Yozgat'tan selamlar. :)

Konu, 'İç Anadolu Bölgesi' kısmında Hakan.Yortanlıoğlu tarafından paylaşıldı.

1. Hakan.Yortanlıoğlu

Hakan.Yortanlıoğlu Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Meraba arkadaşlar,
    Aranıza katılalı 1 hafta oldu.. Forum kuralları geriği kendimi tanıtıyorum :)
    18 yaşındayım ..
    Yarı öğrenci sayılırım ünivstye hazırlanmaktayım..
    Motorbisikletim yok.. Allah izin verirse 1-2 sene içinde almayı düşünüyorum..
    küçük CC li bi Raceden başlayıp büyütmek hedefim...
    Tabi bu işe profosyoneL tescili koymak da hedeflerim arasıNda..( Şimdilik sade bi hayaL.Xd )

Bi sorum olcak,,
    Motordo müzik dinleyen varmı..? Müziksiz bi an olamaz benim için .. sanırım motorlarda müzik dinLenilecek bi sistemde yok ! ıPoD ve türevi şeylermi bu ihtiyacı karşılıyosunuz..

Teşekkürler iyi forumlar ...

2. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hoş geldiniz sefalar getirdiniz.
    Eğitimlerimize ve Gezilerimize de bekleriz.,

Yeni başlayacaksanız size bir kaç nacizane tavsiyem olacak.
    1-Kesinlikle ybr 125 en ideal seçim olur.Tecrübe ile sabittir.165 bin km lik bir tecrübe.:)
    2- Full korumalı kıyafet ekipman ve kafanızı koruyacak kalitede KASK alın ve kafanızda kullanın.Mevsim itibariyle bazı maymunlar gibi kolunuzu korumak için değil kafanızı korumak için KASK alın ve kafanızda kullanın.Bazı maymunlar dirseklerini korumak için kaskları oraya takarlar.
    3- Motosiklet kullanmak basit bir eylem değildir.Siz onu basite alırsanız o size daha da basite alır ve basitçe telef olursunuz.
    Bu yüzden trafiğe çıkmadan önce mutlaka "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimlerini alınız.
    Bakınız:http://www.rahmibarutcu.com bu adresi inceleyiniz ve iletişim bölümünden Rahmi Hocamızın telefonuna ulaşıp eğitim için randevu alın.

Ve imzamdakileri okuyup bilinç altınıza kazıyın.

3. Fatih Orçin

Fatih Orçin Üye

Motosiklet:
    Hyosung
    M.F. Ailesine hoş geldin.
    Allah gönlüne göre versin diyorum öncelikle :)
    Motorsiklet benim görüşüm özgürlük,rahatlık,kendinle baş başa kalma ruhunu dinlendirme kendini motive etme yolu ve aracı.Dolayısıyla ben kendimi özgürlüğe vermişken havayla suyla doğayla baş başa kalmışken o güzelligi o sesi hiçbir müziğe değişmem ve gerekte duymam :) Tabi bu benim kişisel görüşüm ayrıca pekte sağlıklı bulmuyorum konsantrasyon bozukluğunu ve dikkat dağıtmaya fazlasıyla davetiye çıkartacak bir durum ki yeni başlayacaksın bence buna önem verip yanlış konu üzerine yoğunlaşma.

4. yakup sağlam

yakup sağlam Üyeliği İptal Edildi

-------------------------------------------------------------------------- Merhaba Hakancığım, hoşgeldin ama biraz hızlı geldin galiba... Ben köyünü çok iyi biliyorum. Çünkü yakın köylümsün. Ankara Motorcular ve Kuryeler Derneği olarak(ankara da isen eğer) müsade edil miyor, zaten kanunen de yasak.. Sorduğun soruya ise bu sitenin yöneticisi sayın Şenol sel hoca sana cevabını verecerktir. Selamlar Yakup Sağlam/Ank.

5. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Sürüş anında müzik dinlemekle yol konsantrasyonunuz azaltacağınızı bilmediğiniz belli.Kulaklıkla müzik dinlerken sürüş yaparsanız hastanede veya evde sakat halinizle bol bol dinlersiniz artık.
    Ya sadece motosikletinizi sürün ya da sadece Müzik dinleyin.Tercih sizin.
    Bir de sice profeyonel Motosiklet yarışcıları mesela Kenan Soğuoğlu antremanlarda veya yarışırken kulaklıkla müzik dinliyormudur.
    Ama siz daha yolun çoook başındasınız.benim yaşıma gelirde sağlıkla motosiklete binmeye devam ederseniz alırsınız bir RT veya LT veya GL o zaman o motosikletlerde fabrikasyon bulunan cd çalardan müzük dinlersiniz.
    Ozaman dek siz eğitimlerinizi alın ve hayatta kalmaya devam edin.
    Bazı topikler dikkatinizi çeker düşüncesiyle burda paylaşıyorum.Bu topikleri ilk mesajdan son mesaja kadar sabırla okuyun.Hayatta kalmanızı sağlayacak bilgiler var içlerinde.
    Bakınız:
    http://www.motosikletforum.com/show...%FCm+%DCyelerimiz+Mutlaka+okusun.%21%21%21%21

http://www.motosikletforum.com/showthread.php?t=2885&highlight=Neden+Kulak+t%FDkac%FD

BMW R 1200 RT ve K 1200 LT
    http://www.motosikletforum.com/showthread.php?t=7492&highlight=BMW+R+1200+RT

Honda GL 1800

Hakan.Yortanlıoğlu bunu beğendi.
  6. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Motosiklette yasak nedir onu anlayamadım ben.

7. Hakan.Yortanlıoğlu

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Fatih Bey Yorumunuz için Teşekkürler...Evet bi yönden haklısın
    Ama kötümü mesala akşam üstü Motorbisikletle gidiyosun güneş batmasına yakın gökyüzü inanılmaz bi kızıLLıkta.. ve kızıl gökyüzü, asfalta ordan göze yansıyor .. ( offf ! ) tamda trafik lambası yanmış bekliyosun .. bu sırada iiibi yabancı müzik tecHno müzikle .. o derin sessizli yırtarcasına Egsoz+Motor ( sade Eksoz sesi cahiL işi) sesi ... nesee başınızı ağrıtmayım..:D :) anlıcanız motosiklet benim için fantazi vee bastırıLmış egolarımı bi şekilde tatmin etme aracı diye düşünüyoRum..

8. Hakan.Yortanlıoğlu

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Hoşbulduk.. ben Yozgattan sanırım senin bahsettin köy Ankarada olsa gerek
    Yozgat Merkez'e 20 km uzaklıkta Yortanlı diye biyer var.. orayımı kast ettiniz..?

Şenol Abi verdiniz linkleri okudum... Teşekkürler yaptığınız paylaşımlar önemli.. Sayenizde bilinç sahibi oluyoruz..
    Motorsiklet ekipmanları donanımları tam kullanınca düştüğünüzde birşey olmuyoR demi..
    Çünkü Motor Gp yarışlarında 200 km++ hızla giden kişi yere düşüyo epey bi sürükleniyor geri kalkıyor.. sanırım vucudu biyere carpmazsan azcık hasarla atlatılıyor kazalar..

9. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Yok o kadar basit değil
    Bir kere yarışcıların kullandıkları kıyafetler çok özel.
    Bir de yeri gelmişken hatırlatayım.
    Bir rossi olmak demek 8 milyarda bir şans demek veya bir Kenan Soğupğlu olmak demek 80 milyon da bir şans demek.
    Kimse bu videoları izleyip yarışçı olmaz olamaz mümkün değil.Kimse bu yarışlara çalışmadan yani ehil bir sürüş eğitimcisi olmadan gelemez.
    Ki,mse bu videoları yada yayınları izleyip motosiklet sürmeye kalkmasın kısaca telef olursunuz.
    Bizler trafikte ve anormal yol şartlarında motosiklet sürüyoruz.Yarış ancak trafiğe kapalı çok özel asfaltı olan pistlerde çok özel yarış için dizayn edilmiş motosikletlerle olur.
    Trafikte yarışmayın.
    Normal kıyafetler kazalarda ancak %30 kadar koruyabilir.Bizi %50 den biraz fazla ancak ve ancak alacağımız Güvenli Sürüş Teknikleri eğitimleri açık bilincimiz ve tecrübelerimiz ve şansımız koruyabilir.
    Yarışçıların kullandığı kıyafetler 20 bin € lar civarında.Ve sanırım siz bu parayı bir kıyafete verebilecek konumda değilsiniz şu anda.
    Bir de küçük bir hatırlatma.
    Motorlubisiklet ayrı şeydir Motosiklet ayrı şeydir.
    Biz motorlubisiklet için kısaca Mobilet tabirini kullanırız.
    Vitessiz ve km/h si düşük olan araçlardır.

10. Fatih Orçin

Fatih Orçin Üye

Motosiklet:
    Hyosung
    Vallahi Hakan kardeşim zevkler ve renkler tartışılmaz tabi senin düşüncenede saygı duyuyorum ama bana göre arabamla dediğin ortamı yakalarsam ozaman o fantazimi gerçekleştiririm :)
    Çünki bendede müzik dinleme hastalığı var ve profesyonel tesisatlı arabamda var diyeceğim herşey gerektiği yerde güzel olur motorsiklete özgü bi durum değil tesisat müzik yersiz ve gereksiz yine kendi görüşüm. Sana tavsiyem sende benim gibi yap müziğini arabada dinle zevkini ve keyfinide motorsiklete özgü olarak yaşa :)

11. yakup sağlam

----------------------------------------------------------------------
    Şenol hoca, senin bilmediğin mi var? Bazılarının ÇAKAL dedikleri Motosikletli kuryeler müzik dinlemek için motorlarına set dakarlar... Bense, Ankara'da oğlum dahil ayda on'a yakın(ekiplerce)bu setleri söktürdüğümü bilirim.Sevgili kardeşimiz bunu demek istiyor.

12. ahmet atay

ahmet atay Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    ohoo motor almadan hayaller diz boyu :) çok görürsün gün batımını çok duyarsın egzoz sesini kulaklıklada müzik dinlersin... ben tek kulaklığı takıyorum kulağımın altına yerleştiriyorum sadece hafif duyayım yeter

13. yakup sağlam

--------------------------------------------------------------------
    Hakancığım ben yozgat'ı geçince 10.km İnceçayırlıyım

14. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    forumumuza hoşgeldiniz.kalıcı ve katılımcı olmanız dileklerimizle.

15. Ziya Çerezci

Ziya Çerezci Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Öncelikle aramıza hoşgeldin.Bence müzik dinlemek şehir içi sürüşü olumsuz etkiliyebilir diye düşünüyorum bende müzik dinlemeyi severim tarz ayırt etmem kulağıma hoş gelen her tür müziği dinlerim fakat bunu trafikte yapmak risklere yol açabilir müziğe dalıp motosikletin sesini korna sesini duyamayabilrsin.Uzun yolda da zaten kulak içi kulaklıkla belki anca dinlersin :D rüzgar ve motorun sesinden başka bişey duyacağını sanmıyorum:D benim tavsiyem sana güzel bi kulak tıkacı al dış ortamın fazla gürültüsünden sıyrılıp motosikletinin sesini dinle 125 ccden ses çıkmaz deme sen çıkartmasını ve duymasını bil yeter.sana en güzel müzik motosikletinin sesidir :D

16. yakup sağlam

17. Eren Göksel

Eren Göksel Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    Hoşgediniz keyifli forumlar.