Yorumlarınızı bekliyorum...

Konu, 'Güncel Haber ve Duyurular' kısmında Fehim KOÇ tarafından paylaşıldı.

1. Fehim KOÇ

Fehim KOÇ Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Merhabalar. Ben 17 yaşımdayım küçüklüğümden beri motor tutkunuyum.Sonunda şahsıma ait motor alma şansını yakaladım ve başlamak için Honda 125 Repsol var bu konuda sizden bilgi istiyorum başlamak için nasıl bir motor sizce?

2. emiryil

emiryil Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Merhaba. Forumda baslangic motorlariyla ilgili bircok konu mevcut. Ama ben genede yardimci olayim. Vites gecisleri ve debriyaj olayini tamamen cozdunmu? Daha once scooter tecruben varmi? Cunku vites gecisleri dikkatini dagitir yeni oldugun icin. Kesinlikle ilk ogrenmen gereken dikkat ve vites gecisleri bence. 125 honda ise gayet iyi bir baslangic motorudur.

A.Ulaş ve Fehim KOÇ bunu beğendi.
  3. Hakan Çıtır

Hakan Çıtır Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kanuni
    125 cc ideal bir secim fehim kardeşim ama illaki tavsiyem full koruma ve iyi bir kask alman gerekli. Sivasta varmı bilmiyorum ama bir internetten araştır güzel kardeşim mutlaka eğitim al bindigin motor sana göre güçlü bir motor yeni başlangıç dediklerimi umarım dikkate alırsın

A.Ulaş ve Fehim KOÇ bunu beğendi.
  4. Davut

Davut Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Merhaba Fehmi motor dünyasına girmek üzeresin hadi hayırlısı. Motorun kaç cc olmasından ziyade bu işin hayal ettiğinden çok çok tehlikeli olduğunu bilmen en önemlisi. Motor sürmek ile kullanmanın arasındaki farkı makinanın üstüne çıkınca anlıyor insan. Genelde düşük cc li motorlarla başlamak iyidir derler fakat bütçe müsait ise daha güçlü motorlarıda göz ardı etmemek lazım.
    Seçimine gelince de, hemen bakımını yaptıracağın motosikletten anlıyan ve civardaki motor kullanan abilerinin güvenini kazanmış bir servis bulup bilir kişiye göster. 125 Repsol kedi görünümlü aslan gibidir ve sınıfına göre de başarılıdır. Gerek sürüş gerekse yakıt bakımından oldukça kullanışlıdır, hafif ve kıvrak bir makinadır. Hakan Abimin de yukarıda belirttiği gibi kesinlikle full kapalı bir kask ve tamamen korumalıklı kıyafetler kullanmadan üstüne çıkmamalısın motorun. Bu kıyafetler seni soğuktan yağmurdan koruduğu gibi kemiklerini kırılmaktan da korur. Allah korusun ve şimdiden hayırlı olsun.
    Kazasız belasız günlerde kullan alacağın her motoru inşallah...
    Sağlıcakla...

Hakan Çıtır ve Fehim KOÇ bunu beğendi.
  5. Fehim KOÇ

Fehim KOÇ Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Daha önceden suzuki 250 lik motorla tecrübem var. Viteslerde sıkıntım yok. Çok teşekkür ederim :)

6. Fehim KOÇ

Fehim KOÇ Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Çok teşekkürler tavsiyelerin için zaten büyük ihtimal şehir dışında alıcam eğitimde almaya çalışırım mümkün olduğunca

7. Fehim KOÇ

Fehim KOÇ Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Çok teşekkürler abicim daha önceki deneyimlerimde farkettiğim motorun üstündeyken özgüvenim yerimde oluyo hız yapmaktanda korkmamaya başlıyorum ancak motordan indikten sonra kuşkularım oluyo gördüğüm kazalardan dolayı

8. A.Ulaş

A.Ulaş Üye

Motosiklet:
    Honda
    Benım onerım kesınlıkle ılk once egıtım ve 5.000-10.000 km sürüş tecrubesı ozellıkle sehır ıcınde.