Yuki Scooter 50ccm "Acik" mi ?

Konu, 'Scooter - Maxi Scooter Kullanıcıları' kısmında TURANOSREX tarafından paylaşıldı.

1. TURANOSREX

TURANOSREX Yeni Üye

Merhaba.Umarim soruyu dogru bölümde soruyorum.Ben Almanyada yasiyorum ve gecen sene Türkiye tatilimde kendime bir Yuki Marka Scooter ( YK 50 QT-2 A) aldim.Bu Scooterin Cin halk cumhuriyetinde üretildigini billiyorum.Maksimum hiz 45.Simdi variomatik kapagini acmadan bu motorun "acik" olup olmadigini ögrenmek istiyorum.Almanyadaki Rex marka scooterimde hemen hemen ayni fabrikasyondu.Variomatikte bulunan distans kapagina müdahale etik.Bunu actiktan sonra scooter rahatlikla 80 Kmh hizi buluyordu.Simdi dedigim gibi esasinda merak etigimde budur zaten,yani Türkiyede sahip oldugum Yuki Scooterin "kilitli"olup olmadigini bilmiyorum,kilitli ise derhal actirmak istiyorum.Durumu nasil anlayabiliriz ve nelere dikkat etmeliyiz arkadaslar? Türkiyede satisa sunulan 50ccmlik Yuki Marka scooterler kilitlimidir? Sözkonusu Scooter asagidakidir:

YK 50 QT-2 A

Boyutlar (U-G-Y mm) : 1740x685x1050
    Ağırlık : 87 kg (yüksüz)
    Motor Tipi : Tek silindir, fan soğutmalı, 4 zamanlı
    Silindir Hacmi : 49.5 ml
    Maksimum Güç : 2.5 Kw, 3.4 HP / 8000r/min
    Maksimum Tork : 2.6 N.m / 6000r/min
    Maksimum hız : 50 km
    Çalıştırma : Elden, ayaktan marşlı
    Şanzıman : Otomatik
    Ateşleme : Elektronik CDI
    Ön - (Arka) Lastik : 3.00-10 * (3.50-10)
    Fren Ön - (Arka) : Kampana - (Kampana)
    Yakıt Sarfiyatı : <2.0 lt - 100 km
    Yağlama Tipi : Basınç / Püskürtme
    Yakıt Tankı : 6.3 lt

2. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Merhaba,

Öncelikle sitemize üye olduğunuz için teşekkür ederiz.

Fakat bir sorunumuz var.

Sitemize kayıt olmak için, genelde isim veya isim.soyisim kullanmak gerekiyor.

Sanırım üye olurken bunu farketmediniz. Kullanıcı isminizi değiştirerek üyelik aktivasyonunuzu isim veya isim.soyisim olarak bize bildirmeniz gerekiyor. Ayrıca kendi isminizde başka bir üye yok ise sadece isminizi de kullanabilirsiniz. Yine de önerimiz isim.soyisim olarak kaydınızı tamamlamaktır.

Sitemizin sol üst kısmında yeni üye olan arkadaşların isimleri gözükmektedir. Eğer kullanıcı adınız siyah olmuş ise kullanıcı adınız onay almış ve aktivasyonunuz tamamlanmıştır. Eğer kullanıcı adınız ince yazı ile kırmızı renk ise bu kaydınızın onay almadığınızı gösterir. Bu durumda sadece forumun anasayfasını görebilirsiniz. Mesaj yazamaz ve konulara katılamazsınız.

Sizden ricamız en kısa sürede bu mesaja geçerli bir kullanıcı adı yollamanızdır.

Bunu yapmamızın amacı Forum Sitemizde daha güvenli ve daha samimi bir ortam yaratmaktır.

Yeniden aramıza hoş geldiniz. Umarız her zaman sizi online olarak görürüz.

Saygılar

Bülent.Ö ve İlhan.Aydınlıoğlu bunu beğendi.
  3. Hakan ERSOZ

Hakan ERSOZ Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    80km ne işine yarayacak yuki firmasını iyi tanırım yardımcı olabilirim sana bence o motordan daha fazlasını isteme