yine mondial yine yardım lütfen!!

Konu, 'Scooter - Maxi Scooter Kullanıcıları' kısmında berkay yeşilay tarafından paylaşıldı.

1. berkay yeşilay

berkay yeşilay Aktif Üye

Motosiklet:
    Mondial
    slm arkadaslar baslıkta da dedigim gibi yine mondial yine yardım istiyorum sizden bugun akşam 30km yol gittim 30 km de yol gelirken evime yaklaştıgım sürede motor tak dedi aşagıya çöktü hemen durdum baktım motor gercekten yere çökmüş tutacaklarından kaldırdım yerıne oturdu.hareket ettim yine çöktü 1-2 derken heralde egzos borusunu kırdıki egzos sesi motorun ortasından gelmeye basladı bu şekilde motoru yerıne zor getırdım n olmus olabilir.sevgili motosiklet forum üyeleri yardımlarınızı beklıyorum şimdiden tsk ederim.motorum mondial125zn modelidir.:mad:

2. Ziya Çerezci

Ziya Çerezci Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    geçmiş olsun imkanın varsa sat ybr125 veya cbf150 al tek tavsiyem bu sana.

3. berkay yeşilay

berkay yeşilay Aktif Üye

Motosiklet:
    Mondial
    valla ziya hocam istedigim en büyük şey bu ama nasıp diyim

4. Onur Filiz

Onur Filiz Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    öncelikle geçmiş olsun ben sana şunu yada bunu al demiycem.ben motorumun motor takozlarını değiştirdim saplamalarını daha kalın yaptırdım vibrasyon ve kopma riski azaldı ki zaten benimde bi saplama kopmuş içinden usta öyle söyledi (bu arada motorum mondial agk 125) ayrıntılı yada resımle gösterırsen belkı daha ıyı yardımcı olurum sana

5. Alican

Alican Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    amarsör krılmış veya motor askısı saplaması yada komple askı kırılmış olabilir.Bir foto koyarsan daha iyi yardımcı olurum.Arkadaşların dediği gibi motosikleti yaptırıp elinden çkarmaya bak zn fun bi motosikletdir arayanı çoktur sezon başı gibi satarsan zarar etmemiş olursun şu an sezon ölü olduğu için yok pahasına gider motorun.

6. berkay yeşilay

berkay yeşilay Aktif Üye

Motosiklet:
    Mondial
    resim şimdi cekemem çünkü hava kararmıstı eve geldıgımde motor yere çöktü ben motoru yukarı kaldırdıgımda yerıne oturuyor heralde ama biraz gıdınce tekrar çöküyor tekrar kaldırıyorum yıne aynı birde egzos sesi onden gelmeye basladı egzos borusudamı kırıldı acaba resimleri yarın cekerim inşallah birde bana kaça patlar bu iş bu sefer biraz daha dikkatlı oluyum yıne kazlanmayalım

7. Gökhan Yasdal

Gökhan Yasdal Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Suzuki
    motoru tutan kulaklar kırılmış sanıyorum. Kaynak yaptırıp kullanabilirsin eğer öyleyse. Kulakların şablonunu çıkarıp daha kalın sacdan aynıları ile değiştirmeni tavsiye ederim eğer kullanacaksan. Muhtemel motor düşünce karbüratör bağlantısı da oynadı yerinden o yüzden egzoz sesi önden geliyor. Her halükarda binmeden yakınlardaki bi tamirciye götürmeni tavsiye ederim.

8. Onur Filiz

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    ustasına bağlı berkay ne kadara patlayacağı :) ben motor saplamaları takozları salıncak güçlendirmesini 30 tl gibi bir fiyata yaptırdım pek pahalı değil yani

9. berkay yeşilay

berkay yeşilay Aktif Üye

Motosiklet:
    Mondial
    inşallah dediginiz gibidir masrafta az bısey cıkar inşallah şimdiden bıktım valla çin motorlarından en kısa zamanda bunu elden cıkarıp ybr almak istiyorum hayırlısıyla herkese tsk ederim cevaplar için yarın goturecem tamırcıye.

10. Onur Filiz

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    götür bakalım ne diycek sonuçları bizlerle paylaşırsın burada ;)

11. berkay yeşilay

berkay yeşilay Aktif Üye

Motosiklet:
    Mondial
    arkadaslar motorumu bugun verdım geldım yarın açacak bakacak ona gore kesin bişey soleyecek usta yattı altına baktı dıstan dediklerini yazıyorum;oncelikle amastorun kulakcıkları kırılmış o yüzden düşüyormus yapılmazmı dedim bakacaz amastorun ucu degişiyorsa degiştiririz dedi olmazsa tüm degişecek dedi,egzos sesi onden gelıyor demıstım onun içinde yanmaz bı contası varmıs o degişecekmiş 12-13 lira gibi bişeymiş ses ondan onden gelıyormus amastore kaynak olmazmı dedim ustada;bu motorlarda 3ceşit demır vardır dedı kaynak tutmayan krom heralde dedi ole olursa naklıyeyle ostıme gıdıp orda kaynak olacakmıs böle olursa150-200 civarı tutar dedi.egzos içinde tüm sokulup dışarda monte olacakmıs.dedikleri bu tabı yarın acınca başka bişeyler cıkmazsa yarın bende gıdecem yanında duracam bakalım siz n diyorsunuz bu işe arkadaslar...

12. Onur Filiz

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    eğer usta paragöz değilse ve güvenilirse sözüne ınanmaktan başka yapacak bir şey yok arkadaşım

13. berkay yeşilay

berkay yeşilay Aktif Üye

Motosiklet:
    Mondial
    evet öyle onur bey n yapalım yapcak başka bişey yok düşdük bi kere çinlilerin eline ama ahdım var en kısa zamanda kurtulacam bu çinlilerden tsk ederim herkese

14. berkay yeşilay

berkay yeşilay Aktif Üye

Motosiklet:
    Mondial
    arkadaslar usta aradı şimdi amastor için kaynak tutmayan demir çıkmiş yani kaynak için naklıye ile gıdıp gelecek kaynatılmaya,amastorün kafası degişiyorsa degiştirecek degişmiyorsa yenısı alınacakmış oda tek satılmıyormus çifti 60 lira diyor dogrumu acaba arkadaslar neden tek satılmıyor benım scooturda tek amastör yokmmu neden cıft yanı toplamda 130 tl gibi gözüküyor.

15. Onur Filiz

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    koltuk altında tek mı var çift mi sen daha ıyı bılırsın ;) ama senın usta pek samımı gelmedı bana nedense,içgüdüsel olarak huylandırıcı gıbı..

16. berkay yeşilay

berkay yeşilay Aktif Üye

Motosiklet:
    Mondial
    valla onur hocam benım ustaya laf yok ustaya dıyecek hiçbirşey bulamıyorum çünkü bulundugum mühitte başka usta yok bundan olsa gerek 10 liralık malzeme 50-60 liraya cıkıyor.burdakılerınde yapacak fazla bişeyı yok benım gıbı motor gıtmeyecek durumda olunca mecbur kalıyoruz bu ustaya motor yurusu baska yerde güzel ustalar cok ama dedigim gibi benım mototrun altında tek amastor var tek olmasına ragmen neden cıft satılıyor onuda anlamıs degilim 130 tl bayıldık yıne 150 dedi n yapalım suya düşen bu ustaya sarılıyor mecburen.kader utansın başka bişey diyemiyorum.

17. Onur Filiz

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    tek amartisörlü olup ta iki amartisör satması düpe düz şe*****lik bence.türkiye burası düşmeye gör elinden tutarlar ama kaldırmak için değil :(

18. berkay yeşilay

berkay yeşilay Aktif Üye

Motosiklet:
    Mondial
    boşver onur hocam degmez böyle adamlara adam demeye bın sahit ister ama neyse yardımlarınızdan dolayı hepinize tsk ederim suan sorunsuz bakalım.

19. Onur Filiz

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    yaptırdın alıp test ettin mi ?

20. berkay yeşilay

berkay yeşilay Aktif Üye

Motosiklet:
    Mondial
    evet onur hocam aldım test ettım sorun yok şimdilik bakalım daha neler acacak basıma artık bozulmasınada yanmıyorumda bole ustayım dıye gecınenlerın eline düşüyorum ya o zoruma gıdıyor neyse n yapalım cana gelecegıne mala gelsın dıyelim.