Yurt Disindan 0-50 cc. 50-250 Motor Getirme

Konu, 'Yurt Dışından Katılanlar' kısmında mehmetugur tarafından paylaşıldı.

1. mehmetugur

mehmetugur Yeni Üye

Oncelikle Herkeze Selam

Ben forma Moskowa dan katiliyorum turkiyeye gelirken yanimda ( veya Posta ile ) bir schooter getirmeyi planliyorum gumrukte nelerle karsilasacagim ve gumrukte ne gibi bir fiyat odeyecegimi bilmiyorum bilgisi olan veya daha once yurd disindan getirmis olan lardan ricamdir yardim ediniz lutfen
    Getirmek istedigim Vespa LXV 70 cc 3203 Avro 2009 model
    Vespa Casa 200cc 1441 Avro 1993
    ikinci el alip tatillerde binmeyi planliyorum hadi hayirlisi :rolleyes: simdiden tesekurler form guzel emeyinize saglik

2. Emrah.Saka

Emrah.Saka Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Honda
    Hocam aramıza hoşgeldiniz... Bana sorarsanız ordan getirip uğraşmaktansa burdan bir motor almanızdır. 3200 euro burda şu an 6400 tl civarı etmekte ve o parayada plaka masrafları dahil burada sıfır km bir japon alabilirsiniz.. Bu sebeple Türkiyeden almanız çok daha mantıklı ve zahmetsiz olacaktır...

3. Haluk

Haluk Üyeliği İptal Edildi

Motosiklet:
    Honda
    Gümrükle ilgili öncelikle vergiledirmede baz alınacak fiyatı şu an Türkiye'de uygulanan kasko fiyatıdır(emin değilim biraz daha düşük olabilir). Normalde bu fiyat üzerinden %18 KDV % 37 ÖTV ve eğer atr belgesi getiremezsen % 6,7 Gümrük vergisi ödersin. Bu vergileri hesaplarken motorun defter bedeli üzerine nakliyeciye ödeyeceğin navlun parasını ve azami motor bedelinin %3 ü kadar sigorta ödeyerek topamlarından vergi matrahı oluşturursun. Ayrıca sadece vergi ödeyerek kurtaramazsın. Bu motorun gümrükte beklediği gün kadar ardiye parası ödeyeceksin. Gümrük işlemleri yapılırken motorun karayolu uygunluk belgesini ve faturasını sanayi bakanlığıın il müdürlüğünden onaylatacaksın. Ayrıca şahsına getirdiğin için garanti muafiyet belgesi alman gerekir. Tüm belge ve vergilerden sonra birde gümrük işlemlerini ve motorun karayolu uygunluk belgelerini çıkaracak muamelecilere vereceğin paradan sonra o motora binermisin bilemem. Benim tavsiyem hiç kasma paşa paşa al burdan bi tane rahatına bak. Yurtdışından eğer Türkiyede varolan bir araçtan bahsetmiyorsak veya temelli dönüş yapan vatandaşlardan değilsek bence hiçbir mantığı yok. Ama yinede sen bilirsin.

Bu arada az önce belirtmeyi unuttum getireceğin motor sıfır olmalı.

4. oguzhan

oguzhan Kıdemli Üye

arkadaşa katılıyorum bizim de yurdışında romanya da bulgaristanda işyerlerimiz var herkesin diline dolaşmış oralarda ucuz ucuz diye inanın bana eskiden di o ucuzluk. Şimdi sadece bizdeki ötv farkı var ki onlardada ötv gibi bi vergi söz konusu hem motosikletlerde o kadar fark etmiyor sen kargosuydu bilmem nesiydi aynı paraya gelecek gel burdan 250 cc lik istediğin motoru alırsın o fiyata saygılar.

5. fuat karadag

fuat karadag Aktif Üye

hiç uğraşma sahibinden.com gir en kıral vespayı alırsın o paraya

6. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    bencede Yurt Disindan 0-50 cc. 50-250 Motor GETİRME;)