Yollarda bir diğer sorun

Konu, 'Motosiklet ve Trafik' kısmında mehmet cihan tarafından paylaşıldı.

1. mehmet cihan

mehmet cihan Üye

Motosiklet:
    Honda
    Benim 250cc. bir motorum var ve genelde eşimle beraber İstanbul içi ile yakın çevresi turlar yaparız. Trafik, görünmemezlik ve dört teker sürücüleri ile sorunlar malum iken ben ne yazıkki bir diğer soruna değinmek istiyorum.

Buna motorcunun motorcuya zulmü diyeceğim.
    Bir kaç defa yaşadım ve en son geçen pazartesi İstanbul Garipçe köyü gezimizde iki defa daha tecrübe ettiğim için artık doldum ve foruma aktarıyorum.

Niçin özellikle yarış tipi ve büyük hacimli motor sahibi bazı arkadaşlar kendilerinden daha yavaş yada küçük hacimli motorlara karşı saçma sapan hareketler yaparlar?

İki motor ikiside yarış tipi makineydi ve beni araçların dahi yapmadığı tarzda adeta yalayarak solladı ve sağladılar. Amaç nedir beni panikletmi, düşürmekmi yoksa sadece egoların saçma salak ön görüden yoksun tatminimi?

Özellikle yolcusu olan ve yolcusu bayan olan bir motor olduğumuz içinmi bu yapıldı? Acaba kendileri hiç yolcu taşımamışlarmı, yolcunun sorumluluğunun ne kadar stres yarattığını acaba bilmiyorlarmı?

Bu saçma sapan hareketleri biz birbirimize yaparsak zaten başkasından bir şey beklemeye ne hakkımız var.

Ben yarış tarzı yada büyük hacimli motor sürücüsü gördüğüm zaman daima iyi eğitim almış hayatta kalma becerisi birçoğumuzdan daha iyi olan birisi olarak düşünüp saygı duymaya çalışıyorum. Fakat bu gibi olaylar yaşadıkça ne yazıkki yargılarım değişiyor.

A.HAMDİ ve dayanc bunu beğendi.
  2. Umur.Arsoy

Umur.Arsoy Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Bence sebebi eziklik, aşağılık kompleksi ve cehalet...

Bir insanın hayatı boyunca tek sahip olduğu şey çekiç olursa herkesi çivi olarak görmeye başlar...

Malesef bizler motorda eğitimin gerekliliğini henüz yeteri kadar idrak edemediğimiz için bunlarla sıkı sık karşılaşıyoruz ve büyük hacimli motor kullanan kimseleri 'eğitimli' ve 'tecrübeli' olarak algılama hatasına düşüyoruz...

Oysa ki adam çıkıyo benim ilk kullandığım motor 1000lik, kullanımı çok kolay diye zırvalıyor marifetmiş gibi..

Özüm Bekdeşer bunu beğendi.
  3. ahmet atay

ahmet atay Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    bu tip sürücülere karşı tek isteğim ilerki ışıklarda denk gelip haddini bildirmek

4. huseyin.sait.61

huseyin.sait.61 Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Honda
    bırakın allahından bulsunlar zaten buluyorlarda onların yüzünden bizlere böyle duyarsız kişiler ukala motorcular millete hava atar 4 tekerlerde buna nisbeten gıçıklık yapar bence

5. Ziya Çerezci

Ziya Çerezci Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Trafikte buna benzer saçmkalıklar yapan kişilere lütfen motorcu demeyelim bize karşı oluşan duyarsızlıkların bir sebebide bu maymunlardır.Bizim burlarda da hep görüyorum altında 1000lik 600lük makinalar hiçbir koruma yok arada kask takan oluyor onlarda kaskın çene kısmındaki kiliti bağlamamışlar sırf takmış olmak için takmışlar:( kısacası böyle kişilerin eğitim aldığını düşünmek yanlış olur.

6. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Motorcu diye bir kavram yoktur.Motosiklet sürücüsü/Kullancısı diye kavram vardır.
    Sizlere bizler bu tür davranışları yapanlar kesinlikle eğitimli kişiler değildir aksi gibi kişi de değillerdir.Bunlar dümdüz MAYMUNdur.
    Her iyi Motosiklet süren/kullanan eğitimli değildir.
    Bizler her zaman şunu diyoruz.Motosiklet sürücüsü/kullancısı EFENDİ olmak ZORUNDADIR.
    Ruhumuz serseri olabilir ama kendimiz kişiliğimiz SERSERİ OLMAZ.
    Onu size yapanlar eziktir harbi SERSERİ takımıdır.Onlara aldırmayın siz yolunuza devam edin.ALLAH'a havale edin bulaşmayın.Psikopat tiplerdir ALLAH'tan korkmaz kuldan utanmazlardır.
    Ve bu MAYMUN lar yollarda TELEF olan tiplerdir.

A.HAMDİ ve Eren Göksel bunu beğendi.
  7. oguzetuna

oguzetuna Yeni Üye

zaten bu adamların sonunu herkes biliyor. Allah vere de yanlarında başkalarını da götürmeseler