Yuki-kral 150g kaptan

Konu, 'Ne Almalıyım Nereden Almalıyım' kısmında Enes Karagül tarafından paylaşıldı.

1. Enes Karagül

Enes Karagül Yeni Üye

Selamun aleykum abilerim.

Küçüklüğümden beri motorlara olan hayranlığım sonunda pederi yıldırdı ve bir motor aldırabildim. Başlıkta da gördüğünüz üzere motorun markası Kral(sanırım asıl markası Yuki) 150-G Kaptan.

Çok yeni ve çok acemi bir sürücü olduğum için sizlerin yardımına başvurmak istedim. Motoru aldım ve bazı değişiklikler yapmam gerektiğini hissediyorum. Mesela forumlarda dolaşırken gözüme takılan bir konu 'yeni alınan motorun lastiklerinin değiştirilmesi' idi. Bu konuda ne düşünüyorsunuz sizce lastiklerimi değiştirmeli miyim? Çok inişli-çıkışlı, deli yokuşları olan ve rakımı 1200 olan Manisa'nın Demirci ilçesinde yaşıyorum ama motoru sadece yazın 3-4 ay sıcakta kullanıcam. Eğer değiştirmem gerekiyorsa hangi lastiği tercih etmeliyim? Motor sıfır olduğu için hiç korkuluk demiri yok. Korkuluk demirleri gerekli mi? Benim aklıma gelen sorular şimdilik bunlar. Eklemek istedikleriniz ve benim yapmam gereken başka şeyler varsa seve seve okurum abilerim. Yaklaşık 500 liralık bir bütçe ayırabilirim. Şimdiden teşekkür ederim.

2. İsmail

İsmail Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Öncelikle güvenlik ekipmanlarınızı almalısınız. Ve eğitimi.

Gerisi teferruat bence...

Bilgin Turan bunu beğendi.
  3. Enes Karagül

Enes Karagül Yeni Üye

Güvenlik ekimpanları derken?

4. Erhan Başımoğlu

Erhan Başımoğlu Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
    Zırh,miğfer,kalkan ve kılıç :D hayırlı olsun kardeşim... Kask , korumalu mont vs. vs. diyor ismail ;)

Bilgin Turan ve Enes Karagül bunu beğendi.
  5. İsmail

İsmail Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Kask, mont, pantolon veya dizlikler, eldiven ve çizmeyi kasdettim

6. Enes Karagül

Enes Karagül Yeni Üye

Teşekkür ederim.

7. Ekrem Kalafatoglu

Ekrem Kalafatoglu Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Honda
    Koruma kıyafetlerını kesınlıkle almalısın zaten kaskda ucuza kaçmamanı tavsıye ederım
    onların dışında koruma demırı taktır bence ufak tefen duşmelerde senı ve motorunu korur
    lastıklerıde değiştirmenı tavsıye ederım fabrıka çıkışlı çoğu motorunun lastıklerı pek ıyı degıller
    pirelli mt65 vardı galıba ben onceden ybr ye taktırmıştım gayet kullanışlı güzel bir lastıktı yada michelin bır lastıgı vardı onuda abım taktırmıştı oda çok memnundu
    bunların dışında tavsıyem motoruna ıyı bak bakımlarını ıhmal etme
    yenı motorun hayırlı uğurlu olsun en onemlısıde motor kullanırken keyif almayı unutma :D