Yüksek cc motosiklet seçimi için yardım rica ediyorum

Konu, 'Ne Almalıyım Nereden Almalıyım' kısmında Berkay Canbulat tarafından paylaşıldı.

1. Berkay Canbulat

Berkay Canbulat Üye

Motosiklet:
    Triumph
    Herkese Merhabalar

Uzun bir aradan sonra tekrar yazabildim sonunda.2008 yılında bu forumdan aldığım öneriler ile başlamıştım motosiklete,üzerinden çok zaman geçti çok şey tecrübe edinildi,şimdi tekrar önerilerinize ihtiyaç duyuyorum.

4 yıldır aktif olarak motosiklet kullanıyorum.125cc scooter ile başlamıştım daha sonra ybr125 ve çin malı 250cc cruiser lar kullandım.Daha sonra cbf500 de 15000 km kadar yapıp 4 silindire geçtim.Kısa bir süre (3000 km kadar) FZ6 Fazer kullandım ve satmadan önce son motorum CB 900 idi.

Şimdi ise tam bir karmaşa içerisindeyim.Yeni bir motosiklet almak istiyorum mümkün olursa sıfır km olacak ve uzun süre kullanılacak.Ciddi bir zaman sorunum var farklı öneriler ve tecrübeler doğrultusunda seçenekler oluşturmak niyetindeyim.

Boy 1.85 kilo 120,hava şartlarına bağlı olarak her hafta sonu şehirler arası yola çıkmaktayım.Günlük ulaşım aracı olarak motosiklet kullanıyorum.Hantal motosikletlerden hoşlanmıyorum chopper-cruiser düşünmüyorum,ancak sürüş pozisyonu ve gaz tepkileri çok agresif motosikletlerde pek ilgimi çekmiyor.Naked motosikletlerden hoşlansamda artık rüzgardan bezdiğim için sport touring'e daha yakın hissediyorum kendimi.Şehirler arası yola artçı ile çıktığım da oluyor bu da bir kriter ayrıca şu an yurt dışında yaşadığımdan yakıt,servis,parça vs bir kriter değil.CBF 500 uzun yolda hantal kalmaya başlamıştı,Fazer ise alt devirlerde isteksizdi şehir içi kullanımı pek keyifli değildi,CB900 ise çıplak bir motosiklete göre fazla güçlüydü rüzgar aşırı rahatsız ediyordu.Şimdi ise inanın ne almam gerektiğini kestiremiyorum.Sıfır km alacak ve uzun süre kullanacak olmam da karar vermemi zorlaştırıyor.

Kendimi düzgün ifade edebilmek ve sağlıklı tavsiyeler alabilmek adına biraz uzun yazdım kusuruma bakmayın.Yukarıda yazdıklarım doğrultusunda her türlü fikire-tavsiyeye açığım.Umarım şu önümüzdeki bir kaç ay da bir sonuca varabilir ve bu yaza yeni bir motosikletle girebilirim.

Şimdiden teşekkürler.

Esen kalınız.

2. ferhat.dagli

ferhat.dagli Üye

Motosiklet:
    KTM
    Cok sey istiyosunuz... Bende cok sey istiyorum... ilaci ise 3 silindir... 2 silindirin torku, 4 silindirin kulanim kolayligi, her devirde yuksek tork ve beygir, sehir icinde traikte devriyaji daha az kullanarak aci cekkmemek, asiri sitnip siszi pisirmeyen,sicaktan koruyan....
    Bunlarin hepsi 3 silindir de var 3 de triumph da var..... tavsiyem speed triple r ..... Alternatif olarakta mv agusta... hangisinin servisi haha iyiyse bulundunuz yerde o olsun....

Berkay Canbulat bunu beğendi.
  3. Berkay Canbulat

Berkay Canbulat Üye

Motosiklet:
    Triumph
    Sözün üzerine speed triple denemeye gittim ve kel alaka olarak triumph rocket 3 alıp çıktım.2300 cc 3 silindir 370 kg kağıt üzerinde o kadar etkiledi ki,bir de sürünce sanırım egolara yenik düştük dostum :) Çok fazla internete girecek zaman bulamıyorum ancak en kısa zamanda fotoğrafları ve sürüş izlenimlerimi aktaracağım.

4. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hoş geldiniz sefalar getirdiniz.
    Eğitimlerimize ve Gezilerimize de bekleriz.,

1- Full korumalı kıyafet ekipman ve kafanızı koruyacak kalitede KASK alın ve kafanızda kullanın.Mevsim itibariyle bazı maymunlar gibi kolunuzu korumak için değil kafanızı korumak için KASK alın ve kafanızda kullanın.Bazı maymunlar dirseklerini korumak için kaskları oraya takarlar.
    2- Motosiklet kullanmak basit bir eylem değildir.Siz onu basite alırsanız o size daha da basite alır ve basitçe telef olursunuz.
    Bu yüzden trafiğe çıkmadan önce mutlaka "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimlerini alınız.
    Bakınız: http://www.rahmibarutcu.com bu adresi inceleyiniz ve iletişim bölümünden Rahmi Hocamızın telefonuna ulaşıp eğitim için randevu alın.

Ve bu linki http://www.motosikletforum.com/threads/tüm-Üyelerimiz-mutlaka-okusun-18.3695/ tıklayın ve sonuna dek okuyun inceleyin.

Ve imzamdakileri okuyup bilinç altınıza kazıyın.

5. ferhat.dagli

ferhat.dagli Üye

Motosiklet:
    KTM
    Deli birsey almisin.... Hayirli olsun, cok iyi bir secim....
    Triump in motorlarinin hepsi cok iyi... Adamlarinin urettiyi tek teknoloji gercek surus ordamindaki keyif....
    Caddede neye ihtiyacin varsa onu koyuyor makineye.... oyle limitleriyle oynanamis yaris motorlari yok bu markada dikkatini cekmistir....
    3 silindir zaten cok kullanisli bisey....