Yok olmuyor dayanamadım daha fazla. :)

Konu, 'Motosikletinizin Resimleri ve Videoları' kısmında uguripek tarafından paylaşıldı.

1. uguripek

uguripek Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Geçen sene Ramzey QM250 motorumdan düşüp omzumu çatlattıktan sonra, Omzumun ağrısı sebebiyle binememiş motorumu satmış, sokaktaki motorlara burum çeke çeke bakar evin içinde montumu kaskımı dizliklerimi giyer olmuştum. Şükür ki artık düzeldi omzum... Henüz paraşütle uçamasamda, dalışta sorun yaşatmıyor, bisiklet denemelerimde sorunsuz "o zaman" dedim dün kendi kendime "hemen yarın YAMAHA'YA" bu ayki sürüş eğitimleirnide kaçırmadan adımı yazdırdım. Haftaya 2012 model mavi YBR'me kavuşuyorum bir aksilik olmazsa. motoru alınca fotolarını eklerim. Özledim yahu... :D sevgiler...

Tanju_28 ve Şenol SEL bunu beğendi.
  2. uguripek

uguripek Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Akdemirler'e hala motorum gelemediği için foto koyamamanın hüznü motorsuz geçen günlerin acısını yaşıyorum. Hadi Akdemirler getir artık yahu...:agla:

3. Hakan.Ulukavak

Hakan.Ulukavak Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Honda
    Hayırlı olsun :D

4. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Geçimiş olsun ve hayırlı olsun. :)

5. Ekrem Kalafatoglu

Ekrem Kalafatoglu Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Honda
    tekrardan hayırlı olsun nice kazasız geızlere ınsallah yenı motorunuzda sımdıden hayırlı olsun

6. Mehmet Sert

Mehmet Sert Üye

Motosiklet:
    Mondial
    umarm en yakın zamanda gelir... bende yakın zamanda yeni kasa ybr mi sattım aslında hiç şikayetim yoktu

uğur bey size bir şey sormak istiyorum .arkadaşım cross motoru alacak daha önce çin malı kullandı ama memnun kalmadı .ramzeyleri çok övmüşler ona iste motoru suzikinin 1983 model motoruymuş (suzikinin elinde kalmış ramzey alıp kendi motoruna takmış falan )çok sağlam iyiymiş crossçular çok memnunmuş falan biraz anlatırmısınız yardımcı olurmusunuz bu konuda..siz ne kadar bindiniz ramzeyen kaç km memnun muydunuz sorun çıkartıyormuydu

7. uguripek

uguripek Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Mehmet bey merhabalar. Benim motorum QM250 custom du. Crosları hakkında hiç bir bilgim yok. ama şunu biliyorum ki arazide kullanılacak motorların motoru kadar şasilerinin de sağlam olması gereklidir. Türkiyede satılan çoğu Off-road Çin malı cros motorlar aynı firmanın ürünü. Ama tabi yine aynı firmanın 10 liralıkta 100 liralıkta farklı maliyet ve kalitede ürünleri vardır. Bu nedenle kullanan arkadaşların önerisi her zaman daha değerlidir. Benim Çin kullanan birisi olarak kişisel görüşüm ise Çin malları ihtiyac giderirler o kadar. Fazla birşey beklememek gerekiyor.

Şenol SEL bunu beğendi.
  8. Hakan Çıtır

Hakan Çıtır Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kanuni
    Hayırlı olsun

9. uguripek

uguripek Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Teşekkürler ve ben hala beklemedeyim Akdemirlerden gelen gelen son bilgi "Abi ayın 10'una kadar kesin gelecek"... Ya sabır :)

10. goksel ozdogru

goksel ozdogru Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    şimdiden hayırlı olsun, kazasız belasız sürüşler.

uguripek bunu beğendi.
  11. uguripek

uguripek Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Ayın 15i ve sonunda işlemlere başladık... Renk mavi isterken siyah oldu ama olsun ne yapalım nasip... :)

12. Şafak

Şafak Aktif Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Hayırlı olsun. Kazasız belasız sürüşler dilerim..

13. uguripek

uguripek Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Evet ey nihayetinde dün öğlen saatlerinde sevgili YBR'me kavuştum.
    Geçen sene geçirdiğim kazadan sonra ilk kez motora binecektim, Motorun başına geldiğimizde Satış temsilcisi Yılmaz Bey'den motoru kısaca anlatmasını rica ettim. (Motoru almaktan vazmı geçsem parasınıda verdim ama anlaşırız bir şekilde) Sağ olsun her zamanki kibarlığı ile motoru anlattı. Aslında benim amacım zaman kazanıp cesaretimi toplamaktı keza motorun başına gelince farkettim ki motordan korkuyordum. Bir yıldır hala düzelmemiş olan omzum dışarıdaki yağmur sebebiyle sızlıyor, bana düşüncesizliğimin ve aşırı cesaretimin sonuçlarını hatırlatıyor, bu da benim karşımdaki güzele cesaretle yaklaşmamı engelliyordu. Yılmaz bey brifini tamamlayınca Aslan ustanın katından asansörle motoru aşağıya indirdik. (Allah'tan anahtarı almam çok zor olmadı :) ) aşağıda motoru asönsörden çıkarttık Aslan Usta küçük birkaç şey daha anlattı ve ayrıldı. Ben ve yeni bebeğim başbaşaydık ve üstelik yağmurda hızlanıyordu. (Motoru almaktan vazmı geçsem parasınıda verdim ama anlaşırız bir şekilde)Aklıma İzmir şöförünün yere bir kova su döksen zincirleme kazaya sebebiyet verecek hareketleri ve Yeşilderenin trafiği geldi... Kaskımı taktım, ceketim zaten sırtımdaydı, eldivenler, dizlikler herşey tamam. Haydi bakalım elim debriyajda içimde korku var birinci vitese geçtim, hop. Motor durdu... E ayakta kapalı... Bir kaç denemedede aynı şey olunca Aslan ustaya tekrar seslendim. (Motoru almaktan vazmı geçsem parasınıda verdim ama anlaşırız bir şekilde) Debriyaj telindeki ufak bir ayarlama ile motor çalışır hale geldi ve biz tekrar başbaşa kaldık. Allahtan Benzinlik çok yakın 100 metre var yok benzinliğe kadar sorun olmaz bu aradada ben yapabilecekmiyim emin olurum. Gazı verdim debriyajı bıraktım. Anam yürüyorum... (Sessizlik)...

O 100 metre hayatımın en karmaşık 100 metresiydi sanırım. Tekrar motorun üzerinde olmanın mutluluğu. Altımdaki makineyle yeni tanışmış olmam ve tanımamın verdiği korku, her yerde okuduğum lastikleri hemen değiştirin uyarısına karşılık yağmurlu havada yola çıkarken sol omzumun sızısı, eşim, işim, hayallerim, bu seneki dalış planlarım, gelecek seneki oyun planım, arkadaşlarım, annem, EKO Pub, Kalamar ve bira, babamın tükürük köftesi, yeni aldığım şef bıçağı, Nazım Hikmet, Pink Floyd, Benzinci, 1 depo 400 km, Fırat, Elfin, hatalarım sevaplarım, Dario Fo, Bonus kart, 52 tl fişi alayım, birinci vites ver gazı bırak debriyajı yağmuır yağıyor, boşver, yoldasın... Ne dediler 6000 deviri geçme ilk 1000 kmde...

Motoru kullanırken şunu farkettim. Hani internette orada burada test sonuçlarını okuruz, televizyonda kullananların deneyenlerin yorumlarını dinleriz ya. Eminim kullanmayan herkes, "hadi ya amma abartıyorlar, çirkin kurye motoru la bu, 600 bir bebek varken bunu ne yapayım" demiştir. Ben bu kadar ağır demedim ama, yinede bu paraya daha gösterişli 250 lik motorlar varken bunu ne yapayım demiştim.

Kafama edeyim...

ilk gün 75 km şehir içinde yağmurda yol yaptım. çocuk gık demedi, ilk kullanımım olması sebebiyle debriyaja alışma sorununu birbirimizle yaşıyoruz ama bir haftaya kalmaz düzelir. YBR gerçekten tüm övgileri anasının ak sütü gibi hak ediyor, trafikte kayıp gidiyorsunuz kontrolü oldukça kolay ve güven veren bir sürüş sağlıyor. Benim gibi bir paranoyak bile ilk günden bu kadar bağlanabiliyorsa motora, motorun gerçekten bir büyüsü var demektir. Lastiklere gelince. öyle agresif kullanan bir adam olmadığım için (Agresif derken geçenlere küfreden demiyorum tabi, mesela dizini yere dayayıp virajları alan yada makaslar atarak hop oradayım hop burada, olmadığımı anlatmak istiyorum.) Bu gereksiz açıklamadan sonra Lastijklerin yeterli olacağına inandığımı bildirmek isterim.

Moroun fotoğraflarınıda yakında koyacağım. Buradan hepinizin 19 Mayıs ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMINIZI kutlar, bu yazıyı buralara kadar okuduğunuz için teşekkürlerimi sunarım.

Ayrıca YBR yi başlangıç motoru olarak öneren tüm internet yazarlarına, YBR nin Türkiye gönüllüsü :) sevgili ve sayın Şenol Abiye de (ki almamda en büyük etken kendisinin yazılarıdır) teşekkürlerimi sunarım

Sevgi ve saygılarımla

Not: imzamda dediğim gibi, Japon Harbiden canmış :)

Şafak bunu beğendi.
  14. Şafak

Şafak Aktif Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Duyguları yazıyla aktarmak o kadar kolay değildir ama şahsen ben yaşamış kadar oldum.
    Çok güzel yazıya dökmüşsünüz. Tekrar hayırlı olsun. Kazasız belasız kullanın YBR'nizi.
    Sizinde YBR ile birlikte çekilmiş resimlerinizi bekliyoruz. :)

15. uguripek

uguripek Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Teşekkürler Şafak Bey,

Sevgi ve saygılarımla.

16. Oğuz Kiper

Oğuz Kiper Üye

zor bir durum üstat, sevdiğinden ayrı kalmak gibi, kazasız belasız sürüşler dilerim