korkmaz

Motosiklet:
    BMW
    Gökselcim bir gün hep birlikte gezelim ;)

Ben teşekkür ederim Umutcum. Zorlamayla bana kimse bir şey yaptıramaz haberin olsun ;) Keyifli bir gündü sağol.

Transalp başka enrudo başka tabi :)

Erolum adminim teşekkürler ;)

6. Umut Karkın

Umut Karkın Organizatör

Motosiklet:
    Aprilia
    Ne demek enduro başka transalp başk hocam :)

Az önce olanları hiç söylemeyim isterseniz :):D:D:D:D

7. Mesut Korkmaz

Motosiklet:
    BMW
    Ben yazdım bile ;)

8. Hakan Çıtır

Hakan Çıtır Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kanuni
    Valla süper olmuş emeğinize sağlık tekerlerinize taş değmesin

Umut Karkın bunu beğendi.
  9. Tayfun Seyrekbasan

Tayfun Seyrekbasan Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    güzel bir geziyapmıssınız ayrıca fotolar da cok güzel.paylasım için tesekkürler

Umut Karkın bunu beğendi.
  10. öner coskuner

öner coskuner Site Müdavimi

Motosiklet:
    Suzuki
    "Umut ve Transalp’i. Bu motorun ismi hep komik gelmiştir bana nedense Neyse ki Umut’un adı Alp değil"

Yani kardesim,yine baglantiyi kurmussun.

Fotograflar icin tesekkürler.:)

11. Umut Karkın

Umut Karkın Organizatör

Motosiklet:
    Aprilia
    Mesut abininki tamamen kıskançlık, başa baş motorları değişeceğim onunla gözü hep benim motorda :D:D:D

12. Mesut Korkmaz

Motosiklet:
    BMW
    Teşekkürler arkadaşlar ;)

Ben ne yapayım Öner hocam :) Bağlantı kendiliğinden kurulu ben sadece dile getiriyorum :D

öner coskuner bunu beğendi.